*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق شماره خبر: ٣٩٨٨٢٠ ١٧:٤١ - 1396/12/27    حجاب حکم خداست، اجباری بودن یا نبودن معنایی نداردآیت‌الله‌العظمی سبحانی ارسال به دوست نسخه چاپي


 حجاب حکم خداست، اجباری بودن یا نبودن معنایی نداردآیت‌الله‌العظمی سبحانی

حجاب حکم خداست، اجباری بودن یا نبودن معنایی ندارد


حجاب یک واجب الهی است که ۱۱ آیه قرآن کریم در مورد آن آمده است و همان‌گونه که ما در مورد مسایل فیزیک و شیمی اظهارنظر نمی‌کنیم چون تخصص نداریم، در مورد واجب بودن یا نبودن حجاب یا مسایلی از این دست نیز کسانی که تخصصی ندارند نباید اظهار نظر کنند...


 

حجاب یک واجب الهی است که ۱۱ آیه قرآن کریم در مورد آن آمده است و همانگونه که ما در مورد مسایل فیزیک و شیمی اظهارنظر نمیکنیم چون تخصص نداریم، در مورد واجب بودن یا نبودن حجاب یا مسایلی از این دست نیز کسانی که تخصصی ندارند نباید اظهار نظر کنند.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیتالله سبحانی 16 اسفند در درس خارج خود در مسجد اعظم قم با انتقاد از اظهار افراد غیرمتخصص در زمینه مسایل دینی، گفتند: در هر زمینه و علمی یک صاحب نظر وجود دارد که برای کسب اطلاعات در مورد آن رشته باید به صاحبنظر و متخصص آن رشته رجوع شود و اظهار نظر کسانی که در آن موضوع و رشته خاص تخصصی ندارند کاری اشتباه است.

ایشان افزودند: مسایل دینی و احکام الهی باید از فقها و مراجع تقلید پرسیده شود و آنها که صاحبنظر هستند در این مورد نظر دهند و کسانی که مجتهد دینی نیستند نباید در مورد حلال بودن یا حرام بودن مسئلهای نظر بدهند.

حضرت آیتالله سبحانی گفتند: حجاب یک واجب الهی است که 11 آیه قرآن کریم در مورد آن آمده است و همانگونه که ما در مورد مسایل فیزیک و شیمی اظهار نظر نمیکنیم چون تخصص نداریم در مورد واجب بودن حجاب یا مسایلی از این دست نیز کسانی که تخصصی ندارند نباید اظهار نظر کنند.

معظمله صحبت در مورد اجباری بودن یا اجباری نبودن حجاب را امری بیهوده دانستند و تاکید کردند: چیزی که از واجبات الهی است و دستور خداست، اختیاری یا اجباری در مورد آن معنا ندارد لذا باید اظهار نظر در این مورد را به اهلش واگذار کرد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج