*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
اخبار > الگویی برای قضات


گروه خبری: افق پارسایی 12  | تاریخ:1395/10/28 | ساعت:١٦:٠٠ | شماره خبر:٣٨٧٨١٣ |  


    الگویی برای قضات

الگویی برای قضات

  ثروتمندان شهر، مقداری برگه هلو یا زردآلو به رسم هدیه برای آقاشیخ ابوالقاسم کبیر قمی آورد. آقا به سختی هدیه را قبول کرد، اما آن‌را مصرف نکرد و به اهل خانه هم نداد، بلکه در صندوقی که در گوشه اتاق خودش بود، پنهان کرد؛ چند روزی گذشت تا این‌که همان شخصی که هدیه را آورده بود، آمد و در مورد اختلافی که با شخص دیگری داشت، درخواست قضاوت کرد. ....  

  


ثروتمندان شهر، مقداری برگه هلو یا زردآلو به رسم هدیه برای آقاشیخ ابوالقاسم کبیر قمی آورد. آقا به سختی هدیه را قبول کرد، اما آنرا مصرف نکرد و به اهل خانه هم نداد، بلکه در صندوقی که در گوشه اتاق خودش بود، پنهان کرد؛ چند روزی گذشت تا اینکه همان شخصی که هدیه را آورده بود، آمد و در مورد اختلافی که با شخص دیگری داشت، درخواست قضاوت کرد.

مرحوم شیخ ابوالقاسم کبیر قدس‌سره اول برخاست و برگههای دست نخورده را از گنجه آورد و گذاشت در مقابل صاحبش و فرمود: این برگهها را بردارید تا خدمت شما باشد و من راحتتر بتوانم بین شما دو نفر حکم کنم؛ آنگاه در مورد اختلاف شما با شخصی که با او اختلاف دارید حکم میکنم و فتوا میدهم.

تقوا و خداپرستی و مراقبت از اعمال و کردار خویش در عمق جان این عزیزان ریشه داشت و به راستی مروج دین و مبلغ احکام الهی به شمار میرفتند و برای دیگران سرمشق بودند.

حوزهنت

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: