*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی >  ویژه‌نامه‌ها > افق پارسایی > افق پارسایی3 


افق پارسایی3 شماره خبر: ٣٣٣١٦٢ ١١:٣٧ - 1392/10/07    ارسال به دوست نسخه چاپي


شش‌ دستورالعمل‌ نبوي(ص)


از معاويةبن‌ عمار نقل‌ است‌ كه‌ گفت:‌ از امام‌ صادق(ع) شنيدم‌، در وصيت‌ پيامبر (ص)به‌ علي(علیه‌السلام) بود كه:‌ يا علي‌! تو را در مورد خودت‌، به‌ صفاتي‌ سفارش‌ مي‌كنم‌؛ پس آن‌ها را از من‌ به‌ ياد داشته‌ باش‌ (خدايا كمكش‌ كن‌) اول‌، راستگويي‌؛ مبادا هرگز از دهانت‌ دروغي‌ خارج‌ شود. دوم‌، ورع‌؛ هرگز جرأت‌ بر خيانت‌ پيدا نكن‌. سوم‌، ترس‌ از خدا؛ گويا او ...

از معاويةبن‌ عمار نقل‌ است‌ كه‌ گفت:‌ از امام‌ صادق(علیه‌السلام) شنيدم‌، در وصيت‌ پيامبر (ص)به‌ علي(علیه‌السلام) بود كه:‌ يا علي‌! تو را در مورد خودت‌، به‌ صفاتي‌ سفارش‌ مي‌كنم‌؛ پس آن‌ها را از من‌ به‌ ياد داشته‌ باش‌ (خدايا كمكش‌ كن‌)

اول، راستگويي‌؛ مبادا هرگز از دهانت‌ دروغي‌ خارج‌ شود.

دوم، ورع‌؛ هرگز جرأت‌ بر خيانت‌ پيدا نكن‌.

سوم، ترس‌ از خدا؛ گويا او را مي‌بيني‌.

چهارم، گريه‌ زياد از ترس‌ خدا؛ كه‌ در ازاي‌ هر قطره‌ اشكي‌، هزار خانه‌ برايت‌ در بهشت‌ بنا مي‌شود.

پنجم، بذل‌ ما و جان‌ در راه‌ دين‌.

ششم، اقتدا به‌ سنت‌ من‌ در نماز و روزه‌ و صدقه‌ام‌؛ اما نمازم‌ 50 ركعت‌، روزه‌ام‌ سه‌‌روز در ماه‌، پنج‌شنبه اول‌ و چهارشنبه وسط‌ و پنج‌شنبه‌ آخر.

 اما صدقه‌، پس‌ هرچه‌ مي‌تواني‌ تا آن‌جا كه‌ گمان‌ كني‌ اسراف‌ كرده‌اي‌، در حالي‌‌كه‌ نكرده‌اي‌؛

و بر تو باد به‌ نماز شب‌؛ و بر تو باد... و بر تو باد... و بر تو باد به‌ نماز ظهر؛ و بر تو باد... و بر تو باد... و بر تو باد تلاوت‌ قرآن‌ در هر حال‌؛ و بر تو باد به‌ بالابردن‌ و پيش‌‌رو گرفتن‌ دستانت‌ (قنوت‌) در نماز؛ و بر تو باد به‌ مسواك‌ با هر وضو و بر تو باد به‌ آراستگي‌ اخلاقي‌ پسنديده‌ و پرهيز از اخلاق‌ ناپسند؛ اگر چنين‌ نكردي‌ (و ضررش‌ را ديدي‌) جز خودت‌ را سرزنش‌ نكن‌.

روضةالكافي/79 و بحارالانوار/‌74/‌68


خروج
شنبه ٠٣ فروردين ١٣٩٨
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام