*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


افق خانواده شماره خبر: ٣٩٧٩٤١ ١٥:٠٩ - 1396/11/24   اندازه‌گیری ضربان قلب با دوربین فیلمبرداری ارسال به دوست نسخه چاپي


اندازه‌گیری ضربان قلب با دوربین فیلمبرداری

اندازه‌گیری ضربان قلب با دوربین فیلمبرداری


محققان با کمک یک دوربین فیلمبرداری ساده و نرم افزاری مخصوص می‌توانند ضربان قلب را اندازه بگیرند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، به نظر می‌رسد درآینده‌ی نزدیک گوشی پزشکی منسوخ شود! محققان دانشگاه یوتا روشی بدون تماس برای سنجش ضربان قلب ابداع کرده‌اند. آنها برای این امر از یک دوربین فیلمبرداری معمول و نرم افزاری مخصوص استفاده می‌کنند...

محققان با کمک یک دوربین فیلمبرداری ساده و نرم افزاری مخصوص میتوانند ضربان قلب را اندازه بگیرند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، به نظر میرسد درآیندهی نزدیک گوشی پزشکی منسوخ شود! محققان دانشگاه یوتا روشی بدون تماس برای سنجش ضربان قلب ابداع کردهاند. آنها برای این امر از یک دوربین فیلمبرداری معمول و نرم افزاری مخصوص استفاده میکنند.

این سیستم با توجه به این واقعیت ساخته شده که پوست بدن همراه با ضربان قلب تغییر رنگ میدهد. البته این تغییر با چشم انسان قابل مشاهده نیست؛ اما دوربین می تواند آن را ردیابی کند.

جیک گونتر یکی از محققان مبدع این سیستم میگوید: هموگلوبین خون به شدت نور سبز رنگ را جذب میکند. بنابراین هنگامیکه قلب خون را به رگهای نزدیک پوست پمپاژ میکند، نور سبز بیشتری جذب و مقدار اندکی منعکس میشود. این بدان معناست که در تصاویر دوربینی این رنگ کمتر مشاهده میشود.

نرم افزار این سیستم نه تنها اطلاعات رنگ را پردازش میکند، بلکه میزان آن در بخشهای پوست مانند صورت، گردن یا بازوها را نیز محاسبه میکند.

محققان امیدوارند از این سیستم در دستگاههای کنترل نوزاد، تجهیزات ورزشی و حتی بیمارستانی استفاده کنند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج