*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


روانشناسی, افق خانواده شماره خبر: ٣٩٧٩٤٣ ١٥:١٢ - 1396/11/24   خانم‌ها از قضاوت درباره احساسات همسر خود بپرهیزند ارسال به دوست نسخه چاپي


خانم‌ها از قضاوت درباره احساسات همسر خود بپرهیزند

خانم‌ها از قضاوت درباره احساسات همسر خود بپرهیزند


قضاوت خانم‌ها درباره احساسات همسرشان یکی از دلایل ایجاد اختلاف میان زوجین است. وجیهه مشهدی نبی، روان‌شناس خانواده در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛اظهار کرد: برخی از مردها علاقه‌ای به بروز احساسات خود ندارند و از طرفی نیز قادر به پنهان و سرکوب کردن احساسات خود نیستند. وی با بیان اینکه برخی ازمردها تمایل دارند تا احساسات خود را با همسرشان در میان بگذارند، ادامه داد: زمانی یک مرد احساسات خود را نزد همسرش بازگو می‌کند که حس امنیت کرده و مطمئن باشد که این حس برای او قابل پذیرش بوده و بدون انجام قضاوت، شنونده خوبی برای حرف هایش خواهد بود...

قضاوت خانمها درباره احساسات همسرشان یکی از دلایل ایجاد اختلاف میان زوجین است.

 وجیهه مشهدی نبی، روانشناس خانواده در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛اظهار کرد: برخی از  مردها علاقهای به بروز احساسات خود ندارند و از طرفی نیز قادر به پنهان و سرکوب کردن احساسات خود نیستند.

وی با بیان اینکه برخی ازمردها تمایل دارند تا احساسات خود را با همسرشان در میان بگذارند، ادامه داد: زمانی یک مرد احساسات خود را نزد همسرش بازگو میکند که حس امنیت کرده و مطمئن باشد که این حس برای او قابل پذیرش بوده و بدون انجام قضاوت، شنونده خوبی برای حرف هایش خواهد بود.

مشهدی نبی بیان کرد: در بسیاری از مواقع مردها میپندارند که با همسر خود زبان مشترکی ندارند و اگر احساسات خود را بازگو کنند از سوی همسرشان طرد میشوند به همین دلیل از آنچه که در درونشان میگذرد، حرفی نمیزنند.

وی  افزود: خانمها باید بدانند که هرگز در مورد احساس همسر خود قضاوت نکنند؛ زیرا مردان از این کار متنفر هستند و از اینکه احساساتی که به زبان میآورند بعدها به عنوان یک مدرک جرم بر علیه آنها  استفاده، و بهخاطر آن سرکوب شوند میترسند.

مشهدی نبی در پایان خاطر نشان کرد: یکی دیگر از دلایلی که باعث شده مردان احساسات خود را به راحتی به زبان نیاورند، این است که یک حرف ساده آنها میتواند روزها در ذهن همسرشان پرورش پیدا کرده و زندگی را سختتر کند، از این رو خانمها نباید موضوعی را بیش از حد در زندگی مشترک  بزرگ کنند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج