*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠١٣٨٧ ١٥:٣٤ - 1397/04/13     لزوم توجه به تقوا و مکارم اخلاق در حوزه‌های خواهرانآیت‌الله‌العظمی صافی گلپایگانی تأکید کردند ارسال به دوست نسخه چاپي


  لزوم توجه به تقوا و مکارم اخلاق در حوزه‌های خواهرانآیت‌الله‌العظمی صافی گلپایگانی تأکید کردند

لزوم توجه به تقوا و مکارم اخلاق در حوزه‌های خواهران


حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی با بیان این‌که مقاصد شرعی اسلام باید در جامعه تأمین شود، گفتند: مطالب اخلاقی، دینی و فکر اسلامی باید به بانوان منتقل و در جامعه نهادینه شود. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جامعه‌الزهرا علیها السلام، این مرجع تقلید، 6 تیر در دیدار حجت‌الاسلام‌والمسلمین مدنی مدیر جامعة‌الزهرا علیها السلام و جمعی از معاونان و مدیران این مؤسسه، با اشاره به طرح‌ها و برنامه‌های ویژه طلاب جامعة‌الزهرا علیها السلام اظهار داشتند: در برنامه‌های حوزه‌های علمیه خواهران باید مسئله دین، تقوا و فضایل و مکارم اخلاق بیشتر مورد توجه قرار گیرد...

 

حضرت آیتالله صافی گلپایگانی با بیان اینکه مقاصد شرعی اسلام باید در جامعه تأمین شود، گفتند: مطالب اخلاقی، دینی و فکر اسلامی باید به بانوان منتقل و در جامعه نهادینه شود.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی جامعهالزهرا علیها السلام، این مرجع تقلید، 6 تیر در دیدار حجتالاسلاموالمسلمین مدنی مدیر جامعةالزهرا علیها السلام و جمعی از معاونان و مدیران این مؤسسه، با اشاره به طرحها و برنامههای ویژه طلاب جامعةالزهرا علیها السلام اظهار داشتند: در برنامههای حوزههای علمیه خواهران باید مسئله دین، تقوا و فضایل و مکارم اخلاق بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

معظمله با انتقاد از وضعیت بانوان در جامعه امروز، ابراز داشتند: حریم زنان باید جدای از حریم مردان باشد و موازین شرعی اسلام باید در میان زنان و مردان رعایت شود.

ایشان با اینکه مقاصد شرعی اسلام باید در جامعه تأمین شود، تأکید کردند: زنان باید در زمینههای مختلف مطابق با موازین اسلامی فعالیت داشته باشند و وضعیت آنان باید با ارزشهای اسلامی منطبق باشد.

حضرت آیتالله صافی گلپایگانی تصریح کردند: تربیت باید بر اساس ارزشهای اسلامی باشد و مطالب اخلاقی، دینی و تفکر اسلامی به بانوان منتقل و در جامعه نهادینه شود.

معظمله از سوءتبلیغات علیه زن و اسلام انتقاد و تصریح کردند: زن و مرد باید در مسیر دین، ایمان و تقوا به کمال برسند.

ایشان به ارزش و اهمیت فعالیتهای جامعةالزهرا علیها السلام در مسیر خدمت به اسلام اشاره کردند و خطاب به مسئولان این مؤسسه علمی اسلامی گفتند: شما کار بزرگی را شروع کردید که اساس آن باید تقوا، ایمان، حجاب و عفت باشد. فعالیتهای شما باید بر این اساس باشد که زن و مرد در راه کمال حقیقی و انسانی خودشان گام بردارند.

حضرت آیتالله صافی گلپایگانی بر ضرورت تبیین مباحث زنان بر اساس دیدگاه اسلامی تأکید کردند و در ادامه با انتقاد از حضور زنان در ورزشگاه و تماشای فوتبال، اظهار داشتند: این افتخار نیست که زنان هم برای تماشای بازی فوتبال به ورزشگاه بروند، چراکه حدود زن و مرد باید حفظ شود.

ایشان با اشاره به کتابهای تألیف شده در زمینه عفاف و حجاب یادآور شدند: در طول تاریخ اسلام، بسیاری از زنان در فضایل و کمالات، نمونه بودند اما حجاب آنان محفوظ بود، لذا بانوان امروز هم میتوانند با حفظ حجاب و عفاف در جهات مختلف، نمونه باشند.

این مرجع تقلید در پایان اظهار داشتند: امروز وضعیت زنان در مملکت ما مطابق با اسلام نیست و باید در این زمینه، کارها و فعالیتهای تأثیرگذاری انجام و مقاصد اسلامی در مردان و زنان تأمین شود.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج