هفته‌نامه سیاسی، علمی و فرهنگی حوزه‌های علمیه

آرشیو
مروری بر نقش حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها و مسأله ولایت

حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) علاوه بر کارهایی که مستقیماً انجام دادند تا حقانیت ولایت علی‌بن‌ابی‌طالب (علیه‌السلام) را برای مردم روشن کنند، رفتارهایی نیز بروز دادند که حتی بعد از سال‌ها ذهن هر جویای حقیقتی را درگیر می‌کند که چرا ایشان با این مقام والا تابه‌حال محل دفنشان نامعلوم است.

1400/10/25
چرا رهبر انقلاب بر «مکتب سلیمانی» تأکید دارند؟!

برای پاسخ به این سوال در نگاه نخست جواب‌های مختلفی به ذهن خطور می‌کند، از ویژگی‌های فردی منحصر به فرد این شهید، گرفته تا ویژگی‌های ملی و بین المللی ایشان، همه و همه می‌توانند پاسخی به این سوال باشند.

1400/10/25
متاورس و صد سالگی حوزه

فقیهی مانند آیت الله اراکی که سال‌ها در عرصه‌های اجتماعی مانند فقه اقتصادی، فقه سیاسی، فقه فرهنگ، فقه عمران و شهرسازی و … تحقیق و تدریس داشته به مسأله‌ای پیچیده، ذو ابعاد، حساس و جدید مانند متاورس ورود پیدا کرده، آن را تحلیل نموده و حکم شرعی آن را بیان کرده است، جای تقدیر دارد نه تمسخر!

1400/10/25
الهیات تبشیری چه هدفی را در جهان اسلام دنبال می‌کند؟

الهیات تبشیری این هدف را دنبال می‌کند که همانطور که پولس در بین یهودیان یهودی بود و در بین بت پرستان مثل آنها بود، الهیات مسیحی و تفسیر کتاب مقدس را با فرهنگ بومی هر منطقه مطابق سازی کنیم.

1400/10/6
علامه طباطبایی (ره) دومین ستاره پرفروغ آسمان انقلاب اسلامی

اگر بخواهیم در گستره جهان هستی چه در گذشته چه در حال حاضر و طبق ضوابط چه درآینده یک مصداق تام عملی برای معارف المیزان نام ببریم آن مصداق انقلاب اسلامی ایران است. اصل انقلاب اسلامی، تبلور عینی المیزان است.

1400/9/1