*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٩٨٣٠٥ ١٠:٣٩ - 1396/12/09    روحانی شهید ابراهیم ضمیران رواق شهیدان شماره 546 ارسال به دوست نسخه چاپي


 روحانی شهید ابراهیم ضمیران رواق شهیدان شماره 546

روحانی شهید ابراهیم ضمیران


روحانی شهیدی که در وصیت‌نامه‌اش نوشت: «تشنگی روحم را، عطش عشقم را و نیاز قلبم را فقط یک چیز پاسخ‌گو بود، فقط قرآن بود که مرا نجات داد و راه برد و نیرو بخشید.» دفتر حیات حجت‌الاسلام‌ شیخ ابراهیم (سیامک) ضمیران در سال 1342 شمسی در شهر اصفهان و در خانواده‌ای مذهبی گشود شد. دوران دبیرستان را در مدرسه صدر و در رشته اقتصاد خواند. پس از آن طبق خواسته‌ الهی‌اش، مسیر حوزه را پیش گرفت و برای کسب معارف به شهر مقدس قم رفت...

 

روحانی شهیدی که در وصیتنامهاش نوشت: «تشنگی روحم را، عطش عشقم را و نیاز قلبم را فقط یک چیز پاسخگو بود، فقط قرآن بود که مرا نجات داد و راه برد و نیرو بخشید.»

دفتر حیات حجتالاسلام شیخ ابراهیم (سیامک) ضمیران در سال 1342 شمسی در شهر اصفهان و در خانوادهای مذهبی گشود شد. دوران دبیرستان را در مدرسه صدر و در رشته اقتصاد خواند. پس از آن طبق خواسته الهیاش، مسیر حوزه را پیش گرفت و برای کسب معارف به شهر مقدس قم رفت.

کارهای علمی حوزوی: شهید ضمیران در موضوع روانشناسی عمومی کودک و مباحث قرآنی تخصص داشت و در این زمینه مطالب مفیدی را از سورههای احزاب، یوسف و ابراهیم استفاده کرد و به رشته تحریر در آورد. او فردی نویسنده و ادیب بود. ادبیات جامعالمقدمات، سیوطی، مغنی، شرح نظام، مطول و مختصر را با دقت خواند و در فقه و اصول نیز زحمت کشید. به ساختن درون اهمیت میداد و کتاب جامع السعادت مرحوم نراقی را در این زمینه مغتنم میشمرد و از درس اخلاق آیتالله میرزا علی مشکینی استفاده مینمود.

مردان شهادت: درس حوزه را با هدف برپایی عدل و دین در جامعه میخواند و چون جنگ تحمیلی را مانع این هدفش میدید، لذا با شهامت و اخلاص در این راه پر خطر و با سعادت قدمهای مؤثر و بسیار زیادی برداشت. بیش از ده بار به جبهههای مختلف اعزام شد و در عملیاتهای والفجر 4، 5، 7، 8، 9، خیبر، بدر، قادر1، 2 و چند عملیات دیگر شرکت داشت.

عاقبت آن شد که میخواست، در عملیات والفجر9 در منطقه سلیمانیه عراق و در حالیکه مسئولیت معاون گردان حضرت رسول صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم لشکر ویژه سیدالشهداء را به عهده داشت و آماده شلیک آرپیچی بود، خود هدف گلوله تیربار بعثیون عراقی قرار گرفت و به کاروان شهیدان پیوست.

از کلمات زیبای شهید: چقدر تنهایی و در تنهایی بیداری، و در بیداری سکوت و در سکوت تفکر و در تفکر پاک شدن و صفای قلب زیباست.

منبع: شاهدان روحانی/ تهیه و تنظیم: علیاکبر بخشی

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج