*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > افق پارسایی > افق پارسایی3 


افق پارسایی3 شماره خبر: ٣٣٣١٦٩ ١١:٥٣ - 1392/10/07    آيةالله‌العظمي شاه‏ آبادي(ره)  ارسال به دوست نسخه چاپي


 آيةالله‌العظمي شاه‏ آبادي(ره)

نصايح عرفاني آيةالله‌العظمي شاه‏ آبادي(ره)


قواي جواني: تا قواي جواني و نشاط آن باقي است،‌ بهتر مي‌توان قيام کرد در مقابل مفاسد اخلاقي،‌ و خوب‌تر مي‌توان وظايف انساني را انجام داد. مگذاريد اين قوا از دست برود و روزگار پيري پيش آيد که موفق شدن در آن حال،‌ مشکل است و بر فرض موفق‌شدن،‌ زحمت اصلاح خيلي زياد است. لعن اشخاص: هيچ‌وقت لعن شخصي نکنيد،‌ گر چه به کافري که ندانيد از ...

قواي جواني:

تا قواي جواني و نشاط آن باقي است،‌ بهتر مي‌توان قيام کرد در مقابل مفاسد اخلاقي،‌ و خوب‌تر مي‌توان وظايف انساني را انجام داد. مگذاريد اين قوا از دست برود و روزگار پيري پيش آيد که موفق شدن در آن حال،‌ مشکل است و بر فرض موفق‌شدن،‌ زحمت اصلاح خيلي زياد است.

 

لعن اشخاص:

هيچ‌وقت لعن شخصي نکنيد،‌ گر چه به کافري که ندانيد از اين عالم (چگونه) منتقل شده،‌ مگر آن‌که وليّ معصومي از حال بعد از مردن او اطلاع دهد. زيرا که ممکن است در وقت مردن،‌ مومن شده باشد. پس لعن به عنوان کلي بکنيد.

 

تعبير به کافر نکنيد در قلب:

به نفس و شيطان بگوييد ممکن است اين شخصي که مبتلاست به معصيت،‌ داراي ملکه‌اي باشد،‌ يا اعمال ديگري باشد که خداي تعالي او را به رحمت خود مستغرق کند و نور آن خلق و ملکه،‌ او را هدايت کند و منجر شود کار او به حسن عاقبت.

منبع: شرح زندگاني عارف مکتوم، آيةالله‌العظمي شاه‌آبادي (قدس‌سره)


خروج
شنبه ٠٣ فروردين ١٣٩٨
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام