*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠١٣٨٠ ١٥:٢١ - 1397/04/13     بهبود معیشت مردم و مقابله با گرانی و فساد  مطالبه جدی مراجع عظام و علما از دولتدر دیدار رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور تأکید شد  ارسال به دوست نسخه چاپي


  بهبود معیشت مردم و مقابله با گرانی و فساد  مطالبه جدی مراجع عظام و علما از دولتدر دیدار رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور تأکید شد

بهبود معیشت مردم و مقابله با گرانی و فساد مطالبه جدی مراجع عظام و علما از دولت


دکتر واعظی رئیس‌دفتر رئیس‌جمهور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، 8 تیر در سفر به شهر مقدس قم با حضرات آیات شبیری زنجانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی، سبحانی، علوی گرگانی، امینی، شهرستانی و سعیدی به‌صورت جداگانه دیدار کرد و از رهنمودهای ایشان بهره‌مند شد. ایشان در دیدار فرستاده ویژه رئیس‌جمهور، ضمن توصیه به پرهیز از اعمال اختلاف سلایق در جریان‌های کشور، مراقبت از معیشت مردم، مقابله با گرانی، مفاسد اقتصادی را به‌عنوان مطالبه جدی از دولت خواستار شدند...

دکتر واعظی رئیسدفتر رئیسجمهور حجتالاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، 8 تیر در سفر به شهر مقدس قم با حضرات آیات شبیری زنجانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی، سبحانی، علوی گرگانی، امینی، شهرستانی و سعیدی بهصورت جداگانه دیدار کرد و از رهنمودهای ایشان بهرهمند شد. ایشان در دیدار فرستاده ویژه رئیسجمهور، ضمن توصیه به پرهیز از اعمال اختلاف سلایق در جریانهای کشور، مراقبت از معیشت مردم، مقابله با گرانی، مفاسد اقتصادی را بهعنوان مطالبه جدی از دولت خواستار شدند.

 

با تشدید هجمههای دشمنان بیشاز پیش به انسجام و همدلی نیاز داریم

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی دولت، حضرت آیتالله شبیری زنجانی در دیدار رئیسدفتر رئیسجمهور گفتند: وحدت، همواره یکی از اصولیترین و اساسیترین نیازهای جامعه اسلامی بوده و امروز با توجه به تشدید هجمههای دشمنان بیشاز پیش به انسجام و همدلی نیاز داریم.

این مرجع تقلید با بیان اینکه یقیناً اگر در کنار هم باشیم از همه مشکلات عبور خواهیم کرد، افزودند: وجود اختلافنظر و اختلاف سلایق در جوامع امری کاملاً طبیعی است و اگر با حسن نیت و حسن نظر همراه باشد، بسیار سازنده خواهد بود، اما اگر این اختلافنظرها به سمت تفرقه پیش برود، بسیار مضر خواهد بود.

ایشان اظهار داشتند: خداوند در قرآن کریم به روش تفرقهافکنی فرعون این چنین اشاره کرده که او برای پیشبرد نیات و اهداف باطل خود مردم را فرقهفرقه میکرد و میانشان اختلاف میانداخت و از این اختلاف سوءاستفاده میکرد؛ امروز دشمنان ما نیز بهدنبال این روش هستند، بنابراین نباید اجازه بدهیم تا آنها چنین فضایی را بهوجود بیاورند بلکه باید با اتحاد و انسجام از اسلام و کشور دفاع کنیم.

معیشت و مقابله با مفاسد اقتصادی و گرانی در صدر اولویتهای دولت باشد

حضرت آیتالله مکارم شیرازی نیز در این دیدار با اذعان بر وجود نقاط ضعف در دولت تصریح کردند: در شرایط فعلی هرگونه تضعیف دولت امری کاملاً خلاف است و همه باید از دولت حمایت کرده و در زمانی که دشمن همه توان خود را بهکار گرفته تا به نظام جمهوری اسلامی ضربه بزند، باید دولت را تقویت کنیم.

این مرجع تقلید افزودند: امروز زمان تسویه حسابهای شخصی و حل اختلافات انتخاباتی نیست و اگر هم دولت در جایی ضعف دارد، همه باید کمک کنیم تا این ضعفها برطرف شود.

معظمله اظهار داشتند: امروز آمریکا از هر زمان دیگری منزویتر است و در موضوع خروج آنها از برجام حتی دوستان اروپاییشان نیز با آمریکاییها همکاری نکردند و این مسئله خیلی مهم و نقطه قوت ماست، بهویژه آنکه دولت جدید آمریکا نشان داده است که تنها با ایران و برجام مشکل نداشته بلکه با همه کشورهای جهان مشکل دارد.

ایشان شرایط امروز را یک امتحان تاریخی برای ملت ایران و دولت و نظام جمهوری اسلامی دانستند و گفتند: در این شرایط بسیار مهم است که دولت درباره عملکرد و اقدامات خود اطلاعرسانی گسترده، دقیق و بههنگام داشته باشد و آنچه را که مایه امیدآفرینی برای مردم است با هنرمندی به آنها انتقال دهد و البته ضعفها و نقصهای احتمالی را نیز صادقانه بپذیرد، چراکه این مسئله تأثیر روانی بسیار مثبتی خواهد داشت.

حضرت آیتالله مکارم شیرازی تأکید کردند: دولت در صدر اولویتهای خود معیشت و زندگی عامه مردم را باید مراقبت کند و به گونهای باشد که به دغدغههای اصلی مردم همانند ایجاد اشتغال و مبارزه با قاچاق، مفاسد اقتصادی و گرانی اقلام اساسی، اهتمام بیشتری شود.

دولت با نظارت و اشراف دقیق با گرانی مقابله کند

حضرت آیتالله نوری همدانی نیز در این دیدار با اشاره به شرایط پیشآمده بهدنبال مواضع جدید دولت آمریکا و خروج از برجام، ابراز داشتند: وحدت رمز پیروزی و بقای جمهوری اسلامی بوده و امروز بیشاز هر زمان دیگری رابطه بین مردم با نظام و مسئولان باید صمیمیتر باشد و در برابر دشمنان کینهتوز، یکصدا بایستیم و آنها را از تأثیر هجمهها علیه جمهوری اسلامی ناامید کنیم و به این واسطه مشت محکمی بر دهان آنها بکوبیم.

این مرجع تقلید با بیان اینکه رئیسجمهور محترم فرزند حوزه علمیه و برخاسته از متن انقلاب هستند، گفتند: از دولت میخواهم با توجه به ضرورت مراقبت از وضعیت معیشت و زندگی عامه مردم، با نظارت و اشراف دقیق با پدیده گرانی مقابله کند.

معظمله تأکید کردند: مجموعه نظام، دولت و قوه قضاییه و سایر دستگاهها باید با کسانی که در نظام اقتصادی اخلال میکنند، برخورد و آنان را مجازات کنند.

برخورد قاطع با سوءاستفادهکنندگان از اوضاع امروز و مفسدان اقتصادی

حضرت آیتالله سبحانی نیز در دیدار دکتر واعظی، تأمین رضایت و مطالبات عامه مردم را یکی از زمینههای امیدواری مردم به آینده عنوان کردند و افزودند: باید اختلاف سلایق را کنار گذاشته و اگر مسئلهای نیز وجود دارد با گفتوگو، حل و فصل شود.

این مرجع تقلید، اظهار داشتند: مشکلات امروز پیشروی نظام بیشتر از مشکلات سالهای اول انقلاب و زمان جنگ نیست، اما باید برای عبور از این مشکلات سطح وحدت و همدلی بین مردم و نظام به سطح انسجام کشور در سالهای اول انقلاب برسد. نکته بسیار مهم دیگر در وضعیت کنونی این است که با سوءاستفادهکنندگان از اوضاع امروز و مفسدان اقتصادی برخورد قانونی قاطع داشته باشیم.

ایشان تصریح کردند: اگر دولت محترم با مفسدان اقتصادی بهصورت قاطعانه مقابله کند و اخبار آنرا به اطلاع مردم برساند، مردم به آینده امیدوار شده و قدردان دولت خواهند بود و جنگ روانی دشمن نیز هر قدر هم که شدید باشد، خنثی خواهد شد.

باید با تأمین مطالبات و نیازهای مردم رضایت آنها حاصل شود

حضرت آیتالله علوی گرگانی نیز در این دیدار اظهار داشتند: باید با تأمین مطالبات و نیازهای مردم، رضایت آنها را حاصل کنیم تا بهعنوان مهمترین پشتوانه نظام و مهمترین رکن وحدت، همچنان حامی و پشتوانه اصلی نظام باشند و مسئولان باید با هماهنگی یکدیگر، در این راستا تلاش خود را مضاعف کنند.

آمریکا با وجود رهبر معظم و مردم نمیتواند در برابر نظام کاری از پیش ببرد

آیتالله ابراهیم امینی عضو خبرگان رهبری نیز در این دیدار گفت: تنها راه مقابله با دشمنیهای آمریکا وحدت، همدلی و انسجام مردم است. باید با توجه بیشتر به نیازها و مطالبات مردم و تلاش برای مهار آثار فشارهای دشمن بر زندگی مردم، وحدت ملی را بیشاز پیش تقویت کنیم تا با جلب رضایت مردم، توطئههای دشمنان خنثی شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: حجتالاسلام والمسلمین روحانی مدیریت خوبی داشته و نیت خالصی برای حل مشکلات دارند و امیدوارم ایشان و بقیه مسئولان نظام تحت ارشادات مقام معظم رهبری، بتوانند کشور را از مشکلات با موفقیت عبور دهند. مادامی که رهبر معظم انقلاب و این مردم را داریم، آمریکا نمیتواند در برابر جمهوری اسلامی کاری از پیش ببرد.

برای مقابله با اسلامهراسی و بهویژه شیعههراسی، باید تلاشهای مؤثر انجام دهیم

حجتالاسلام والمسلمین شهرستانی نماینده آیتاللهالعظمی سیستانی در ایران نیز در این دیدار با تأکید بر لزوم تلاشهای مؤثر در زمینه تقویت وحدت مسلمانان در راستای مقابله با اسلامهراسی و بهویژه شیعههراسی دشمنان در منطقه از توجه و ارتباط مطلوب دولت با مراجع عظام و حوزههای علمیه تقدیر کرد و اظهار داشت: گسترش و تعمیق تعامل دولت با مراجع عظام و روحانیت میتواند اثربخشی تلاشها برای مقابله با توطئهها و تفرقهافکنیهای دشمنان را ارتقا دهد.

امروز بیشاز پیش بر نقاط قوت و استعدادهای داخلی تکیه کنیم

حجتالاسلام والمسلمین سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهلبیت علیها السلام هم در این دیدار با بیان اینکه یکی از کارهای مهمی که امروز باید انجام دهیم، دشمنشناسی است، افزود: امروز باید بیشاز گذشته بر نقاط قوت، توانمندیها و استعدادهای داخلی تکیه کنیم و با کنار گذاشتن دعواها و اختلافات دشمن را از رسیدن به اهدافش مأیوس کنیم.

دولت بیشاز پیش نیازمند ارتباط پیوسته با مراجع عظام و حوزه علمیه است

دکتر واعظی رئیسدفتر رئیسجمهور هم در این دیدارها گفت: رئیسجمهور پیوسته بر ارتباط مستمر اعضای دولت با مراجع عظام و حوزههای علمیه و استفاده از نظرات ایشان تأکید دارد و امروز نیز به دستور رئیسجمهور خدمت مراجع معظم رسیدهام تا گزارشی از وضعیت دولت و کشور ارائه نمایم.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج