*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤٠٠٨٠٦ ١٣:٢٧ - 1397/03/23    ترجمه قرآن به ۱۴ زبان دنیا توسط مؤسسه فرهنگی ترجمان وحی ارسال به دوست نسخه چاپي


 ترجمه قرآن به ۱۴ زبان دنیا توسط مؤسسه فرهنگی ترجمان وحی

ترجمه قرآن به ۱۴ زبان دنیا توسط مؤسسه فرهنگی ترجمان وحی


مدیرعامل مؤسسه فرهنگی ترجمان وحی، گفت: تا‌کنون قرآن به ۱۴ زبان از سوی این مؤسسه ترجمه شده است و ترجمه آن به ۸ زبان دیگر در دست اقدام است. حجت‌الاسلام والمسلمین محمد نقدی مدیرعامل مؤسسه فرهنگی ترجمان وحی در گفت‌وگو با خبرگزاری حوزه، اظهار داشت: نمی‌شود که مردم دنیا را دعوت کنیم که برای فهم قرآن زبان عربی بیاموزند؛ بلکه وظیفه ماست، قرآن را به زبان‌های مختلف ترجمه کنیم و منتشر نماییم و این مؤسسه نیز در همین راستا تمام تلاش خود را انجام داده است...

 

مدیرعامل مؤسسه فرهنگی ترجمان وحی، گفت: تاکنون قرآن به ۱۴ زبان از سوی این مؤسسه ترجمه شده است و ترجمه آن به ۸ زبان دیگر در دست اقدام است.

حجتالاسلام والمسلمین محمد نقدی مدیرعامل مؤسسه فرهنگی ترجمان وحی در گفتوگو با خبرگزاری حوزه، اظهار داشت: نمیشود که مردم دنیا را دعوت کنیم که برای فهم قرآن زبان عربی بیاموزند؛ بلکه وظیفه ماست، قرآن را به زبانهای مختلف ترجمه کنیم و منتشر نماییم و این مؤسسه نیز در همین راستا تمام تلاش خود را انجام داده است.

مدیرعامل مؤسسه فرهنگی ترجمان وحی افزود: ما از ابتدا ترجمه قرآن به 22 زبان را در دستور کار قرار دادیم و تاکنون 14 ترجمه قرآن به زبانهای مختلفی چون انگلیسی، اسپانیولی، فرانسوی، ترکی آذری، ترکی استانبولی، ژاپنی، گرجی، پشتو و... منتشر شده است.

حجتالاسلام و المسلین نقدی با بیان اینکه ترجمه قرآن به 8 زبان دیگر هم در دست اقدام است، گفت: همین تعداد ترجمههایی که ما چاپ کردهایم، مخاطبانی قریب به 2میلیاردو800 میلیون نفر از جمیعت جهان را در بر میگیرد.

وی با بیان اینکه در داخل فعالیتهای خوبی انجام گرفته است، ادامه داد: امروز جنگ عقیده است و اگر بخواهیم راهی به جهان داشته باشیم، چارهای نداریم جز اینکه به ترجمه مفاهیم والای قرآن رو بیاوریم تا آن اسلامهراسی را از بین ببریم. بر این اساس ما قرآن را به زبانهای دیگر ترجمه میکنیم و امروز مفتخریم که بگوییم، ترجمه انگلیسی قرآن در آمریکا، کانادا، هند و بسیاری از مناطق دیگر منتشر میشود.

حجتالاسلام والمسلین نقدی گفت: اگر کسانی در خودشان این قدرت را سراغ دارند که میتوانند، قرآن را به زبانی ترجمه کنند، میتوانند با ما تماس بگیرند تا با قرار دادن امکانات و آرشیوهای مؤسسه در اختیار آنها قرآن را ترجمه نمایند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج