*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠١٣٧٩ ١٥:١٩ - 1397/04/13   اگر چشم به خارج از کشور بدوزیم وضع روز به‌روز بدتر خواهد شدآیت‌الله‌العظمی نوری همدانی  ارسال به دوست نسخه چاپي


اگر چشم به خارج از کشور بدوزیم وضع روز به‌روز بدتر خواهد شدآیت‌الله‌العظمی نوری همدانی

اگر چشم به خارج از کشور بدوزیم وضع روز به‌روز بدتر خواهد شد


حضرت آیت‌الله نوری همدانی با تأکید بر برخورد جدی با اخلال‌گران اقتصادی اظهار داشتند: دو قطبی کردن جامعه بسیار خطرناک است؛ جامعه نباید دو قطبی شود ولی نمی‌دانم چرا بعضی‌ها اصرار دارند که جامعه را با حرف‌هایی که ثمری برای کشور و نظام و مردم ندارد، ملتهب و دو قطبی کنند؛ به‌جای این حرف‌ها به مردم خدمت کنید. به گزارش خبرگزاری حوزه، این مرجع تقلید، 5 تیر در دیدار عده‌ای از فعالان فرهنگی، فرهنگ را اساس هر کشور دانستند و تأکید کردند: فرهنگ جامعه اسلامی ما باید مطابق قرآن باشد...

حضرت آیتالله نوری همدانی با تأکید بر برخورد جدی با اخلالگران اقتصادی اظهار داشتند: دو قطبی کردن جامعه بسیار خطرناک است؛ جامعه نباید دو قطبی شود ولی نمیدانم چرا بعضیها اصرار دارند که جامعه را با حرفهایی که ثمری برای کشور و نظام و مردم ندارد، ملتهب و دو قطبی کنند؛ بهجای این حرفها به مردم خدمت کنید.

به گزارش خبرگزاری حوزه، این مرجع تقلید، 5 تیر در دیدار عدهای از فعالان فرهنگی، فرهنگ را اساس هر کشور دانستند و تأکید کردند: فرهنگ جامعه اسلامی ما باید مطابق قرآن باشد.

ایشان با بیان اینکه فرهنگ قرآن بر عزتطلبی و مبارزه با ظلم و فساد استوار است، لذا نظام اسلامی باید پیشتاز در این موضوعات باشد، خاطرنشان ساختند: امروز مبارزه با فساد بهویژه فساد اقتصادی خواسته مردم است، در حالیکه عدهای میخواهند در مقابله با فساد سکوت شود؛ چطور میشود یک کارگر، حقوق مختصر بگیرد ولی فلان آقا اختلاس میلیاردی انجام دهد یا آن دیگری حقوق نجومی بگیرد.

معظمله گفتند: اینکه در یک خانواده چند جوان تحصیلکرده ولی بیکار حضور داشته و پدر در تأمین هزینههای آنها شرمنده باشد، ظلم است؛ امروز مشکلات اقتصادی که با مدیریت صحیح قابل حل است، مردم را آزار میدهد.

حضرت آیتالله نوری همدانی با اشاره به اینکه با مدیریت صحیح منابع، میتوان بر مشکلات غلبه کرد، ابراز داشتند: از ابتدا به مسئولان محترم گفتم که همه مسایل را به برجام گره نزنید، چراکه طرف مقابل قابل اعتماد نیست؛ قصد شما حل مشکلات است اما خوی استکباری آنها اجازه نمیدهد که جمهوری اسلامی ایران به حقوق خود برسد.

این مرجع تقلید با اشاره به مسئله مذاکره مجدد، ضمن توصیهای خطاب به مسئولان اظهار داشتند: فریب وعدههای دشمن را نخورید؛ نباید عدهای به مذاکره مجدد و به ذلت کشاندن کشور دلخوش باشند؛ با تکیه بر نیروهای داخلی و نیروی جوان مشکلات حل میشود اما اگر باز چشمتان به خارج از کشور باشد، اوضاع بدتر خواهد شد. ایشان توجه به تذکرات و نظرات رهبری معظم را مهم دانستند و یادآور شدند: همه دیدیم سخنان رهبری در خصوص مذاکرات درست بود، چراکه ایشان خیانتهای آمریکا بعداز انقلاب را دیدهاند؛ تفرقه و اختلاف در زمان کنونی، خواست دشمن است، لذا همه مسئولان کمک کنند تا منویات مقام معظم رهبری عملی شود و اجازه موجسواری دشمنان را ندهند.

معظمله گفتند: امروز مردم ناراحت و معترض هستند و حق نیز با مردم است اما خود مردم نیز باید مراقب عناصر نفوذی برای به انحراف کشاندن خواستهشان باشند؛ مسئولان نیز اقدام عاجل برای رفع مشکلات و مدیریت بازار داشته و به داد اقشار ضعیف جامعه برسند.

ایشان برخورد با اخلالگران اقتصادی در هر سطحی را خواستار شدند و تأکید کردند: دوقطبی کردن جامعه بسیار خطرناک است؛ جامعه نباید دو قطبی شود ولی نمیدانم چرا بعضیها اصرار دارند که جامعه را با حرفهای بیخود که ثمری برای کشور و نظام و مردم ندارد، ملتهب و دو قطبی کنند؛ بهجای این حرفها به مردم خدمت کنید.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج