*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
اخبار > به زیارت نرو، قرض مردم پرداخت کن!


گروه خبری: افق پارسایی 12  | تاریخ:1395/10/28 | ساعت:١٦:٣٢ | شماره خبر:٣٨٧٨٢٥ |  


    آقا شیخ مرتضی زاهد

به زیارت نرو، قرض مردم پرداخت کن!

  صاحب‌خانه بیرون آمد و آقا شیخ مرتضی شروع به حلالیت خواستن از صاحب‌خانه و اعلام آمادگی برای ادای خسارت نمود و گفت: «این عبای من به دیوار خانه شما مالیده شده، از دیوار خانه شما کمی کاه و گل ریخته و مقداری ساییده و آسیب دیده است...!» ....  

  


آیةالله موسوی تهرانی میگوید: یکی از چیزهایی که من خودم شاهد و ناظر آن بودم که از شدت تقوای آقا شیخ مرتضی زاهد حکایت داشت، این قضیه است که یک روز دیدم آن آقایی که آقا شیخ مرتضی را به کول میگرفت چون خم بود و ناگزیر نگاهش بر زمین بود، کمی نامناسب و تند از کنار یک خانهای با دیوارهای کاهگلی عبور کرد. در این هنگام عبای آقا شیخ مرتضی به آن دیوار مالیده و کشیده شد. ایشان فوری نگاهی به عبایش انداخت. عبای ایشان با مالیده شدن به آن دیوار، مقداری خاکی شده بود. آقا شیخ مرتضی با عجله به آن آقا فرمود: صبر کن، صبر کن!

سپس ایشان درهای آن خانه را به صدا درآورد. صاحبخانه بیرون آمد و آقا شیخ مرتضی شروع به حلالیت خواستن از صاحبخانه و اعلام آمادگی برای ادای خسارت نمود و گفت: «این عبای من به دیوار خانه شما مالیده شده، از دیوار خانه شما کمی کاه و گل ریخته و مقداری ساییده و آسیب دیده است...!»

این خانه با همان دیوارهای کاهگلی هنوز باقی و پابرجا است و من هر وقت در تهران به آن محله میروم و نگاهم به آن دیوار میافتد، این قضیه و پرهیزکاری و تقوای آقا شیخ مرتضی به یادم میافتد.

یک روز ایشان به مناسبتی فرمود:

اگر مثلاً یک تومان به مردم بدهکار هستید، نروید 5 ریال پول ماشین دودی بدهید، برای زیارت حضرت عبدالعظیم قدس‌سره و 5 ریال برای برگشت. حق ندارید این کار را بکنید؛ شما اول باید طلب مردم را بدهید، بعد اگر خواستید زیارت بروید، بروید.

کتاب شرح زندگانی آقا شیخ مرتضی زاهد قدس‌سره

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: