*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠١٣٨٥ ١٥:٣٠ - 1397/04/13     دستاوردهای ایستادگی بیشتر از هزینه‌های تسلیمامام خامنه‌ای در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین علیه السلام  ارسال به دوست نسخه چاپي


  دستاوردهای ایستادگی بیشتر از هزینه‌های تسلیمامام خامنه‌ای در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین علیه السلام

دستاوردهای ایستادگی بیشتر از هزینه‌های تسلیم


مراسم سالانه دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین علیه السلام، 9 تیر با حضور امام خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا برگزار شد. رهبر انقلاب اسلامی پس‌از قرائت فاتحه بر مزار شهیدان گمنام و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان دفاع مقدس، جانبازان سرافراز حاضر در میدان را مورد تفقد قرار دادند و با تعدادی از خانواده‌های معظم شهدا دیدار و گفت‌وگو کردند...


مراسم سالانه دانشآموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین علیه السلام، 9 تیر با حضور امام خامنهای فرمانده معظم کل قوا برگزار شد. رهبر انقلاب اسلامی پساز قرائت فاتحه بر مزار شهیدان گمنام و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دفاع مقدس، جانبازان سرافراز حاضر در میدان را مورد تفقد قرار دادند و با تعدادی از خانوادههای معظم شهدا دیدار و گفتوگو کردند.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی دفتر مقام معظم رهبری، ایشان در این مراسم با اشاره به توطئه دشمن برای ایجاد شکاف میان نظام اسلامی و مردم، همگان بهویژه مسئولان را به هوشیاری، ایستادگی، تدبیر، انسجام ملی و دوری از اشرافیگری فراخواندند و تأکید کردند: اگر مؤلفههای اقتدار ملی تقویت شوند و در مقابل دشمن سستی و تسلیم نشان داده نشود، بدخواهان بار دیگر در رسیدن به اهداف خود ناکام خواهند ماند.

آیتالله العظمی خامنهای رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، لازمه بیاثر شدن توطئههای دشمنان را صبر و تقوا برشمردند و افزودند: انقلاب اسلامی، ریشهدار و آیندهدار است و دستیابی به آرمانهای بلند آن، به صبر و استقامت نیاز دارد.

ایشان همچنین گفتند: تقوا به معنای مراقبت از خود در مقابل دشمن است و لازمه این مراقبت، هوشیاری در برابر حیلههای دشمن و اعتماد نکردن به او، تدبیر و عقلانیت، و پرهیز از سهلانگاری و سستی است.

حضرت آیتالله خامنهای تأکید کردند: اگر همه مردم و جوانان و همچنین مسئولان سیاسی، اقتصادی و امنیتی و نظامی، این صبر و تقوا را بهکار ببندند، به توفیق الهی، هیچ ضربه و صدمهای وارد نخواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین به موضوع مؤلفههای قدرت نظام اسلامی اشاره کردند و با یادآوری سلطه انگلیس و آمریکا بر ایران در طول ۵۷ سال حکومت پهلوی، اظهار داشتند: با پیروزی انقلاب اسلامی، غل و زنجیر از دست و پای مردم باز و طعم واقعی استقلال و آزادی چشیده شد.

ایشان یکی دیگر از عناصر قدرت نظام جمهوری اسلامی را «اعتماد به نفس ملی» و «تأثیرگذاری مردم در همه امور کشور» دانستند و افزودند: این اعتماد به نفس ملی همراه با ایمان بود، ایمانی که همچون روحی در کالبد حرکت عمومی کشور زمینهساز زنده شدن، امید و ایثار و فداکاری در جامعه شد که نمونههای فراوانی از آنرا در دوران دفاع مقدس شاهد بودیم.

حضرت آیتالله خامنهای، جرأت اقدام را از دیگر ثمرات ایمان و اعتماد به نفس ملی برشمردند و خاطرنشان کردند: با این روحیه و جرأت، سپاه پاسداران، جهاد سازندگی، بسیج و حرکتهای عمومی در کشور شکل گرفت و نیروهای مسلح جان تازهای گرفتند و مجموعههای خدماتی، سازندگی و حرکتهای پرافتخار علمی ایجاد شد.

رهبر انقلاب اسلامی با تصریح بر اینکه اقتدار واقعی، از درون ملت میجوشد و بر پایه استقلال و آزادی است، ابراز داشتند: این اقتدار نیست که برخی به بیگانگان پول بدهند و از آنها سلاح بخرند و انبار کنند اما حتی نتوانند از آن سلاحها استفاده کنند، و یا از آن طرف دنیا بیایند در کشوری پایگاه بزنند و خون ملت آنرا بمکند تا اقتدار یک خاندان را حفظ کنند؛ اینها نمونههای حماقت و ذلت است نه اقتدار.

ایشان با تأکید بر اینکه ملت ایران باید ضمن حفظ و تقویت عناصر قدرت خود، از آنها استفاده بههنگام کند، خاطرنشان کردند: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از مؤلفههای قدرت است که باید از نظر کیفی، روز بهروز اعتلا یابد و از ظرفیتهای فراوان آن استفاده شود.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: برخی میگویند چرا در توصیف قدرت ملت ایران مبالغه میکنید، در پاسخ باید گفت، این، مبالغه نیست بلکه عین واقعیت است.

حضرت آیتالله خامنهای افزودند: بزرگترین دلیل برای اقتدار ملت ایران، این است که یکی از سفاکترین و بیرحمترین قدرتهای دنیا یعنی آمریکا، در چهل سال گذشته از هیچ تلاش و شرارتی برای مقابله با ملت ایران فروگذاری نکرده اما نتوانسته غلطی بکند و در مقابل، ملت ایران پیشرفتهتر شده است.

ایشان با تأکید بر اینکه علاوه بر دشمن خارجی، دشمنان داخلی هم در طول این سالها مشغول تحرک و توطئه بودند، گفتند: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، سه جریان معارض در داخل کشور وجود داشتند؛ «جریان به اصطلاح لیبرال که دلبسته آمریکا و غرب بود»، «کمونیستهای اسلحه بهدستی که از هیچ اقدامی ابا نداشتند» و «منافقین، با ظاهر اسلامی و با باطنی خبیث و کفرآمیز و بیهویت» که حتی حاضر به همراهی با صدام بدنام نیز شدند و اکنون هم مشغول ارائه خدمات جاسوسی و خبرچینی برای دولتهایی امثال فرانسه و انگلیس و آمریکا هستند.

رهبر انقلاب اسلامی اظهار داشتند: هر سه جریان، مغلوب و منکوب انقلاب اسلامی شدند، البته یک جریان تحجر و ارتجاع داخلی هم بود که آنها قابل ذکر نیستند و ملت از آنها عبور کرد.

حضرت آیتالله خامنهای دلیل دیگر قدرت و اقتدار ملت ایران را تشکیل ائتلافهای منطقهای از جانب آمریکا برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی عنوان کردند و ابراز داشتند: اگر آمریکا میتوانست به تنهایی به اهداف خود برسد، نیازی به تشکیل ائتلاف با کشورهای روسیاه و مرتجع منطقه نداشت. بهدلیل قدرت و پیشرفت نظام جمهوری اسلامی، دشمنی آمریکا بیشتر شده است و البته نفرت ملت ایران هم از آمریکا، روز بهروز بیشتر شده است.

رهبر انقلاب اسلامی سپس به طراحی دشمن در شرایط کنونی اشاره کردند و گفتند: برنامه دشمن، ایجاد شکاف و جدایی میان نظام و مردم است و این طراحی نشاندهنده حماقت آنها است زیرا نمیدانند نظام جمهوری اسلامی، چیزی جز ملت ایران نیست و این دو جدا شدنی نیستند.

ایشان با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران یک نظام متکی بر آحاد مردم و ایمان و محبت و عواطف آنان است، به شکست تلاشهای رؤسای جمهور قبلی آمریکا برای مقابله با جمهوری اسلامی اشاره کردند و افزودند: هدف از فشارهای اقتصادی کنونی، به ستوه آوردن مردم است اما به حول و قوه الهی، ما پیوندمان را روز بهروز با مردم بیشتر خواهیم کرد و با حفظ انسجام دشمنشکن خود، جوانان مؤمن و پرانگیزه و اهل اقدام را تقویت خواهیم کرد.

حضرت آیتالله خامنهای خطاب به نسل جوان و غیور کشور گفتند: دشمن با استقلال و عزت و پیشرفت و حضور شما در میدان علم و سیاست و اعتلای کشور مخالف است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه دشمن تا آنجایی که بتواند به موذیگریهای خود ادامه خواهد داد، خاطرنشان کردند: اگر مسیر صبر و تقوای همراه با هوشیاری و تدبیر و انسجام ملی با قدرت ادامه پیدا کند، یقین داشته باشید موذیگریها به نتیجه نخواهد رسید.

ایشان با اشاره به توصیه برخیها برای تسلیم شدن در مقابل دشمن، افزودند: هزینه تسلیم شدن به مراتب بیشتر از هزینه مقاومت و ایستادگی است و فایده و دستاوردهای ایستادگی صدها برابر بیشتر از هزینههای تسلیم شدن است.

حضرت آیتالله خامنهای تأکید کردند: تسلیم شدن در برابر دشمن عنود و لجوج نتیجهای جز لگدمال و بیهویت شدن نخواهد داشت.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان، همه آحاد ملت ایران و مسئولان را به هوشیاری و مراقبت از کار خود دعوت و خاطرنشان کردند: مسئولان مراقب باشند از سهلانگاری، تنبلی، اشرافیگری، تکبر نسبت به مردم و تکیه به جایگاه چند روزه ریاستی اجتناب کنند.

در این مراسم، سردار سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به تقابل اردوگاه مستضعفان با اردوگاه نظام سلطه، گفت: ملت انقلابی ایران در آستانه یک تجربه مهم تاریخی قرار دارد که نتیجه آن، شکلگیری دوران جدیدی از بیاعتمادی به آمریکا و تجمیع توان و انرژی برای مقابله با دسیسههای مختلف استکبار خواهد بود.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج