هفته‌نامه سیاسی، علمی و فرهنگی حوزه‌های علمیه

آرشیو
جریان‌شناسی رسانه، نقش اساسی در تحلیل برونداد رسانه‌ای در بزنگاه‌های تاریخی دارد

شناخت عقبه رسانه‌ای، پشت پرده شکل‌گیری رسانه‌ها و چینش افراد در رسانه‌های مختلف و اتصال جریانی افراد و رسانه‌ها به مشرب‌های مختلف فکری کمک شایانی به تحلیل برونداد رسانه‌ای در بزنگاه‌های تاریخی می‌کند.

1401/10/29
فدائیان اسلام

هم اکنون عملکرد نواب و فدائیان اسلام چراغ پر فروغی است در مقابل طلاب عصر انقلاب اسلامی که راه خویش را با آن پیدا کنند و در بوران فتنه ها و پروپاگاندای تاریخی که امروز با آن مواجه هستیم مشعل «جهاد تبیین» را همیشه فروزان نگاه دارند.

1401/10/27
گذری بر آداب و آثار خیرخواهی

اگـر انـسـان هـای شـایسته با آداب و شرایط لازم به خیرخواهی مردم بپردازند و آنها هم بدون شـائبـه، نـصـیـحـت خـیـرخواهان را به کار بندند، خیر و سلامت جامعه را فرا می گیرد و شرّ و پـلیدی از آن رخت بر می بندد.

1401/10/27
چهارده پرده از احوالات مرحوم آیت الله العظمی صافی گلپایگانی

خبرگزاری حوزه، در آستانه اولین سالگرد ارتحال حضرت آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی مطالبی پیرامون این مرجع فقید در قالب های مختلف منتشر می کند مطلب زیر چهارده پرده از احوالات این مرجع فقید که به مناسبت چهلم ایشان منتشر شده که بازنشر می گردد:

1401/10/21
فقه نظام باید وارد مسائل حکمرانی شود

در بحث عدالت اقتصادی بهترین کسی که سخن گفته است شهید صدر است؛ با این حال هنوز در این موضوع ده ها پرسش بی‌پاسخ باقی مانده است. برنامه های توسعه ی کشور مبتنی بر نظریه‌ی خاصی نیست؛ بلکه با نگاه سلیقه ای تدوین می شود.

1401/10/11
چرا آیت الله مصباح(ره) عمر خود را صرف علوم انسانی کرد؟

آیت الله مصباح(ره) نزدیک به نیم قرن در حوزه علوم انسانی اسلامی تلاش کردند و از آشنایی عمیق با این علوم تا تحلیل و نقد و نظریه پردازی در حوزه معارف، نهادسازی در این عرصه، تربیت شاگردان، جریان سازی و امتداد جریان در زندگی اجتماعی جامعه همت گماشتند.

1401/10/11
نقش و رسالت حوزه در دوران کنونی!

بزرگان حوزه که همواره پناه و امید مردمند، در مطالبه و استیفای حقوق مردم، مصلحت اندیشی و سکوت را بشکنند و مطالبات به حق آنان را صریح و بی تعارف و علناً و مستمراً از مسئولان و کارگزاران دولتی پیگیری نمایند و آن‌ها را به مسئولیت پذیری و پاسخگویی به مردم وادار نمایند.

1401/10/10
بررسی ابعاد جنگ رسانه‌ای دشمن در اغتشاشات اخیر

رسانه‌های داخلی برای ارائه روایت اول در جنگ ترکیبی باید حمایت شوند

1401/10/3
امروز حوزه و دانشگاه بیش از هر زمان دیگر وظیفه دارند و باید محل تصمیم‌گیری باشند

حضرت آیت الله نوری همدانی گفتند:امروز حوزه و دانشگاه بیش از هر زمان دیگر وظیفه دارند و باید محل تصمیم‌گیری باشند امروز جهاد تبیین هم در دانشگاه لازم است هم در حوزه.

1401/9/28
وحدت حوزه و دانشگاه برای بقاء و بالندگی انقلاب اسلامی ایران امری حیاتی است/ دشمنان برای جدایی و تقابل این دو نهاد مقدس تلاش کرده اند

آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه در پیامی به مناسبت ۲۷ آذر با تبریک سالروز وحدت حوزه و دانشگاه که یادآور شهادت شهید آیت الله مفتح است را به همه اهالی علم و اندیشه در حوزه و دانشگاه آورده است:

1401/9/27
فاطمه (س) و شناخت از عمق هجمه‌ها علیه اسلام و ولایت

فاطمیه، مکتبی توحیدی و درس‌آموز است که مبانی قرآنی در حفظ و حراست از ولایت را به گوش جامعه‌ی آنروز و امروز رسانده است.

1401/9/21