*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
اخبار > احترام احادیث اهل‌بیت اطهار‌ علیهم‌السلام مانند قرآن کریم لازم است


گروه خبری: افق پارسایی 12  | تاریخ:1395/10/28 | ساعت:١٦:٠٩ | شماره خبر:٣٨٧٨١٧ |  


    احترام احادیث اهل‌بیت اطهار‌ علیهم‌السلام مانند قرآن کریم لازم است

احترام احادیث اهل‌بیت اطهار‌ علیهم‌السلام مانند قرآن کریم لازم است

  مرحوم علی محدث‌زاده فرزند مرحوم حاج شیخ عباس قمی‌ قدس‌سره نقل کردند: پدرم برنامه کاری‌اش چنین بود که بعد از خواندن نماز صبح با تعقیبات و دعا و خواندن قرآن، مجدداً تجدید وضو کرده و مشغول کتابت و نوشتن احادیث و اخبار می‌شد و می‌فرمود: فرزندم! کتب احادیث و اخبار و کلمات اهل‌بیت اطهار‌ علیهم‌السلام نیز مانند قرآن کریم احترامش لازم است و بهتر است که از آن‌ها با وضو و با طهارت و با احترام نگهداری و استفاده کرد و به آن‌ها بی‌احترامی و بی‌اعتنایی نکرد. ....  

  


 


مرحوم علی محدثزاده فرزند مرحوم حاج شیخ عباس قمی قدس‌سره نقل کردند: پدرم برنامه کاریاش چنین بود که بعد از خواندن نماز صبح با تعقیبات و دعا و خواندن قرآن، مجدداً تجدید وضو کرده و مشغول کتابت و نوشتن احادیث و اخبار میشد و میفرمود: فرزندم! کتب احادیث و اخبار و کلمات اهلبیت اطهار علیهم‌السلام نیز مانند قرآن کریم احترامش لازم است و بهتر است که از آنها با وضو و با طهارت و با احترام نگهداری و استفاده کرد و به آنها بیاحترامی و بیاعتنایی نکرد.

آن بزرگوار اتاقی در طبقه دوم خانهاش داشت که با پلکان به آن اتاق میرفت و بعد دستور میداد که آن پلکان را بردارند، تا کسی نتواند به آن اتاق واردشده و مزاحم کارش گردد و شب و روز در آن اتاق کوچک مشغول نوشتن و مطالعه و تحقیق و تألیف بود.

آری، با چنین خلوص نیت، کوشش، جدیت و عشق به مقام ولایت کار میکرد و کتاب مینوشت که از همان روزها تاکنون مورد استفاده عموم شیعیان و مؤمنین قرار گرفته است.

 مردان علم در میدان عمل/ج2

 

 

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: