*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گروه خبری: تازه‌های علمی, دانستنی‌های کودکان, افق خانواده  | تاریخ:1396/11/14 | ساعت:١٠:٢٩ | شماره خبر:٣٩٧٦١٩ |  


    چگونه اضطراب کودک را کم کنیم؟

چگونه اضطراب کودک را کم کنیم؟

  دادن اطلاعات و رفتار والدین در تشدید یا ایجاد اضطراب در بچه‌ها اهمیت دارد. خیلی از مواقع برخورد والدین به‌ویژه مادران در تشدید یا ایجاد اضطراب مؤثر است. وقتی قرار است در مورد موضوعی با بچه صحبت کنیم، مثلاً اینکه نباید در پارک با غریبه‌ها صحبت کند، خیلی راحت و ساده در قالب داستان می‌توان برایش توضیح داد. طرز صحبت والدین و حالت چهره آنها به کم یا زیاد شدن اضطراب کودکان کمک می‌کند... 

  


 

دادن اطلاعات و رفتار والدین در تشدید یا ایجاد اضطراب در بچهها اهمیت دارد.

خیلی از مواقع برخورد والدین بهویژه مادران در تشدید یا ایجاد اضطراب مؤثر است. وقتی قرار است در مورد موضوعی با بچه صحبت کنیم، مثلاً اینکه نباید در پارک با غریبهها صحبت کند، خیلی راحت و ساده در قالب داستان میتوان برایش توضیح داد. طرز صحبت والدین و حالت چهره آنها به کم یا زیاد شدن اضطراب کودکان کمک میکند.

1. مادر یا پدر میتوانند در مورد مسائل امنیتی مانند اینکه در پارک نباید از غریبهها غذا گرفت یا با آنها صحبت کرد یا از پدر و مادر دور نشد، اطلاعات را در قالب داستان و طبیعی منتقل کنند.

2. اگر مادر خودش مضطرب باشد یا جدی در این زمینه با کودک صحبت یا عواقب را به شدت گوشزد کند یا در مورد دزدی به کودک بگوید، اضطراب در کودک بالا میرود و حتی ممکن است در پارک دستش را از مادر جدا نکند و بازی نکند.

3. دادن اطلاعات و رفتار والدین در تشدید یا ایجاد اضطراب در بچهها اهمیت دارد، بنابراین اگر بچهای سطح اضطرابش بالاست و مرتب در مورد مرگ والدین میپرسد، والدین باید به او جوابهای مثبت بدهند و بگویند قرار نیست من مریض شوم یا بمیرم. این حرفها اضطراب کودک را کم میکند.

4. بچهها با کمک بازیدرمانی میتوانند اضطرابشان را تخلیه کنند.

5. اگر بچهای خواب بد میبیند یا از موضوعی میترسد، میتوان از او خواست راجع به آن موضوع نقاشی کند و در مورد آن توضیح دهد. کیفیت نقاشی اصلا اهمیت ندارد و داستانی که کودک در مورد آن بیان میکند، مهم است

والدین از کودک بخواهند نقاشی را پاره کند و دور بریزد. این کار، این پیام را به کودک میرساند که اگر در مورد ترسهایت صحبت کنی یا در مورد آنها نقاشی بکشی، به راحتی میتوانی آنها را از خودت دور کنی و دیگر به آنها فکر نکنی.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

پنج شنبه ٢٤ آبان ١٣٩٧
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام