هفته‌نامه سیاسی، علمی و فرهنگی حوزه‌های علمیه

دستگاه دیپلماسی کشور اعتراض مردم و علمای جهان اسلام را به گوش دولت هند برساند

در بیانیه جامعه مدرسین نسبت به اهانت به ساحت پیامبر اسلام(ص)  تأکید شد

دستگاه دیپلماسی کشور اعتراض مردم و علمای جهان اسلام را به گوش دولت هند برساند

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در پی اقدام اهانت‌آمیز صورت‌گرفته در یکی از شبکه‌های تلویزیونی هند به مقام پیامبر اعظم(ص)، این نهاد حوزوی، بیانیه‌ای به این شرح صادر کرد:
اقدام موهن یکی از اعضای حزب حاکم هند، در اهانت به مقام شامخ رسول اکرم(ص) موجب تألم بسیار گردید. این اقدام توهین‌آمیز و نابخشودنی، در ادامه روند اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی شکل‌گرفته در سال‌های اخیر هند است که متأسفانه در پی همراهی و حمایت‌های حزب حاکم از گروه‌های تندرو، رشد و گسترش داشته است و نشان‌دهنده این است که هتاکان و گروه‌های ضد اسلامی، از اقدامات خود دست برنخواهند داشت.
تضییع حقوق مسلمانان و تلاش برای تخریب آثار اسلامی و مساجد، از سوی گروه‌های افراطی، حرکتی شوم، ننگین و غیرانسانی است که اگر جلوی آن گرفته نشود، آسیب‌های بسیار جدی به زندگی مسالمت‌آمیز فرقه‌ها و مذاهب مختلف در هند خواهد زد.
قانون اساسی هند بر احترام به عقاید و آزادی مذاهب تأکید دارد و لازم است، دولت‌مردان و حزب حاکم، با توجه به تاریخ کهن و قانون اساسی کشورشان، حقوق و شئون مسلمانان را گرامی بدارند.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ضایعه اهانت به پیامبر مهربانی‌ها، حضرت محمد مصطفی(ص) را محکوم می‌کند و اعلام می‌دارد: اهانت به مقدسات اسلامی و اسلام‌ستیزی، احساسات بیش از یک میلیارد مسلمان را جریحه‌دار کرده است. لازم است، سازمان‌های بین‌المللی اسلامی و مجامع حقوق بشری اسلامی، با قاطعیت این حوادث را محکوم کنند. از دستگاه دیپلماسی کشور خواستاریم، با جدیت از مبانی اسلام و حقوق مسلمانان، به‌ویژه مسلمانان هند دفاع کند و مراتب اعتراض مردم و علمای جهان اسلام را به گوش دولت هند برساند.
سید‌هاشم حسینی بوشهری؛ رئیس شورای‌عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه 

برچسب ها :
ارسال دیدگاه