*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠١٣٨١ ١٥:٢٣ - 1397/04/13      از عوامل ماندگاری و استواری انقلاب اقامه نماز جمعه استآیت‌الله حسینی بوشهری ارسال به دوست نسخه چاپي


   از عوامل ماندگاری و استواری انقلاب اقامه نماز جمعه استآیت‌الله حسینی بوشهری

از عوامل ماندگاری و استواری انقلاب اقامه نماز جمعه است


عضو خبرگان با بیان این‌که هدف دشمن نابودی اصل انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است، تأکید کرد که با عنایت الهی جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب باشکوه‌تر از همیشه برگزار خواهد شد. به گزارش خبرگزاری رسا، آیت‌الله حسینی بوشهری، در نشست هم‌اندیشی گرامی‌داشت نماز جمعه، «سنگر چهل‌ساله انقلاب اسلامی» که هفتم تیر در سالن جلسات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت اجتماعات در دین اسلام اظهار داشت: از جمله مهم‌ترین این اجتماعات، نماز جمعه بوده و حقیقتاً یکی از عوامل ماندگاری و استواری انقلاب اسلامی اقامه نماز جمعه است...


 

عضو خبرگان با بیان اینکه هدف دشمن نابودی اصل انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است، تأکید کرد که با عنایت الهی جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب باشکوهتر از همیشه برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رسا، آیتالله حسینی بوشهری، در نشست هماندیشی گرامیداشت نماز جمعه، «سنگر چهلساله انقلاب اسلامی» که هفتم تیر در سالن جلسات جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت اجتماعات در دین اسلام اظهار داشت: از جمله مهمترین این اجتماعات، نماز جمعه بوده و حقیقتاً یکی از عوامل ماندگاری و استواری انقلاب اسلامی اقامه نماز جمعه است.

وی با اشاره به ضرورت و اهمیت اقامه نماز جمعه در کشور و جامعه اسلامی، تأکید کرد: اگر آگاهیبخشی و روشنگریهای این تریبون بزرگ و مقدس برای جامعه اسلامی نبود و مردم از مسایل روز جامعه و توطئهها و طراحیهای دشمنان نظام آگاه نمیشدند، شاید فتنههایی از جنس آنچه که در طول عمر چهل ساله انقلاب ایجاد شدند، اتفاق میافتاد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: هدف دشمن از آنچه برای انقلاب اسلامی طراحی کرده، نابودی اصل انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است. این سنگرهای بزرگ، استوار و پناهگاههای فرهنگی، یکی از عوامل مهم در جهت روشنگری و بصیرتافزایی بوده، جامعه را در جریان مسایل مهم قرار داده و سدی محکم در برابر توطئههای دشمن بوده است.

وی ادامه داد: در روایات از نماز جمعه بهعنوان حجالمساکین یاد شده است، در عین حال که خود حج از جایگاه عظیمی برخوردار است، بهخاطر وحدت، همدلی و عظمت نماز جمعه چنین تعبیری از آن شده است، یعنی کسانی که امکانات نداشته و برای حج مستطیع نمیشوند، حداقل استطاعت حضور در نمازجمعه را پیدا میکنند.

آیتالله حسینی بوشهری اضافه کرد: یکی دیگر از آثاری که بر نماز جمعه مترتب میشود، نمایش وحدت و قدرت اسلامی بوده و موجب تشکل نیروهای اسلامی میشود، همه به یاد دارند که نماز جمعه محوری برای اعزام رزمندگان به جبههها در طول دوران دفاع مقدس بوده است.

آیتالله حسینی بوشهری مطرح کرد: امسال که چهلمین سال تأسیس و پیروزی انقلاب است، دشمن با تمام وجود به صحنه آمده، پردهها را کنار زده و با وقاحت و صراحت تمام اعلام میکند که مانع برگزاری چهلمین سال پیروزی انقلاب میشوند.

وی با بیان اینکه نباید سوژه بهدست دشمنان نظام داده شود، تأکید کرد: انتظار از مسئولان نظام این است که با همدلی، تدبیر و درایت توطئه دشمن را ناکام گذاشته و با سلامت از تمام پیچها و گردنهها عبور کند، به دشمنان نظام اعلام کنند که انقلاب اسلامی ریشهدارتر از آن است که کسانی همچون ترامپ و نتانیاهو بخواهند به این انقلاب بزرگ خدشهای وارد کنند.

آیتالله حسینی بوشهری همچنین در پایان نشست به جمعبندی جلسه پرداخت و اظهار داشت: بایستی دو کار مهم صورت گیرد، نخست برگزاری سالگرد نمازجمعه در جهت ترویج فرهنگ نماز و جذب نسل جوان به نمازجمعه است و دیگر اینکه آسیبشناسی واقعبینانهای صورت گیرد، بهصورتی که آنچه نباید، اتفاق نیفتد و آنچه باید، حاصل شود.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج