گروه خبری: افق پارسایی6  | تاریخ:1393/07/14 | ساعت:١١:٥٣ | شماره خبر:٣٥١٦٧٦ |  


    

پاسخ سلام زائر

 حجةالاسلام والمسلمین شیخ هادی قدس از شاگردان آیةالله‌العظمی بهجت(ره) به نقل از ایشان می‌گوید: در منطقه جاسب قم گروهی از کشاورزان در زمان گذشته با شتر و قاطر به زیارت حضرت ثامن‌الحجج علیه‌السلام مشرف می‌شوند و هنگام مراجعت و وارد شدن در محدوده جاسب پیرمردی از اهل محل را می‌بینند که در... 

  


حجةالاسلام والمسلمین شیخ هادی قدس از شاگردان آیةاللهالعظمی بهجت(ره) به نقل از ایشان میگوید: در منطقه جاسب قم گروهی از کشاورزان در زمان گذشته با شتر و قاطر به زیارت حضرت ثامنالحجج علیهالسلام مشرف میشوند و هنگام مراجعت و وارد شدن در محدوده جاسب پیرمردی از اهل محل را میبینند که در گرمای روز کولهباری از علف به دوش کشیده و با مشقت بسیار به خانه میرود، مسافرین مشهد مقدس که او را میبینند، زبان به شماتت و سرزنش میگشایند: «پیرمرد، زحمت دنیا را ولکن نیستی، آخر بیا تو هم لااقل یکبار به مشهد مقدس سفر کن». و این سخن را تکرار و او را بسیار توبیخ میکنند!

پیرمرد خسته و پاکدل زبان میگشاید و میگوید: شما که به زیارت آقا رفتید و به آقا سلام دادید، جواب گرفتید یا نه؟ میگویند: پیرمرد، این چه حرفی است که میزنی؟ مگر آقا زنده است سلام ما را جواب بدهد؟! پیرمرد میگوید: عزیزان، امام که زنده و مرده ندارد، ما را میبیند و سخنان ما را میشنود، زیارت که یکطرفه نمیشود. آنان میگویند: آیا تو این عُرضه را داری؟ وی میگوید: آری، و از همانجا رو بهسمت مشهد مقدس میکند و میگوید: «السلام علیک یا امام هشتم (ع)» و همه با کمال صراحت میشنوند که به آن پیرمرد، بهنام خطاب میشود: «علیکم السلام آقای فلانی» و بدین ترتیب زائران همگی خجالت کشیده پشیمان میشوند که چرا سبب دلشکستگی این مرد نورانی شدند».

منبع: برگی از دفتر آفتاب/216

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

لیست اخبار >>