*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٣٩٩٩٥٠ ١٩:١٢ - 1397/02/19    اتحاد علمای اسلام، تنها راه نجاتآیت‌الله حسینی بوشهری در دیدار رئیس سازمان حج افغانستان  ارسال به دوست نسخه چاپي


 اتحاد علمای اسلام، تنها راه نجاتآیت‌الله حسینی بوشهری در دیدار رئیس سازمان حج افغانستان

اتحاد علمای اسلام، تنها راه نجات


امروز شاهد مشکلات زیادی چون برادرکشی از سوی بعضی دولت‌های کشورهای اسلامی در جهان اسلام هستیم و این مسئله مایه تأسف است. باید با اتحاد همه علمای اسلام کار کرد و همه در زیر پرچم اسلام، موجب عزت مسلمانان شویم...

 

امروز شاهد مشکلات زیادی چون برادرکشی از سوی بعضی دولتهای کشورهای اسلامی در جهان اسلام هستیم و این مسئله مایه تأسف است. باید با اتحاد همه علمای اسلام کار کرد و همه در زیر پرچم اسلام، موجب عزت مسلمانان شویم.

 


به گزارش خبرگزاری حوزه، آیتالله حسینی بوشهری، 11 اردیبهشت در دیدار رئیس سازمان حج و اوقاف افغانستان و هئیت همراه با بیان اینکه اینگونه دیدارها و تعاملات میتواند باعث ارتقای سطح فرهنگ، همافزایی و همفکری مسئولان دو کشور شود، گفت: هر چه تعاملات مسئولان دو کشور بیشتر شود، قطعا میتوان با استفاده از تجربیات در مسایل مختلف باعث رشد و پیشرفت کشور دوست و برادر افغانستان شد.

نایبرئیس جامعه مدرسین با بیان اینکه رابطه جمهوری اسلامی با افغانستان دیرینه است و در همه مسایل و مشکلات، ایران در کنار و دوشادوش کشور اسلامی افغانستان بوده، افزود: وقتی ملت افغانستان در جنگهای مختلف دچار سختی شدند، ملت ایران خود را در سختی میدید و حتی وقتی این کشور در شادی بود، ملت ایران هم شادی داشتند.

عضو خبرگان رهبری افزود: امروز شاهد دولت خوب در جمهوری افغانستان در عرصه تعاملات هستیم و یکی از این مسایل در موضوع حج و زیارت است. باید تلاش کرد با تعامل بهتر و قویتر امسال شاهد حضور خوبی در حج ابراهیمی باشیم.

نایبرئیس جامعه مدرسین اظهار داشت: خوشبختانه بعثه جمهوری اسلامی ایران تجربیات خوبی در نظم مسایل مختلف چون حجاج خود داشته و این مسئله به تأیید مسئولان حج و زیارت عربستان رسیده است و سایر کشورها اسلامی مانند افغانستان میتوانند از این تجربیات برای حجاج خود بهره ببرند.

امام جمعه قم افزود: امروز یکی از مسایل مهم در بین علمای جوامع اسلامی، وحدت و تعامل با سایر علمای کشورهای اسلامی است. باید با تعامل همه علمای جهان اسلام، همه مشکلات جهان اسلام را برطرف کرد.

عضو خبرگان رهبری گفت: اگر علمای جهان اسلام در کنار هم و همفکر باشند، میتوانند دشمن را مأیوس کنند و به اهداف بلند برسند.

امام جمعه قم گفت: امروز دشمن دنبال تفرقه است و هدف آنها از ایجاد اختلاف بین مسلمانان این است که با ایجاد تفرقه بر آنها حکومت کنند و تاکنون به بخشی از اهداف خود رسیدهاند.

آیتالله حسینی بوشهری اظهار داشت: امروز شاهد مشکلات زیادی چون برادرکشی از سوی بعضی کشورهای اسلامی در جهان اسلام هستیم و این مسئله مایه تأسف است و باید با اتحاد همه علمای اسلام کار کرد تا همه در زیر پرچم اسلام، موجب عزت مسلمانان شویم.

امام جمعه قم با بیان اینکه تبادل نظر و تعامل تنها نباید متوقف در مسایل حج و زیارت شود، اظهار داشت: کشور جمهور اسلامی ایران، افغانستان را دوست و برادر خود میداند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج