*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠١٣٧٣ ١٥:١٠ - 1397/04/13   ولایت چراغ راه و حجت شرعی استآیه الله خاتمی در مراسم گرامیداشت شهدای هفت تیر ارسال به دوست نسخه چاپي


ولایت چراغ راه و حجت شرعی استآیه الله خاتمی در مراسم گرامیداشت شهدای هفت تیر

ولایت چراغ راه و حجت شرعی است


امام جمعه موقت تهران با بیان این‌که سران فتنه ۸۸ پشت عکس امام راحل قدس سره موضع گرفتند و به جنگ ولایت‌فقیه آمدند، گفت: فتنه‌سازان و فتنه‌گران در طول تاریخ از «مقدسات» و «مردم» استفاده ابزاری می‌کنند، هم‌چنین از «دروغ و تهمت» و «نفوذی»‌ها نیز علیه نظام اسلامی بهره می‌برند...

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه سران فتنه ۸۸ پشت عکس امام راحل قدس سره موضع گرفتند و به جنگ ولایتفقیه آمدند، گفت: فتنهسازان و فتنهگران در طول تاریخ از «مقدسات» و «مردم» استفاده ابزاری میکنند، همچنین از «دروغ و تهمت» و «نفوذی»ها نیز علیه نظام اسلامی بهره میبرند.

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری حوزه از مشهد مقدس، آیتالله سیداحمد خاتمی در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت آیتالله بهشتی و شهدای هفتم تیر که با حضور حجتالاسلام والمسلمین رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری، علما، فضلا و روحانیون، 8 تیر در رواق امام خمینی قدس سره حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان اینکه در جامعه همواره یکی از سه نوع حاکمیت حق، حاکمیت باطل و حاکمیت فتنه حاکم است، اظهار کرد: در حاکمیت حق وظیفه ماست که حق را یاری و در رسیدن به قلهها همراهی کنیم، چراکه اگر همراهی مردم نباشد حتی امیرمؤمنان علی علیه السلام هم نمیتواند کاری از پیش ببرد.

عضو شورایعالی حوزههای علمیه کشور تصریح کرد: فرصت طلایی که امروز در عرصه حاکمیت در تاریخ ایران پیدا شده بینظیر است. در حاکمیت حق ایران، قانون اساسی بر مبنای دین و مکتب اهلبیت علیهم السلام شکل گرفته است، لذا باید کمک کنیم این نظام به آرمانهای بلند خود برسد.

عضو خبرگان رهبری، لغو حاکمیت باطل، به رنگ فضای باطل درنیامدن و همرنگ جماعت نشدن را از جمله وظایف مردم در فضای حاکمیت باطل برشمرد و با بیان اینکه سومین فضا، حاکمیت فتنه است، اظهار کرد: حاکمیت فتنه فضای غبارآلودی است که حق و باطل درهم آمیختهاند و حق بهصورت شفاف خود را نشان نمیدهد، زندگی در این فضا بسیار سخت است، بنابراین باید مراقب بود، در چنین فضاهایی غبارآلودی وارد نشد و تنها راهش این است که حجت شرعی چراغ راه باشد که انسان را از خطر میرهاند؛ به این دلیل است که اهلبیت علیهم السلام کشتی نجات معرفی شدهاند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه چهار نقطه مشترک در فضای فتنه از زمان پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم تا به امروز وجود دارد، عنوان کرد: فتنهسازان و فتنهگران از «مقدسات» و از «مردم» استفاده ابزاری میکنند؛ سران فتنه در فتنه 88، پشت عکس امام خمینی قدس سره موضع گرفتند و به جنگ ولایتفقیه آمدند، در واقع از عکس و نام مقدس امام راحل قدس سره استفاده ابزاری کردند؛ طلاییترین فرصتها، در فتنه 88 سوزانده و از مردم استفاده ابزاری شد. وی ادامه داد: سومین ابزار فتنه و درهم آمیختهشدن حق و باطل در طول تاریخ از آغاز اسلام تاکنون استفاده از «دروغ، تهمت، افترا، تخریب شخصیتهای ارزشی» است، کسانی که داوطلبانه وظیفه خود را به اسلام نشان میدهند، مورد تخریب قرار میگیرند، دشمنان اگر نتوانند با تخریب شخصیت کار را تمام کنند، دست به ترور شخص میزنند.

آیتالله خاتمی در بخش دیگری از سخنانش مطرح کرد: دشمنان در فضای مجازی با نشر دروغ علیه اصل نظام، خدمتگزاران و شخص ولایت، «حق» را در لابهلای محتوای دروغین گم میکنند تا افراد سادهلوح را فریب دهند. دشمن با دروغ شایعهسازی میکند.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه چهارمین ابزار فتنه در طول تاریخ «نفوذی»ها هستند، تأکید کرد: در فضای غبارآلود فتنه، ولایت چراغ راه و حجتشرعی است؛ بصیرت و هوشیاری دیگر لوازم مصون ماندن در این فضاست تا تحت تأثیر آن قرار نگیریم.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج