*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


بین‌الملل شماره خبر: ٣٩٦٨٥٥ ١٩:٥٨ - 1396/10/19     روحیه اعتدالی شیعه نیاز کشور اندونزی است، نه خطرنماینده مقام معظم رهبری در جنوب شرق آسیا ارسال به دوست نسخه چاپي


  روحیه اعتدالی شیعه نیاز کشور اندونزی است، نه خطرنماینده مقام معظم رهبری در جنوب شرق آسیا

روحیه اعتدالی شیعه نیاز کشور اندونزی است، نه خطر


نماینده مقام معظم رهبری در جنوب شرق آسیا گفت: در این اواخر، هجمه‌های فراوانی به شیعه وارد شده بود که وزارت دین اندونزی، تحقیقی در مورد فعالیت‌های شیعه انجام داد که آیا شیعه واقعاً خطرناک است و باید از آن‌ها ترسید؟ اما نتیجه تحقیق این بود که فعالیت‌های شیعیان نه‌تنها مشکلی ندارد؛ بلکه روحیه اعتدالی و دور از افراط‌گری شیعه، نیاز کشور اندونزی است...

 

نماینده مقام معظم رهبری در جنوب شرق آسیا گفت: در این اواخر، هجمههای فراوانی به شیعه وارد شده بود که وزارت دین اندونزی، تحقیقی در مورد فعالیتهای شیعه انجام داد که آیا شیعه واقعاً خطرناک است و باید از آنها ترسید؟ اما نتیجه تحقیق این بود که فعالیتهای شیعیان نهتنها مشکلی ندارد؛ بلکه روحیه اعتدالی و دور از افراطگری شیعه، نیاز کشور اندونزی است.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجةالاسلام والمسلمین مجید حکیمالهی در دیدار با حجةالاسلام والمسلمین نبویان معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و رئیس پژوهشگاه مطالعات تقریبی، با اشاره به تحولات جنوب شرق آسیا، اظهار داشت: حضور فیزیکی جریانهای تکفیری در جنوب شرق آسیا آغاز شده است؛ در فیلیپین، جنوب تایلند و بخشهایی از چین که متأسفانه با توجه به وضعیت آن مناطق، اکثراً موفق میشوند. بهنظرم این مناطق، آبستن حوادث مهمی خواهند بود.

وی تأکید کرد: برخی کشورها در این مناطق، سرمایهگذاریهای کلان کرده و بورسیههای چند هزار نفری برای مقاصد خود انجام میدهند؛ اروپا، استرالیا، کانادا، عربستان و آمریکا بهشدت در حال فعالیت و تأمین گروههای اسلامی خاص در این مناطق هستند.

نماینده مقام معظم رهبری در جنوب شرق آسیا افزود: افزود: در این اواخر، هجمههای فراوانی در اندونزی به شیعه وارد شده بود که وزارت دین این کشور تحقیقی در مورد فعالیتهای شیعه انجام داد که آیا شیعه واقعاً خطرناک است و باید از آنها ترسید؟ اما نتیجه تحقیق این بود که فعالیتهای شیعیان نهتنها مشکلی ندارد؛ بلکه بهجهت روحیه اعتدالی و دور از افراطگری، نیاز کشور اندونزی است.

وی در پایان، همکاری معاونت فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با این نمایندگی را ستود و از حجةالاسلام والمسلمین نبویان برای همکاریهای علمی در منطقه جنوب شرق آسیا دعوت کرد.

بر پایه همین گزارش حجةالاسلام والمسلمین نبویان، در این دیدار برای فعالیتهای مشترک در زمینههای پذیرش مهمان از خارج از کشور، فعالیتهای قرآنی، مباحث پژوهشی، برگزاری همایشها و نمایشگاهها اعلام آمادگی کرد.

وی ضمن قدردانی از فعالیتهای نمایندگی مقام معظم رهبری در جنوب شرق آسیا، تأکید کرد: کار ماندگار، تربیت نیروی انسانی است و میتوان با اعزام استاد، دوره کاملی از معرفتشناسی را فارغ از مباحث شیعه و سنی برای جامعه نخبگان آن مناطق تبیین کرد.

معاون فرهنگی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی افزود: پروژههای دشمنشناسی و جنگ نرم برای شناخت نقشههای جدید دشمنان اسلام و قرآن، موضوعات مناسبی است که باید مدنظر باشد.

..................................................................................

   فراخوان جشنواره «تجربهنگاریِ تدریسی»

 

دبیرخانه اجلاس اساتید سطح یک حوزه علمیه قم با هدف استفاده از تجربیات گرانسنگ و ارزشمند استادان حوزه، در نظر دارد با برگزاری جشنواره «تجربه‌‌نگاریِ تدریسی» زمینه را برای تحقق این مهم فراهم و استادان حوزه را در ارتقا بخشی سطح تدریس سهیم کند و راه پیموده شده توسط استادان موفق را برای دیگران فراهم سازد.

موضوع اجلاس آینده سطح یک حوزه علمیه قم، «نقش اساتید در قرین سازی آموزش با پژوهش و تهذیب» است و «جشنواره تجربهنگاری تدریسی» نیز در این زمینه برگزار میشود.

از شما استاد معزز تقاضا میشود، تجربههای تدریسی خود را در محورهای زیر به دبیرخانه اجلاس ارسال کنید:

الف) محورهای مرتبط با قرین سازی آموزش با پژوهش:

1- تجربه در زمینه آموزش مهارتهای پژوهشی: ارجاعدهی طلاب به منابع علمی؛ تشویق طلاب به یادداشت برداری؛ گزارشدهی کتاب توسط طلاب.

2- تجربه در زمینه رعایت اخلاق پژوهشی: ایجاد روحیه پرسشگری و کنجکاوی؛ ایجاد روحیه خودباوری علمی؛ ایجاد روحیه تحمل نظر مخاطب.

و دیگر محورهای مرتبط با «قرین سازی آموزش با پژوهش»

ب) محورهای مرتبط با قرین سازی آموزش با تهذیب:

1- تجربه در زمینه تشخیص آسیبهای تربیتی طلاب؛

2- تجربه در زمینه ایجاد اهتمام به مباحث تربیتی در طلاب؛

3- تجربه در زمینه پیشگیری از گرفتاری به انحرافات در طلاب؛

4- تجربه در زمینه شناسایی جریانات فکری و اعتقادی مؤثر بر کلاس؛

5- تجربههای مؤثر در حمایت و آسیبزدایی از طلاب کلاس.

و دیگر محورهای مرتبط با قرین سازی آموزش با تربیت.

مهلت ارسال آثار تا هشتم اسفند سال جاری است و استادان محترم میتوانند آثار خود را به دفتر هماهنگی امور مدارس سطح یک قم، ارسال یا به مدرسه علمیه محل تدریس تحویل دهند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج