*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠١٣٧٦ ١٥:١٥ - 1397/04/13   مدیر ارزیابی اساتید حوزه‌های علمیه  ارسال به دوست نسخه چاپي


مدیر ارزیابی اساتید حوزه‌های علمیه

رسمیت یافتن ۱۴ درس خارج اصول و فقه در استان‌ها


حجت‌الاسلام محمدی جوزدانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در کرمانشاه، هدف از برگزاری کارگاه یک‌روزه بررسی راهکارهای ارتقای سطح علمی اساتید، گفت: دغدغه ما تقویت بنیه علمی و دانش‌افزایی اساتید است. وی با بیان این‌که جهت تقویت مهارت و دانش‌افزایی اساتید کارهای بسیار خوبی انجام شده است، گفت: آیین‌نامه‌های متقنی چه حضوری و چه غیرحضوری تدوین و تصویب شده که از جمله آن‌ها رسمیت یافتن حدود 14 درس خارج در استان‌هاست...

 

حجتالاسلام محمدی جوزدانی در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در کرمانشاه، هدف از برگزاری کارگاه یکروزه بررسی راهکارهای ارتقای سطح علمی اساتید، گفت: دغدغه ما تقویت بنیه علمی و دانشافزایی اساتید است.

وی با بیان اینکه جهت تقویت مهارت و دانشافزایی اساتید کارهای بسیار خوبی انجام شده است، گفت: آییننامههای متقنی چه حضوری و چه غیرحضوری تدوین و تصویب شده که از جمله آنها رسمیت یافتن حدود 14 درس خارج در استانهاست.

مدیر ارزیابی اساتید حوزههای علمیه، از تشکیل گروههای علمی، تربیتی و واحدهای آموزشی در مدارس علمیه خبر داد و گفت: با ایجاد فضاهای علمی بیشتر برای طلاب و عضویت اساتید در این گروهها، مسایل علمی مدرسه بررسی میشود.

وی در ادامه گفت: تا به حال حدود 300 گروه علمی و تربیتی تشکیل شده و سایر مراکز استانها در حال تشکیل هستههای علمی و ارسال به قم جهت تایید نهایی هستند.

حجتالاسلام محمدی جوزدانی با اشاره به اینکه ارزیابی ضمن خدمت اساتید، هر سال، دوبار جهت اصلاح ضعف علمی صورت میگیرد، گفت: جهت بهرهمندی اساتید از دانش تدریس و مهارت، سالهاست که دورههای دانشافزایی را در مشهد مقدس، قم و استانهای مختلف برگزار میکنیم.

وی در پایان گفت: اساتید در این دورههای دانشافزایی، مهارتهای خاص از جمله در تدریس فقه و اصول و منطق و ادبیات، کسب کرده و به دانش تدریسی خود میافزایند.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج