*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
اخبار > آخرین سفارش علامه طباطبایى‌ قدس‌سره


گروه خبری: افق پارسایی 12  | تاریخ:1395/10/28 | ساعت:١٦:٥٢ | شماره خبر:٣٨٧٨٢٩ |  


    آخرین سفارش علامه طباطبایى‌ قدس‌سره

آخرین سفارش علامه طباطبایى‌ قدس‌سره

  آیةالله‌ حاج‌ سیدمحمدحسن مرتضوی لنگرودی از شاگردان علامه طباطبایى‌ قدس‌سره نقل می‌کنند: علامه طباطبایى اهل مراقبه بود، یک وقت خدمت آن بزرگوار رسیدیم که دستورالعملى به ما بدهد فرمود: مراقبه و محاسبه این حالت را، شخص سالک باید از ابتداى سیر و سلوک تا انتها ملتزم باشد. ....  

  


آیةالله حاج سیدمحمدحسن مرتضوی لنگرودی از شاگردان علامه طباطبایى قدس‌سره نقل میکنند:  علامه طباطبایى اهل مراقبه بود، یک وقت خدمت آن بزرگوار رسیدیم که دستورالعملى به ما بدهد فرمود: مراقبه و محاسبه این حالت را، شخص سالک باید از ابتداى سیر و سلوک تا انتها ملتزم باشد.

فرمود: آخر شب، قبل از خواب اعمالى را که در روز انجام دادهاید بررسى کنید. هر یک از اعمالتان که خوب بود خدا را براى آن حمد و سپاس گویید و توفیق انجام بهتر آنرا در روز بعد از خداوند مسئلت کنید. اگر خداى ناکرده تقصیر و یا خطایى مرتکب شده بودید، فوراً توبه کنید و تصمیم بگیرید که دیگر آنرا انجام ندهید. اگر دیدید خلافهاى شما متعدد است تصمیم بگیرید فردا آنرا کم کنید.

خلاصه فرمود: مراقبه و محاسبه باید همیشه باشد.

حتى در این اواخر که نمىتوانست درست حرف بزند یکى از رفقا از ایشان خواسته بود توصیههایى بفرمایید باز فرمود: مراقبه، محاسبه.

جرعههاى حیاتبخش/ ص351 350

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: