*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٠٨٠٧ ١٣:٢٨ - 1397/03/23   آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی در دیدار رئیس مرکز خدمات ارسال به دوست نسخه چاپي


آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی در دیدار رئیس مرکز خدمات

مرکز خدمات برای هجرت طلاب از قم برنامه‌ریزی کند


حضرت آیت‌الله نوری همدانی ضمن انتقاد از تمرکز طلاب و روحانیان در شهر مقدس قم، گفتند: بسیاری از روستاها و مساجد کشور، روحانی ندارد؛ درحالی‌که طلاب در قم تجمع کرده‌اند. به گزارش خبرگزاری حوزه، این مرجع تقلید 18 خرداد در دیدار رئیس و جمعی از مدیران مرکز خدمات با بیان این‌که خدمات شما در این مرکز بسیار وسیع، اثرگذار و کامل است، گفتند: با اندیشه و عنایت رهبر معظم انقلاب و با فعالیت و برنامه‌ریزی شما، خدمات بسیار خوبی انجام شده است که تاکنون در سازمان روحانیت، سابقه نداشته است...

 

حضرت آیتالله نوری همدانی ضمن انتقاد از تمرکز طلاب و روحانیان در شهر مقدس قم، گفتند: بسیاری از روستاها و مساجد کشور، روحانی ندارد؛ درحالیکه طلاب در قم تجمع کردهاند.

 

 

به گزارش خبرگزاری حوزه، این مرجع تقلید 18 خرداد در دیدار رئیس و جمعی از مدیران مرکز خدمات با بیان اینکه خدمات شما در این مرکز بسیار وسیع، اثرگذار و کامل است، گفتند: با اندیشه و عنایت رهبر معظم انقلاب و با فعالیت و برنامهریزی شما، خدمات بسیار خوبی انجام شده است که تاکنون در سازمان روحانیت، سابقه نداشته است.

معظمله با اشاره به اینکه حمایتهای مرکز خدمات باید با فعالیت شخص متناسب باشد، تصریح کردند: شما نباید از همه به یک اندازه حمایت کنید؛ امروز بسیاری از روستاها و مساجد در کشور، روحانی ندارند و وقتی یک نفر فوت میکند، کسی برای کفن و دفن متوفی نیست؛ درحالیکه طلبهها در قم تجمع کردهاند.

حضرت آیتالله نوری همدانی گفتند: مردم در زمان غیبت به علما سپرده شدهاند و علما وظیفه دارند، به مردم خدمت کرده و آنها را هدایت کنند و عالم باید حضور اجتماعی داشته و در کنار مردم باشد.

این مرجع تقلید خاطرنشان کردند: اینکه پذیرش طلاب در قم آزاد باشد و شرایطی برای هجرت طلاب از این شهر فراهم نباشد، موجب میشود که طلاب و روحانیان در قم تمرکز کنند و نبود روحانی در شهرها و روستاها باعث میشود، منافقان و فرقههای منحرف در مناطق مختلف کشور فعال شوند و کسی نباشد که از نظر فکری با آنها مقابله کند.

 ایشان سخن امام خمینی درباره اجتماعی بودن روحانیان را یادآور شدند و گفتند: مردم از نظر امام، بسیار اهمیت داشتند و ما هر چه داریم و هر فعالیتی میکنیم، از برکت حضور مردم است. اگر مردم در صحنه نباشند، ما کارهای نیستیم. همان مردمی که انقلاب کردند و جنگ را اداره کردند. امروز در این گرانی و بیکاری هم ما باید در کنار مردم و خدمتگزار آنها باشیم.

 این مرجع تقلید با بیان اینکه روحانی باید فقرا و نیازمندان منطقه خود را بشناسد و با آنها رفت و آمد داشته باشد، افزودند: اگر مردم ببینند که روحانی در یک محلهای خدمتگزار است و به فقرا خدمت میکند، به او توجه میکنند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج