*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
اخبار > درباره این روز تمام تلاش خود را به کار ببر!


گروه خبری: افق پارسایی 12  | تاریخ:1395/10/28 | ساعت:١٧:٠٣ | شماره خبر:٣٨٧٨٣٣ |  


    شیخ بهایی رحمة‌الله‌علیه شیخ بهایی رحمة‌الله‌علیه

درباره این روز تمام تلاش خود را به کار ببر!

  روزها به پنج قسمت تقسیم می‌شوند: 1. روز مفقود و گمشده 2. روز مشهود و حاضر 3. روز مورود و آینده 4. روز موعود و وعد داده شده 5. روز ممدود و ادامه‌دار. منظور از مفقود و گمشده، دیروز تو بود که با زیاده‌روی، آن‌را از دست دادی. ....  

  روزها به پنج قسمت تقسیم میشوند: 1. روز مفقود و گمشده 2. روز مشهود و حاضر 3. روز مورود و آینده 4. روز موعود و وعد داده شده 5. روز ممدود و ادامهدار. منظور از مفقود و گمشده، دیروز تو بود که با زیادهروی، آنرا از دست دادی.

منظور از روز مشهود و الآن و حاضر، همان است که الآن در آن زندگی میکنی که فرصتی برای ذخیره کردن توشه برای آخرت است. منظور از روز مورود و آینده، فردای تو میباشد که نمیدانی آیا از روزهای تو حساب میشود یا خیر؟ منظور از روز موعود و وعده داده شده آخرین روزهای عمر تو میباشد که سعی کن همیشه آنرا در مقابل خود داشته باشی و فراموشش نکنی.

منظور از روز ممدود و ادامهدار، آخرت تو میباشد که وقتی آمد، همیشه ماندگار است، پس درباره این روز، تمام تلاش خود را به کار ببر، زیرا در آن روز یا به نعمت و یا به عذاب همیشگی میرسی.

کشکول شیخ بهایی/ص227و226

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: