*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
اخبار > ارزش قرض دادن


گروه خبری: افق پارسایی 12  | تاریخ:1395/10/28 | ساعت:١٦:٢٧ | شماره خبر:٣٨٧٨٢٢ |  


    پنج ریال آیةالله‌ مشکینی چگونه ۵۰ تومان شد؟!ارزش قرض دادن

ارزش قرض دادن

  آیةالله‌ مجتهدی تهرانی‌ قدس‌سره می‌گفتند: آیةالله‌ مشکینی‌ قدس‌سره می‌فرمود: اوایل طلبگی روزی در جیبم فقط 5 ریال داشتم، در خیابان راه می‌رفتم یکی از طلاب به من رسید و گفت: 5 ریال داری به من قرض بدهی؟ با خودم گفتم: اگر این پول را به او بدهم خودم بی‌پول می‌مانم ولی دیدم که با این پول کار این بنده خدا را راه می‌اندازم، خداوند کریم است، ان‌شاءالله من هم بی‌پول نمی‌مانم؛ پول را به او دادم.  

  
آیةالله مجتهدی تهرانی قدس‌سره میگفتند: آیةالله مشکینی قدس‌سره میفرمود: اوایل طلبگی روزی در جیبم فقط 5 ریال داشتم، در خیابان راه میرفتم یکی از طلاب به من رسید و گفت: 5 ریال داری به من قرض بدهی؟ با خودم گفتم: اگر این پول را به او بدهم خودم بیپول میمانم ولی دیدم که با این پول کار این بنده خدا را راه میاندازم، خداوند کریم است، انشاءالله من هم بیپول نمیمانم؛ پول را به او دادم.

چند قدمی که رفتم یکی از همشهریهای من، از اهالی مشکینشهر به بنده رسید، باهم سلام و احوالپرسی کردیم، موقع خداحافظی مقداری پول در دست من گذاشت و رفت، چون نگاه کردم، دیدم 5 تومان است، از قضا یکی از طلاب به من رسید و 5 تومان قرض خواست، این دفعه نیز گفتم خدا کریم است، اکنون که این آقا معطل است باید کار او را راه بیندازم و پول را به او دادم. مدت زیادی نگذشت که یکی دیگر از دوستان خود را دیدم، پس از احوالپرسی موقع خداحافظی، مقداری پول به من داد، نگاه کردم دیدم 50 تومان است.

 ناگاه یاد این آیه شریفه افتادم «من جاء بالحسنة فله عشر امثالها» (انعام/160) یعنی هر کس عمل نیکی انجام دهد ما ده برابر به او پاداش میدهیم. بار اول 5 ریال داشتم چون به یک نیازمندی قرض دادم 50 ریال (5 تومان) خدای کریم رساند و چون 5 تومان را قرض دادم، خداوند کریم در عوض 50 تومان یعنی درست ده برابر رسانید. بعد از آن دعا کردم که یکی پیدا شود، و این 50 تومان را از ما بگیرد که شاید 500 تومان گیرمان بیاید، ولی کسی پیدا نشد و دعای ما هم مستجاب نگردید!!

مردان علم در میدان عمل/ج6

 

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: