*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > اخبار افق 
اخبار > اخبار کوتاه جهان


اخبار کوتاه جهان, اخبار کوتاه جهان شماره خبر: ٤١٦٥٧٨ ١٣:٥٤ - 1399/11/02   احبار کوتاه جهان شماره 655 ارسال به دوست نسخه چاپي


احبار کوتاه جهان شماره 655

اخبار کوتاه جهان


فلسطین اشغالی، چین، روسیه، آمریکا و...

[endif]

[if !mso]

[if !mso] [endif] فلسطین اشغالی

داسماعیل هنیه حمایت بینالمللی در تحقق آشتی ملی فلسطین را خواستار شد. رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با ارسال پیام به برخی کشورها از جمله ایران اعلام کرد تحقق آشتی ملی میان گروه

[endif]

[if !mso]

[if !mso] [endif] های فلسطینی نیازمند حمایت بینالمللی است.

چین

دبه نقل از خبرگزاری فرانسه‏، چین ‏ در بحبوحه تنشها با آمریکا، قوانین جدیدی را برای مقابله با اقدامات "غیرمجاز" که سایر کشورها میتوانند درباره مشاغل و شهروندان این کشور اعمال کنند، اتخاذ کرد. بر این اساس، وزارت بازرگانی چین اعلام کرد، این قوانین "حفاظت از حقوق و منافع مشروع" مشاغل، شهروندان چینی و حفاظت از منافع این کشور است.

عراق

دکاطع الرکابی نماینده عراقی: میزان ضرری که اشغال آمریکا به عراق وارد کرده، بیش از صدها میلیارد دلار است. حماقتهای سربازان اشغالگر در تیراندازی به سمت خودروها، مغازهها و ساختمانهای غیرنظامی بود که باعث قربانیشدن افراد میشد.

روسیه

دوزارت خارجه این کشور در بیانیهای ادعاهای مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در خصوص اینکه ایران مأمن مطمئنی برای گروه القاعده بوده است را، بیاساس خواند.

دوزارت خارجه این کشور اعلام کرد، این کشور به دلیل نبود پیشرفت در روند رفع موانع برای ادامه اجرای پیمان «آسمانهای باز» تحت شرایط جدید، مراحل خروج خود از این پیمان بینالمللی را آغاز میکند. پیماننامه آسمانهای باز که در مارس ۱۹۹۲ امضا شد، توافقنامهای بین ۳۴ کشور جهان در خصوص اجازه پرواز هواگردهای شناسایی و تجسسی بر فراز مناطق کشورهای عضو این پیماننامه است.

آمریکا

دکترای افتخاری رئیسجمهور آمریکا باطل شد. دانشگاه تحقیقاتی لیهای ایالت پنسیلوانیا، دکترای افتخاری را که ۳۰ سال پیش به دونالد ترامپ اعطا کرده بود، لغو کرد.

شبکه سیانان به نقل از دادستانهای فدرال گزارش داد یک مرد آلابامایی روز چهارشنبه ساعتها قبل از اینکه مقامات مسئول متوجه شوند، یک کامیون حامل ۱۱ بمب دستساز، یک قبضه تفنگ تهاجمی و یک اسلحه دستی را در نزدیکی ساختمان کنگره پارک کرده بود.

وزارت خزانهداری آمریکا، اسامی ۲ فرد و ۱۶ نهاد ایرانی را به فهرست «اتباع و افراد خاص تحریم شده» (SDN) این وزارتخانه اضافه کرد. آستان قدس رضوی و موسسه دانش بنیان برکت که واکسن ایرانی کرونا را ساخته است از جمله نهادهایی هستند که در این فهرست قرار گرفتهاند.

پنجاه تن از دپیلماتهای پیشین و کارشناسان امور منطقه و جهان در نامهای خطاب به جو بایدن، رئیسجمهور منتخب آمریکا، ضمن درخواست برای بازگشت آمریکا به برجام، نوشتند آمریکا باید تحریمها علیه ایران را کاهش دهد.

سیانان: نتیجه تحقیقاتی که موسسه «پیو» انجام داده است نشان میدهد نیمی از مردم آمریکا تمایلی به دریافت واکسن کرونا ندارند و چهل درصد گفتهاند قطعا واکسن را تزریق نمیکنند.

وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا با صدور فرمانی داخلی، روسیه، چین، ایران، کوبا و کره شمالی را به عنوان کشورهای دشمن اعلام کرد.

رژیم صهیونیستی

پس از اعلام تلآویو درباره ساخت واحدهای جدید در کرانه باختری، سخنگوی کمیسیون اروپا از رژیم صهیونیستی خواست به شهرکسازیها در این منطقه پایان دهد و گفتوگوهای صلح را از سر بگیرد.

رسانههای اسرائیلی از فلجشدن صورت ۱۳ صهیونیست بعد از دریافت اولین دوز واکسن آمریکایی «کووید۱۹» خبر دادند.

شاباک تلفن‌‌های مخالفان نتانیاهو را هک کرد. سازمان اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی معروف به شاباک تلفن‌‌های تعدادی از تظاهرات کنندگان مخالف بنیامین نتانیاهو نخستوزیر اسرائیل را هک کرد.

نماینده این رژیم در سازمان ملل طی نامهای به شورای امنیت، خواستار برگزاری نشست فوری برای طراحی اقدامی علیه ایران به بهانه غنیسازی ۲۰ درصدی اورانیوم شد.

رسانههای اسرائیلی اعلام کردند چند تن از مدیران ارشد شرکتهای آمریکایی «فایزر» و «مدرنا» از صهیونیستهایی هستند که به آمریکا مهاجرت کردهاند.

کره جنوبی

ددادگاه عالی این کشور حکم ۲۰ سال زندان «پارک گئون هائه» رییسجمهور سابق کره این کشور را که بهدلیل فساد مالی و سوءاستفاده از قدرت مقصر شناخته شده بود، تأیید کرد.

نروژ

دبنابر اعلام وبسایت آژانس دارویی این کشور، ۲۳ نفر در این کشور پس از دریافت واکسن فایزر فوت کردهاند. کارشناسان در حال بررسی علل مرگ این شهروندان هستند.

هلند

در حالی که واکنشها به اقدام تبعیضآمیز مربوط به اداره مالیات هلند ادامه دارد، کابینه ائتلافی این کشور فروپاشید. طبق گزارش رسانههای هلندی، کابینه این کشور در بحبوحه رسوایی درباره ارائه کمکهای یارانهای به والدین برای نگهداری کودک استعفا کرد.

ترکیه

رئیسجمهور این کشور با اعلام اینکه هیچ کشوری نمیتواند گامهای این کشور در زمینه دفاعی را تعیین کند، گفت آنکارا برای خرید سامانه روسی اس-۴۰۰ از آمریکا اجازه نخواهد گرفت.

انگلیس

والدین یک دختر مدرسهای مسلمان در لندن به دلیل امتناع از فرستادن وی با دامن کوتاه به مدرسه، تهدید به اقدامات قانونی شدهاند؛ زیرا مدرسه اونیفرمی متفاوت از آنچه او میپوشد دیکته میکند.


خروج
جمعه ٢٤ ارديبهشت ١٤٠٠
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام
آخرین شماره

ویژه نامه استهلال


شکوه حضور - انتخابات ریاست جمهوری (4)

 

ویژه نامه ی اربعین (2)

ویژه نامه بهجت عارفان

 

ویژه نامه ی حکیم الهی

 


 
حکمت ناب
مجموعه درسهای اخلاقی
آیت الله انصاری شیرازی قدس سره

 
 
رسم پارسایی
مجموعه درسهای اخلاقی
آیت الله اشتهاردی قدس سره

افق حوزه|اخبار افق|سرمقاله|در محضر نور|اخلاق در حوزه|عطر يار|سخن بزرگان|فرزانگان|رواق شهیدان|اخبار کوتاه حوزه|اخبار کوتاه ایران|اخبار کوتاه جهان|بین الملل|مقاله|مصاحبه|همگام با مدارس و مراکز|با شما|گزارش تصویری|افق خانواده|پاسخ استاد