*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٦٤٣٢ ١٤:٤٨ - 1398/01/20     حرکت توحیدی جمهوری اسلامی ایران  علت دشمنی آمریکاستامام خامنه‌ای در دیدار مسئولان، سفرای کشورهای اسلامی و قشرهای مختلف مردم ارسال به دوست نسخه چاپي


  حرکت توحیدی جمهوری اسلامی ایران  علت دشمنی آمریکاستامام خامنه‌ای در دیدار مسئولان، سفرای کشورهای اسلامی و قشرهای مختلف مردم

حرکت توحیدی جمهوری اسلامی ایران علت دشمنی آمریکاست


در خجسته سالروز عید مبعث، امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ۱۴ فروردین در دیدار مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی و قشرهای مختلف مردم، بعثت انبیا را یک حرکت عظیم برای ایجاد تمدن نوین با دو ویژگی «عبودیت الهی» و «مبارزه با کفر و طاغوت» خواندند و با تأکید بر این‌که بعثت پیامبر اکرم‌ صلی الله علیه و آله و سلم جامع‌ترین، کامل‌ترین و ماندگارترین بعثت‌هاست، گفتند...امروز انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی، ادامه بعثت

پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم است و وعده خدا

پیروزی جبهه حق در مصاف توحید و طاغوت است.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود با اشاره به حادثه سیل در برخی از استانهای کشور و مشکلات، تلفات و خسارات ناشی از آن، افزودند: در این حادثه، تلاش مردم و روحیه همبستگی و بسیجشوندگی در میان آنان، بسیار خوب بود و ملت ایران جانانه وارد میدان شدند و کمککار مسئولان بودند و مسئولان نیز با همین پشتیبانی مردمی و با اتفاق کلمه توانستند، اقدامات ابتدایی را انجام دهند.

حضرت آیتالله خامنهای با تأکید بر اینکه هنوز کارهای زیادی برای کاهش آلام مردم سیلزده باقی مانده است، خاطرنشان کردند: به مسئولان تأکید کردهام که کارهای اصلی؛ یعنی بازسازی ویرانیها و جبران خسارتها، از این به بعد است و باید این خسارات و صدمات جبران شود.

ایشان افزودند: البته مردم عزیز در مناطق سیلزده باید به همکاری با مسئولان ادامه دهند؛ زیرا کمک آنها حقیقتاً گرهگشا خواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به موضوع مبعث، ظهور پیامبران در جوامع مختلف را یک برانگیختگی و یک حرکت عظیم با جهتگیری «توحید و عبودیت» و «اجتناب از طاغوت» خواندند و تأکید کردند: طاغوت در واقع همان جریان و خط مقابل حرکت توحیدی است که مصداق امروز آن رؤسای جمهور آمریکا و برخی کشورهای دیگر هستند.

حضرت آیتالله خامنهای با تأکید بر اینکه هدف از بعثت انبیا ایجاد جامعه فاضله و تمدن نوین بوده است، گفتند: در این تمدن، همه لوازم آن از جمله علم، اخلاق، سبک زندگی و حتی جنگ نیز وجود دارد.

ایشان با اشاره به برخی دیدگاهها که هدف اسلام را از بین بردن جنگ عنوان میکنند، افزودند: در اسلام، جنگ وجود دارد؛ اما موضوع مهم، جهتگیری این جنگ است؛ زیرا جریان طاغوت همواره برای اشاعه فساد و قدرتطلبی و مقاصد خبیث، جنگ به راه انداخته است که این جنگ مذموم است؛ اما مقابله با طاغوت، ممدوح است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: تجاوزگریهای رژیم صهیونیستی در طول سالهای متمادی، نمونه بارز جنگافروزیهای طاغوت و مقابله مجاهدان فلسطینی و حزبالله لبنان و همچنین دفاع 8 ساله ملت ایران، مصداق بارز جهاد در راه خداست.

حضرت آیتالله خامنهای با تأکید بر اینکه بعثت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم جامعترین و ماندگارترین بعثتها و انقلاب اسلامی ایران نیز ادامه آن بعثت است، افزودند: علت دشمنیها با نظام جمهوری اسلامی، همان خط دشمنی جبهه طاغوت با جبهه توحید است و اینکه گفته میشود، دشمنتراشی نکنید، حرف نادرستی است؛ زیرا جبهه طاغوت با اصل و هویت حرکت توحیدی مخالف است و آمریکا و نوکرهای او همچون آلسعود، به کمتر از دست کشیدن از حرکت در مسیر توحید راضی نمیشوند.

ایشان مصاف «توحید و طاغوت» را مصافی اجتنابناپذیر خواندند و با تأکید بر اینکه خداوند متعال پیروزی جبهه حق را مقدر فرموده است، گفتند: اگر ملت ایران همانگونه که تا به حال حرکت کرده است، به مسیر خود ادامه دهد، قطعاً بر دشمنان یعنی آمریکا و اذناب او غلبه خواهد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: البته این نتیجه پیروزی، قابل تغییر است و آن، در شرایطی است که دچار کوتاهی، عدم همراهی، عدم صداقت و دست کشیدن از مجاهدت در راه خدا بشویم.

حضرت آیتالله خامنهای گفتند: اما ملت ایران نشان داده است که اینگونه نیست و امروز جوانان کشور با انگیزه، معرفت و آمادگی بیشتر از جوانان نسلهای قبل، این مسیر را ادامه خواهند داد و به همین علت است که من همواره جوانها را خطاب قرار میدهم. ایشان با تأکید بر اینکه جوانان باید در همه عرصهها آماده حرکت و پیشرفت روزافزون باشند، افزودند: امروز همه بهویژه جوانان باید در عرصههای علم و فناوری، اخلاق، سبک زندگی، مسایل اقتصادی، مسایل فرهنگی و در جبهه حرکتهای سیاسی، آگاهانه، فعال و پرنشاط در صحنه حضور داشته باشند.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنان خود تأکید کردند: فردای ایران اسلامی متعلق به جوانان مؤمن و پرانگیزهای است که با اراده قاطع و فکر روشن و ابتکارهای پی در پی، میتوانند کشور را به اوج اعتلا برسانند.

گفتنی است، پیشاز بیانات رهبر انقلاب اسلامی، حجتالاسلام والمسلمین روحانی رئیسجمهور طی سخنانی اساس رسالت پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم را دعوت به صراط مستقیم دانست و افزود: ملت ایران با تبعیت از تعالیم رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم در مقابل دشمنان بشریت، تسلیم نشد و مقاوم و استوار، ایستادگی کرد.

حجتالاسلام والمسلمین روحانی، شکوه وحدت و همکاری مردم، دولت، نیروهای مسلح و نهادهای عمومی برای مقابله با سیل اخیر را نمونه دیگری از تمسک به سیره نورانی پیامبر عظیمالشأن اسلام برشمرد و گفت: در این حادثه دشمنانی که با بستن حسابهای هلال احمر مانع ارسال کمکهای ایرانیان خارج از کشور به هموطنان خود شدند، روسیاه شدند.

وی ایستادگی در مقابل توطئههای دشمنان اسلام علیه قدس و جولان را دستاوردی مهم برای امت اسلامی خواند و گفت: نه هرگز قدس پایتخت متجاوزان اشغالگر خواهد شد و نه جولان از سوریه عزیز جدا خواهد شد.


خروج