*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


افق خانواده شماره خبر: ٣٩٦٩٥٩ ١١:٥٣ - 1396/10/23   پیامدهای کمبود خواب در زنان باردار ارسال به دوست نسخه چاپي


پیامدهای کمبود خواب در زنان باردار

پیامدهای کمبود خواب در زنان باردار


به گزارش فارس، بر اساس نتایج یک بررسی جدید که در دانشگاه کالیفرنیا انجام گرفته است، کمبود خواب با دیابت بارداری و قند خون بالا در زنان باردار مرتبط است. محققان آمریکایی، در مطالعات خود دریافته‌اند که مدت زمان خواب کمتر از شش ساعت با افزایش 7/1 برابری خطر ابتلا به دیابت بارداری همراه است. پژوهشگران این مطالعه باور دارند، بارداری موجب بروز تغییرات هورمونی زیادی در بدن می‌شود که به دیابت و در نهایت مقاومت به انسولین منجرمی‌شود؛ جفت نیز مقدار زیادی انسولین برای مقابله با این هورمون‌ها تولید می‌کند...

به گزارش فارس، بر اساس نتایج یک بررسی جدید که در دانشگاه کالیفرنیا انجام گرفته است، کمبود خواب با دیابت بارداری و قند خون بالا در زنان باردار مرتبط است.

محققان آمریکایی، در مطالعات خود دریافتهاند که مدت زمان خواب کمتر از شش ساعت با افزایش 7/1 برابری خطر ابتلا به دیابت بارداری همراه است. پژوهشگران این مطالعه باور دارند، بارداری موجب بروز تغییرات هورمونی زیادی در بدن میشود که به دیابت و در نهایت مقاومت به انسولین منجرمیشود؛ جفت نیز مقدار زیادی انسولین برای مقابله با این هورمونها تولید میکند.

بررسیها نشان داده است، تغییر سبک زندگی زنان باردار، کمخوابی، چاقی، اضافهوزن و سابقه خانوادگی دیابت از جمله عوامل مهم در بروز دیابت بارداری است. سرپرست و محقق ارشد این مطالعه میگوید: «کمخوابی زنان باردار قطعا یک عامل مهم در ابتلای آن ها به دیابت بارداری است؛ به این دلیل که خواب بر متابولیسم گلوکز اثر میگذارد و میزان قند خون بالا میتواند به دیابت منجرشود».

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج