هفته‌نامه سیاسی، علمی و فرهنگی حوزه‌های علمیه

شرایط پذیرش آثار در بیست‌وچهارمین همایش کتاب سال حوزه

شرایط پذیرش آثار در بیست‌وچهارمین همایش کتاب سال حوزه

بیست‌وچهارمین همایش کتاب سال حوزه در زمینه علوم اسلامی یا انسانی مرتبط با حوزه دین آثار فضلا و علمای حوزوی داخل و خارج کشور، شامل تألیف، ترجمه، تحقیق و تصحیح اثر را می‌پذیرد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، در این همایش کتاب‌های چاپ اول ناشران داخلی در سال ۱۴۰۰ شمسی، کتاب‌های چاپ اول توسط ناشران خارج از کشور در سال ۱۴۴۰ تا ۱۴۴۲ قمری، یا ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ میلادی و پایان‌نامه‌های سطح۴ که در سال ۱۴۰۰ دفاع شده باشد، پذیرفته می‌شود.
بارگذاری تصویر صورت‌جلسه دفاع پایان‌نامه و فایل الکترونیکی پایان‌نامه با فرمت وُرد یا پی‌دی‌اف در هنگام ثبت‌نام، از جمله شرایط شرکت در بیست‌و‌چهارمین دوره همایش کتاب سال حوزه است.
هر اثر، فقط یک‌بار می‌تواند در همایش شرکت داده شود؛ بنابراین کتاب‌هایی که قبلاً در قالب پایان‌نامه‌، به دبیرخانه همایش ارسال شده و مورد ارزیابی قرار گرفته باشند، پذیرفته نخواهند شد؛ مگر اینکه محتوای کتاب، نسبت به پایان‌نامه ارائه‌شده، بیش از ۳۰ درصد تغییرات و اضافات داشته باشد.
روش ارسال آثار شامل: تکمیل فرم مربوطه (به‌صورت اینترنتی یا مراجعه به دبیرخانه همایش) و ارسال دو  نسخه از اثر به دبیرخانه همایش (پس از ثبت‌نام و دریافت کد رهگیری) است.
همچنین صاحبان مقالات علمی پژوهشی و علمی - ترویجی منتشر شده در نشریات علمی - پژوهشی در سال ۱۴۰۰، می‌توانند آثار خود را به ششمین جشنواره مقالات علمی حوزه ارسال کنند.
در راستای جهت‌دهی پژوهش‌های علمی حوزوی برای پاسخگویی به نیازهای پژوهشی جامعه، محورهای ویژه‌ای از سوی شورای علمی همایش مورد توجه قرار گرفته که مهمترین آن، ابعاد علمی بیانیه گام دوم انقلاب، زن و خانواده، الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت، علوم انسانی - اسلامی، فضای مجازی و آسیب‌های اجتماعی، جمعیت، اقتصاد مقاومتی، سبک زندگی اسلامی، هنر(فلسفه هنر، هنر در اسلام)، محیط زیست و منابع طبیعی است.
مهلت ارسال آثار تا پایان‌ خردادماه ۱۴۰۱ است و این مهلت تمدید نمی‌شود. علاقه‌مندان برای ارتباط بیشتر می‌توانند به سایت دبیرخانه مراجعه و یا با شماره ۰۲۵۳۳۱۳۳۶۰۳ تماس حاصل نمایند.
نشانی دبیرخانه نیز قم: جمکران، بلوار انتظار، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، دبیرخانه همایش کتاب سال و جشنواره مقالات علمی حوزه است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه