*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٦٤٢٣ ١٤:٢٥ - 1398/01/20     طلاب حافظ و قاری، جایگاه قرآن از منظر شیعه را به دنیا معرفی کنند آیت‌الله حسینی بوشهری ارسال به دوست نسخه چاپي


  طلاب حافظ و قاری، جایگاه قرآن از منظر شیعه را به دنیا معرفی کنند آیت‌الله حسینی بوشهری

طلاب حافظ و قاری، جایگاه قرآن از منظر شیعه را به دنیا معرفی کنند


دبیر شورای‌عالی حوزه‌های علمیه گفت: طلاب با حضور در مسابقات بین‌المللی قرآنی، شأن و جایگاه قرآن از منظر شیعه را به دنیا معرفی کنند...


آیتالله حسینی بوشهری در گفتوگو با خبرگزاری حوزه، با اشاره به برگزاری مسابقات بینالمللی قرآن طلاب و راهکار مأنوس شدن طلاب با قرآن کریم، اظهار داشت: در خصوص مسئله آشنایی بیشتر طلاب با قرآن طبعاً راههای مختلفی وجود دارد و به نظر بنده، باید این مسئله را در سالهای اولیه ورود طلاب به حوزه مورد بررسی و رسیدگی قرار داد.

وی با بیان اینکه در برخی از مراکز، این اجازه به آنها داده شده که طلبهها سال اول را به یادگیری و حفظ قرآن اختصاص بدهند، ابراز داشت: منتظر نتایج این برنامه در این مراکز هستیم تا بتوانیم برای ادامه و گسترش این روش تصمیمگیری کنیم.

دبیر شورای عالی حوزههای علمیه ادامه داد: راه دیگری که وجود دارد، این است که در همان سالهای اولیه، حجم درسهای حوزوی را کمتر کنیم که طلاب لااقل نصفی از زمان خود را در سال اول به قرآن اختصاص بدهند.

دبیر شورایعالی حوزههای علمیه بیان داشت: در این روش طلبهها هم میتوانند به بحثهای حوزوی خودشان برسند و هم در زمینه یادگیری قرآن گامهای خوبی بردارند.

وی در خصوص اهمیت برگزاری مسابقات بینالمللی قرآن نیز، تصریح کرد: متأسفانه عدهای که ادعای مسلمان بودن هم میکنند، همواره حوزه را متهم میکنند که در حوزههای علمیه بهای لازم به قرآن داده نمیشود؛‌‌ خوشبختانه بعداز پیروزی انقلاب حرکتی که شروع شد، برای همگان مهم و ارزشمند بوده است.

آیتالله حسینی بوشهری بیان داشت: شرکت جوانان کشورمان در مسابقات بینالمللی با تلاوتهای زیبا و اشرافی که به مباحث قرآنی دارند، آرام آرام آن ذهنیت را از بین برد.

وی افزود: طلاب هم اگر در عرصههای بینالمللی در زمینه قرآن حضور جدی پیدا کنند، آثار و برکات آن علاوه بر نفس آشنایی طلاب با مفاهیم قرآن کریم، میتواند شأن و جایگاه قرآن را از منظر شیعه به دنیا معرفی کند.


 


خروج