*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


افق خانواده, اخبار , گل‌های زندگی, روانشناسی, راه سعادت, داستان, جدول, بیشتر بشناسیم, شعر, لطیفه, چیستان, دانش‌آموزان ممتاز, سفره‌خانه, طب ناب, طنز, نکته, درنگستان, تازه‌های علمی, افق خانواده, تازه ها, افق خانواده, دانستنی‌های کودکان, دل‌نشوته‌ها, معرفی کتاب, سخن دوست, ضرب‌المثل, نقاشی های شما, سیره خوبان, در آستان دوست, چیستان, سرگرمی, کاردستی, مسابقه, گوناگون, حدیث هفته شماره خبر: ٣٩٩٦٨٢ ١٣:٢١ - 1397/02/09    ارسال به دوست نسخه چاپي


مهارت خوب حرف زدن


در راه موفقیت و بهتر شدن شرایط کار، نحوه صحبت کردن اهمیت زیادی دارد. شاید شما ایده‌ها و راهکارهای بسیار خوبی در ذهن داشته باشید اما اگر نتوانید بخوبی آنها را بیان کنید، موفق نخواهید شد.اگر نحوه حرف زدن و تعامل کلامی شما با همکاران و مدیران مناسب نباشد، حتی دلسوزی‌های شما برای رفع مشکلات مجموعه‌ای که در آن کار می‌کنید به چشم نمی‌آید. این اشتباهات را در حرف زدن‌ها و تعامل‌هایتان مرتکب نشوید...

در راه موفقیت و بهتر شدن شرایط کار، نحوه صحبت کردن اهمیت زیادی دارد. شاید شما ایدهها و راهکارهای بسیار خوبی در ذهن داشته باشید اما اگر نتوانید بخوبی آنها را بیان کنید، موفق نخواهید شد.اگر نحوه حرف زدن و تعامل کلامی شما با همکاران و مدیران مناسب نباشد، حتی دلسوزیهای شما برای رفع مشکلات مجموعهای که در آن کار میکنید به چشم نمیآید. این اشتباهات را در حرف زدنها و تعاملهایتان مرتکب نشوید:

شایعه نسازید. تبعات منفی ساختن شایعه درباره دیگران بزودی به خودتان بازمیگردد و به شما آسیب میرساند، چون شما پس از مدتی اعتبار و آبروی گذشته را نزد همکاران نخواهید داشت و با این کار به دیگران اجازه میدهید در موردتان شایعهسازی کنند و بعد از مدتی دیگر کسی به شما اعتماد نخواهد کرد.

 قضاوت درباره دیگران هم باعث میشود کم کم ارتباط همکاران با شما کم شود، چون آنها بعد از شنیدن قضاوتهای شما درباره دیگران، دیگر در گفت و گو با شما احساس خوبی نخواهند داشت. چون فکر میکنند درباره آنها هم قضاوت کرده و این قضاوتها را نزد دیگران بازگو میکنید و به مرور میبینید تنها شدهاید.

اینکه مدام جملههای ناامیدکننده بگویید و بدبین باشید دردی از شما و همکارانتان دوا نمیکند و در مقابل دیگران را از خودتان دور میکنید. شاید شرایط کار و زندگیتان کمی سخت باشد؛ اما گاهی لازم است کمی مثبت باشید و مثبت فکر کنید تا این حس را در دیگران هم ایجاد کنید. این کار باعث میشود همیشه شنونده داشته باشید و دیدگاههایتان با احترام شنیده شود.

انجام همزمان کارهای خانه، رسیدگی به همسر و فرزندتان و مسئولیتهای کاری، سخت است. اما این مشکلی نیست که فقط شما با آن مواجه باشید. همه خانمهای شاغل چنین مشکلاتی دارند. برای همین اگر شما مدام از این شرایط شاکی و ناراضی باشید و این شکایتها را در گفت و گوها به زبان بیاورید،دیگران شما را به عنوان فردی میشناسند که در مورد همه چیز شکایت میکند. این کار هم مانند منفی بافی باعث میشود کم کم کسی حرفهایتان را نشنود.

 بهانهتراشی در حرفهایتان باعث میشود دیگران فکر کنند میخواهید مسئولیتتان را گردن دیگران بیندازید برای همین تا بخواهید درباره کاری حرف بزنید پیشاپیش حس میکنند میخواهید بهانه تراشی کنید. به این ترتیب شنونده حرفهایتان کم میشود.

مبالغه درباره کارها و موفقیت هایتان هم کم کم همکارانتان را از حرف زدن با شما دلزده میکند. شاید کسی دوست ندارد مدام درباره تواناییهای شما، یا اتفاقات رخ داده حرفهای مبالغهآمیز بشنود. این کار هم مانند نکتههای دیگری که خواندید باعث میشود حتی اگر حرفهای مهم و کارآمدی داشته باشید کمتر شنیده شود، چون از قبل شما با حرفهای نامناسبی که زدهاید قضاوت میشوید و دیگر شنونده نخواهید داشت.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج