هفته‌نامه سیاسی، علمی و فرهنگی حوزه‌های علمیه

لزوم مقابله مردم و مسئولان با جنگ تمام‌عیار فرهنگی و اقتصادی دشمن

آیت‌الله اراکی

لزوم مقابله مردم و مسئولان با جنگ تمام‌عیار فرهنگی و اقتصادی دشمن

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به جنگ اقتصادی و فرهنگی دشمن، گفت: ما باید سپاهیان حراست از فرهنگ داشته باشیم و نگذاریم، تجلیات دشمن در خانه‌های ما نفوذ کند.

به گزارش خبرگزاری رسا، آیت‌الله محسن اراکی، ۱۵‌خرداد در مراسم بزرگداشت حماسه ۱۵ خرداد که در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، بر لزوم آشنایی با تاریخ این حادثه بی‌نظیر تأکید کرد و افزود: یکی از وظایف ما تبیین این ایام بزرگ و تبیین هدف، راه و مقصد این حرکت عظیم و بی‌نظیر است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با اشاره به داستان حضرت موسی(ع) در قرآن کریم، ابراز کرد: با ۱۵ خرداد مردم جهان به‌تدریج با پیام محمدی(ص) آشنا شدند و ملت ایران که صدها سال تحت تربیت ولایت اهل‌بیت(ع) قرار گرفته بودند، آماده پذیرش نظریه ولایت شدند و اینکه یک جامعه و هویت آن ولایت‌پذیر شود، مهمترین مقدمه ظهور خواهد بود.
استاد حوزه علمیه قم، با اشاره به سرود سلام فرمانده و تجدید عهد با حضرت ولی‌عصر(عج)، ابراز کرد: پدیده‌ای که امروز در جامعه مشاهده می‌کنیم، یک پدیده زودگذر و هیجانی نیست؛ بلکه مراجع ما در طول تاریخ تشیع، سال‌ها تلاش کردند تا این روح جمعی پدید بیاید و اگر این روحیه در عصر امام حسین(ع) وجود داشت که یا مرگ یا حسین(ع) بر لب داشتند، امروز شاهد غیبت حضرت امام زمان(عج) نبودیم.
آیت‌الله اراکی با بیان اینکه هویت جمعی ولایت‌پذیری یعنی ما زیر بار ظلم و استکبار نخواهیم رفت، اظهار کرد: اگر کسی از فرمان الهی در همه عرصه‌های زندگی‌اش اطاعت کرد؛ به این معناست که هویت الهی را پذیرفته و رنگ خدایی به خود گرفته است.
عضو خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه دو فرمان بیشتر در جامعه وجود ندارد، عنوان کرد: این فرمان یا الهی است و یا هوای نفس و هر نوع حکومتی که مبنایش هوای نفس باشد، همان حکومت طاغوت است.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه ادامه داد: قالوا سمعنا یعنی هویت آنها اطاعت‌پذیری از خداست و ۱۵ خرداد آغاز چنین جنبشی در بشر بود و حدود ۱۵ سال مجاهدت‌های امام در داخل و خارج ایران سبب شد تا جامعه و هویت آن برای قیام در بهمن ۵۷ شکل بگیرد.
وی با اشاره به اینکه ملاک هویت جمعی یعنی این هویت باید به‌حدی برسد که جامعه خدا را بر غیر خدا ترجیح داده و همه هستی‌اش را برای برپایی دین خدا بدهد، تصریح کرد: دشمنان اهمیت این هویت را به‌خوبی فهمیده‌اند. آنها به‌خوبی درک کردند که سرچشمه این هویت قرآن کریم، پیامبر اکرم(ص) و اهل‌بیت(ع) است و لذا روزی قرآن را می‌سوزانند و روز دیگر، هتک حرمت پیامبر(ص) و اهل‌بیت طاهرینش(ع) را در دستور کار قرار می‌دهند.
آیت‌الله اراکی ضمن محکوم کردن هتک حرمت امام مهربانی‌ها حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع)، خاطرنشان کرد: مردم در ایران با پیامبر اکرم(ص) از طریق حضرت رضا(ع) آشنا می‌شوند. امام رضا(ع) تجلی کامل قرآن کریم، پیامبر اکرم(ص)، امیرالمومنین(ع) و اباعبدالله ‌الحسین(ع) است و حضرت رضا(ع) رمز ولایت کامل و همه ارزش‌ها و مقدسات ماست.
عضو شورای‌عالی حوزه‌های علمیه افزود: آن عنصر گندیده که به حضرت رضا(ع) توهین کرد، به همه مقدسات ما توهین کرده است و اگر آن روزی که امام راحل(قد) حکم ارتداد سلمان رشدی را صادر کرد، اجرا می‌شد، امروز شاهد چنین جسارتی نبودیم.
استاد حوزه علمیه قم، با اشاره به اقتدار نظام در عرصه نظامی، اظهار کرد: ما در انقلاب توانستیم، قدرت سیاسی دشمن را در هم بکوبیم و نظامی در عرصه اندیشه‌های سیاسی امام(قد) را محقق کنیم؛ اما امروز دو تهاجم اقتصادی و فرهنگی در پیش داریم.
وی ادامه داد: در عرصه نظامی نتوانستند، به نظام اسلامی خدشه‌ای وارد کنند؛ لذا از طریق جبهه اقتصادی و فرهنگی قصد ضربه زدن به این نظام را دارند؛ مسئولین وارد جنگ تمام‌عیار اقتصادی شده‌اند که امیدواریم، به‌فضل الهی و با صبر و حوصله ملت موفق شوند، که با گرانی مبارزه و این بار سنگین را از دوش مردم بردارند.
آیت‌الله اراکی با تأکید بر برخورد با هنجارشکنان گفت: جبهه دیگر جبهه فرهنگی و حریم‌شکنی‌هاست که ما باید سپاهیان حراست از فرهنگ داشته باشیم و نگذاریم، تجلیات دشمن در خانه‌های ما نفوذ کند.
وی عفت‌زدایی را جنگ بر علیه هویت ملت ایران برشمرد و اظهار کرد: نباید اجازه بدهیم، این پدیده در جامعه اسلامی رواج پیدا کند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه