هفته‌نامه سیاسی، علمی و فرهنگی حوزه‌های علمیه

حضور میلیونی مردم در تشییع شهید جمهور نشان‌دهنده پشتیبانی از نظام است

آیت‌الله خاتمی

حضور میلیونی مردم در تشییع شهید جمهور نشان‌دهنده پشتیبانی از نظام است

عضو شورای‌عالی حوزه‌های علمیه گفت: مردم با حضور میلیونی در آیین تشییع پیکر آیت‌الله رئیسی نشان دادند، پشتیبان نظام و همراه آن هستند و تا آخرین قطره خون، پای انقلاب ایستاده‌اند.

به گزارش آستان‌نیوز، مراسم بزرگداشت شهدای خدمت، خادم‌الرضا(ع) شهید آیت‌الله سید‌ابراهیم رئیسی و همراهان شهیدش، با حضور نمایندگان اعتاب مقدسه و نمایندگان مراجع عظام تقلید و خیل عظیمی از زائران، مجاوران و مسئولان استانی، کشوری و لشکری، 4خرداد در حرم مطهر رضوی برگزار شد.
 آیت‌الله سید‌احمد خاتمی، در این مراسم، با اشاره به حضور میلیونی مردم در تشییع شهید آیت‌الله رئیسی، این حضور را نشانه‌ای از وفاداری مردم به نظام و آرمان‌های انقلاب دانست و افزود: مردم با این حضور پرشور، نشان دادند که پشتیبان نظام و انقلاب و قدردان خدمات خادمان خود، به‌ویژه این عالم مجاهد و خدمت‌گزار هستند.
عضو فقهای شورای نگهبان، حضور گسترده مردم در تشییع آیت‌الله رئیسی را نشانه‌ احترام و تجلیل مردم از روحانیت و علمای دین بیان و خاطرنشان کرد: مردم با این حضور، نشان دادند که برای روحانیت و علمای دینی که عمر خود را صرف خدمت به مردم و دین کرده‌اند، ارزش قائل هستند.
درس ایثار و فداکاری
آیت‌الله خاتمی با اشاره به 33 ماه خدمت شبانه‌روزی آیت‌الله رئیسی در سمت ریاست جمهوری، با تأکید بر اینکه این ایثار و فداکاری درسی برای همه مسئولان است، تصریح کرد: آیت‌الله رئیسی در طول این مدت، خستگی‌ناپذیر به مردم خدمت کرد و این درس را به ما داد که مسئولان باید با تمام توان برای مردم خدمت کنند.
امام جمعه موقت تهران، با اشاره به هجمه‌های رسانه‌های معاند و دشمنان نظام علیه آیت‌الله رئیسی، گفت: دشمنان نظام با دروغ‌پراکنی و شایعه‌سازی سعی در تخریب چهره این عالم خدوم داشتند؛ اما مردم با بصیرت و هوشیاری خود، فریب این تبلیغات را نخوردند و با حضور پرشور خود در تشییع ایشان، پاسخ دندان‌شکنی به دشمنان دادند.
ضرورت وحدت و همدلی
آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه آیت‌الله رئیسی همواره بر وحدت و همدلی میان مردم و مسئولان تأکید می‌کرد، گفت: مردم با حضور یکپارچه خود در تشییع این عالم، درس وحدت و همدلی را به ما دادند؛ لذا ما باید با وحدت و همدلی، در مسیر پیشرفت و تعالی کشور گام برداریم.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  در پایان سخنان خود، از مردم ایران به‌خاطر حضور پرشورشان در تشییع آیت‌الله رئیسی تشکر و قدردانی کرد و گفت: این حضور، مایه عزت و افتخار نظام جمهوری اسلامی ایران بود.
گفتنی است، این مراسم از سوی نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد مقدس، تولیت آستان قدس رضوی، شورای‌عالی حوزه علمیه خراسان و استانداری خراسان رضوی برگزار شد.
 
 
 

برچسب ها :
ارسال دیدگاه