*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠١٣٨٢ ١٥:٢٥ - 1397/04/13    استقلال حوزه علمیه بسیار حیاتی است آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی  ارسال به دوست نسخه چاپي


 استقلال حوزه علمیه بسیار حیاتی است آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی

استقلال حوزه علمیه بسیار حیاتی است


حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به تهدیدات موجود علیه حوزه‌های علمیه گفتند: حوزه علمیه در شرایط فعلی، از جهات مختلفی مورد تهدیدات داخلی و خارجی است. به گزارش خبرگزاری حوزه، این مرجع تقلید در دیدار مسئولان بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه، ضمن بیان مطلب فوق، به‌ویژگی‌ها و رسالت‌های این نهاد انقلابی اشاره کردند و گفتند: امروز هجمه‌های فراوانی در فضای مجازی برای تضعیف پایه‌های اخلاقی صورت می‌گیرد. بسیج اساتید در مسایل اخلاقی باید پیشگام و برنامه داشته باشد و اطلاع‌رسانی کند، چراکه برخی گاهی از مسایل بی‌خبرند، لذا باید به‌صورت هفتگی و ماهانه اطلاعات روز به‌طور فشرده به آنان ارائه شود...

 

 

حضرت آیتالله مکارم شیرازی با اشاره به تهدیدات موجود علیه حوزههای علمیه گفتند: حوزه علمیه در شرایط فعلی، از جهات مختلفی مورد تهدیدات داخلی و خارجی است.

به گزارش خبرگزاری حوزه، این مرجع تقلید در دیدار مسئولان بسیج اساتید و نخبگان حوزه علمیه، ضمن بیان مطلب فوق، بهویژگیها و رسالتهای این نهاد انقلابی اشاره کردند و گفتند: امروز هجمههای فراوانی در فضای مجازی برای تضعیف پایههای اخلاقی صورت میگیرد. بسیج اساتید در مسایل اخلاقی باید پیشگام و برنامه داشته باشد و اطلاعرسانی کند، چراکه برخی گاهی از مسایل بیخبرند، لذا باید بهصورت هفتگی و ماهانه اطلاعات روز بهطور فشرده به آنان ارائه شود.

ایشان به انعقاد قرارداد و معاهدهها با کشورهای خارجی اشاره کردند و با بیان اینکه ما باید در خصوص اینگونه مسایل، ارتباط تنگاتنگ با مسئولان داشته باشیم و با آنچه در کشور میگذرد، همگام با زمان حرکت کنیم، ابراز داشتند: بسیج روی این مسایل حساس باشد، چراکه دشمنان هر روز یک نقشه تازهای برای استعمار کشور دارند؛ آنها به این مظالم آشکارشان قانع نیستند و خیلی مرموز عمل میکنند؛ یک روز، سند 2030 و فردا یک برنامه دیگر.

حضرت آیتالله مکارم شیرازی با اشاره به فعالیتهای استعمارگران جهان علیه دیگر کشورها و همچنین مقابله بسیج با این نوع فعالیتها، گفتند: کشورهای سلطهگر در یک گوشهای از دنیا اسناد و لوایحی را تصویب میکنند تا در دیگر کشورها اجرا شود، بنابراین ما هم باید یک چیز دیگری بنویسیم و بگوییم که ما هم به این سند و قانون عمل میکنیم، شما هم به این عمل کنید؛ چه دلیلی دارد که شما بنویسید ما عمل کنیم؟ تنها لااله نگوییم، الاالله را هم بگوییم و این لازم است. بسیج هم میتواند این کار را انجام دهد.

این مرجع تقلید در ادامه به اساسنامه کانونهای فرهنگی مساجد کشور اشاره و خاطرنشان کردند: یکی از مشکلاتی که اخیراً پیدا شده، وابستگی مساجد کشور به اموال و کمکهای دولتی است، اگر از نظر مادی وابسته شویم دیگر نمیتوانیم آزادانه دولت را نقد کنیم. ایشان در خصوص استقلال حوزه علمیه نیز اظهار داشتند: اگر مراکز مختلفی از حوزه علمیه به اموال و کمکهای دولتی وابسته بشود، دیگر نمیتوانیم آزادانه برای حوزه علمیه تصمیم بگیریم و چه بسا اگر اینها بیایند و بگویند حوزه و ائمه جماعات مساجد بهوسیله وزارت ارشاد تعیین بشوند، چون دستمان زیر سنگ دولت است دیگر آزاد نخواهیم بود و این عیب بزرگی است.

معظمله در پایان تأکید کردند: اگر حوزه علمیه وابسته بود، حضرت امام خمینی قدس سره نمیتوانست انقلاب کند؛ انقلاب امام بهواسطه استقلال مرجعیت و استقلال حوزه علمیه بود و این افتخار نباید از بین برود.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج