*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق شماره خبر: ٣٩٧٠٢٨ ١٠:٠٥ - 1396/10/26     کشتی امید به آتش نشستپیام تسلیت رهبر معظم انقلاب و مسئولان نظام در پی جان باختن کارکنان کشتی نفت‌کش ارسال به دوست نسخه چاپي


  کشتی امید به آتش نشستپیام تسلیت رهبر معظم انقلاب و مسئولان نظام در پی جان باختن کارکنان کشتی نفت‌کش

کشتی امید به آتش نشست


امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، مراجع عظام تقلید و مسئولان نظام با صدور پیام‌هایی، حادثه تلخ و دلخراش جان باختن کارکنان کشتی نفت‌کش ایران در دریای چین را تسلیت گفتند. در پی این حادثه تاسف‌بار، هیئت دولت با صدور بیانیه‌ای ضمن تسلیت به خانواده های داغدار و عموم ملت ایران، دوشنبه 25 دیماه را عزای عمومی اعلام کرد....

امام خامنهای رهبر معظم انقلاب اسلامی، مراجع عظام تقلید و مسئولان نظام با صدور پیامهایی، حادثه تلخ و دلخراش جان باختن کارکنان کشتی نفتکش ایران در دریای چین را تسلیت گفتند. در پی این حادثه تاسفبار، هیئت دولت با صدور بیانیهای ضمن تسلیت به خانواده های داغدار و عموم ملت ایران، دوشنبه 25 دیماه را عزای عمومی اعلام کرد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنهای

بسمهتعالی

حادثه تلخ و دلخراش جان باختن کارکنان کشتی نفتکش بر اثر آتشسوزی و غرق را، که حقاً مصیبتبار و تأثرانگیز است به خانوادههای عزادار و بازماندگان آن عزیزان صمیمانه تسلیت عرض میکنم و تسلی و آرامش دلهای غمگین آنان را از خداوند متعال مسألت مینمایم. آن عزیزان در راه انجام وظیفه و خدمت به کشورِ خود جان باختهاند و این افتخار بزرگی است که شاید بتواند سنگینی بار این غم را کاهش دهد و دلهای مصیبتدیدگان را آرامش بخشد. از خداوند متعال رحمت و مغفرت بر آنان و صبر و اجر برای بازماندگان مسألت میکنم.

سیدعلی خامنهای/ 24 دیماه ۱۳۹۶

آیتالله‌العظمی صافیگلپایگانی

بسم الله الرحمن الرحيم

حادثه ناگوار و دلخراش جان باختن تعدادی از فرزندان عزیز کشورمان، دریانوردان غیور و فداکار هنگام انجام وظیفه، موجب تأثر و تاسف گردید.

این مصیبت، بسیار سخت و سنگین است و فقط باید از خداوند متعال استمداد نمود که به بازماندگان داغدار، صبر و اجر عنایت فرماید.

اینجانب این ضایعه مولمه را به خانوادههای محترم آن عزیزان تسلیت گفته و رحمت و غفران الهی برای ارواح پاکشان از خداوند متعال مسئلت دارم.

آیتالله‌العظمی نوریهمدانی

بسم الله الرحمن الرحيم

خبر ناگوار حادثه کشتی نفتکش که منجر به جان باختن بهترین فرزندان ایران شد موجب تأسف و تأثر گردید.

بی تردید این مصیبت  برای ما و ملت بزرگوار ایران و خانواده عزيزان ازدست رفته سنگین است که با عنایت پروردگار عالم باید تحمل شود.

امید است مسئولان محترم هرچه سریعتر علت حادثه را پیگیری و کارهای لازم را برای آرامش خانواده این عزيزان انجام دهند.

اينجانب ضمن ابراز همدردی عمیق، درگذشت این عزيزان را به بازماندگان شان و ملت عزیز ایران تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال رحمت و غفران الهی برای ارواح شان مسئلت میکنم.

حجتالاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهور

وقوع سانحه ناگوار و دلخراش آتشسوزی برای کشتی نفتکش کشورمان در سواحل شرقی چین که موجب درگذشت شهادتگونه تمامی خدمه و پرسنل زحمتکش آن شد، قلوب آحاد ملت ایران را محزون کرد.

اینجانب با ابراز همدردی، این ضایعه را به ملت بزرگ ایران به ‏ویژه خانوادههای داغدیده از صمیم قلب تسلیت میگویم و برای آن جان‏باختگان مظلوم که تلاشگران عرصه اقتدار ملی و پیشگامان اقتصاد کشور هستند، علّو درجات و برای عموم بازماندگان صبر و سلامتی مسألت دارم.

هم ‏اکنون لازم است اولویت اصلی بر شناسایی و تعیین هویت جان‏باختگان و کاهش آلام خانواده‏های این عزیزان متمرکز باشد.

در عین حال از همه دستگاههای ذیربط از جمله وزارتخانههای راه و شهرسازی، نفت و امور خارجه میخواهم با انجام اقدامات کارشناسی، علت وقوع این سانحه تاسفبار را به دقت بررسی کنند و پیگیری قانونی لازم را برای پیشگیری از حوادث مشابه و نیز احقاق حقوق ملت ایران و خانوادههای آسیب‏دیده به‏ عمل آورند.

آیتالله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه

وقوع حادثه دلخراش تصادم و بروز آتش سوزی کشتی نفت کش کشورمان که موجب جان باختن تمامی پرسنل و کارکنان آن شد اینجانب را متاثر کرد.

 ضمن عرض تسلیت به ملت شریف ایران و ابراز همدردی با خانوادههای داغدیده و عزادار، از متولیان رسیدگی اکیداً خواستار بررسی دقیق علت بروز این سانحه در جهت احیای حقوق آسیب دیدگان و ملت بزرگ ایران هستم.

آیتالله هاشمی شاهرودی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام

با کمال تأسف و تأثر اطلاع یافتیم که پرسنل خدوم نفتکش حادثهدیده جمهوری اسلامی ایران جان خود را از دست داده و به جوار رحمت حق تعالی شتافتهاند. غم از دست دادن این عزیزان زحمتکش و بیادعا در کنار رنج و اضطراب و پریشانی چند روزه خانوادهها و وابستگانشان، تصویری تلخ و جانکاه را برای ملت حلیم و بردبارمان رقم زد که تنها بشارت خداوند متعال به صابران میتواند رنج آن را کاهش دهد.

اینجانب ضمن عرض تسلیت صمیمانه به خانوادههای داغدیده و آرزوی علوّ درجات برای از دسترفتگان، مؤکداً از مسئولین ذیربط خواستارم تا با پیگیری همهجانبه و مسئولانه، علل و ابعاد این حادثه و با اعمال تمهیدات و اقدامات پیشگیرانه ضروری و حداکثری از بروز مجدد چنین حوادثی جلوگیری نمایند.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی

وقوع حادثه آتشسوزی و غرق شدن نفتکش ایرانی که موجب جان باختن شهادت گونه پرسنل آن شد،  موجب تاثر  و اندوه ملت گردید.

این عزیزان مشغول انجام خدمت به کشور و در خط مقدم جهاد اقتصادی بودند که دچار سانحه گردیدند.  متاسفانه علیرغم تمامی تلاش های انجام گرفته از سوی گروه های امداد و نجات و پیگیری های بین المللی در جهت  مهار آتش و نجات سرنشینیان نفتکش، این امکان میسر نشد و باکمال تاسف شاهد از دست رفتن فرزندان دریادل و دلاور کشورمان شدیم و بطور یقین نام و خاطره این قهرمانان در تاریخ کشور باقی خواهد ماند.

اینجانب ضمن عرض تسلیت درگذشت پرسنل و خدمه پر تلاش نفتکش ایرانی به ملت شریف ایران و خانواده‌های داغدار آنان برای روح بلند این عزیزان رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر واجر از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج