*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گروه خبری: اخبار افق  | تاریخ:1396/10/19 | ساعت:١١:١٣ | شماره خبر:٣٩٦٨١٦ |  


    آیة‌الله‌العظمی سبحانی     بانک‌های ربوی، امنیت و آرامش را از مردم سلب کرده‌اند

بانک‌های ربوی، امنیت و آرامش را از مردم سلب کرده‌اند

  کسی منکر مشکلات موجود نیست اما باید مشکلات را با روش دیگری حل کرد؛ با کارهای غیرعقلایی نمی‌توانیم از مشکلات موجود کشور بکاهیم. به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیة‌الله سبحانی، 13 دی در درس خارج اصول در مسجد اعظم قم در واکنش به اتفاقات اخیر در کشور با بیان این‌که باید قدر نعمت جمهوری اسلامی ‌را بدانیم، ابراز داشتند: در دوره قبل‌از انقلاب این‌همه آبادانی و فعالیت‌های علمی در کشور وجود نداشت؛ پس‌از انقلاب بود که شاهد امکانات و آبادانی‌های زیاد بوده‌ایم. البته کسی منکر مشکلات موجود نیست اما باید مشکلات را با روش دیگری حل کرد؛ با کارهای غیرعقلایی نمی‌توانیم از مشکلات موجود کشور بکاهیم... 

  


 

کسی منکر مشکلات موجود نیست اما باید مشکلات را با روش دیگری حل کرد؛ با کارهای غیرعقلایی نمیتوانیم از مشکلات موجود کشور بکاهیم.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حضرت آیةالله سبحانی، 13 دی در درس خارج اصول در مسجد اعظم قم در واکنش به اتفاقات اخیر در کشور با بیان اینکه باید قدر نعمت جمهوری اسلامی را بدانیم، ابراز داشتند: در دوره قبلاز انقلاب اینهمه آبادانی و فعالیتهای علمی در کشور وجود نداشت؛ پساز انقلاب بود که شاهد امکانات و آبادانیهای زیاد بودهایم. البته کسی منکر مشکلات موجود نیست اما باید مشکلات را با روش دیگری حل کرد؛ با کارهای غیرعقلایی نمیتوانیم از مشکلات موجود کشور بکاهیم.

این مرجع تقلید بیان داشتند: مسئولان کشور باید به فکر مردم باشند و مشکل معیشت، درآمد و اشتغال آنان را رفع کنند؛ ما دولت بیمشکل در دنیا نداریم و برای همه دولتها پیشامدهایی بهوجود میآید؛ اما باید با برنامهریزی این مشکلات را حل کرد.

ایشان جلوگیری از رباخواری بانکها، جلوگیری از واردات بیحد و حصر و اشتغال بخشی از بانوان در منازل را سه راهحل برای رفع مشکلات موجود کشور دانستند و ابراز داشتند: امروز رباخواری بانکها، مردم را بیچاره کرده و امنیت و آرامش را از مردم سلب کرده است، چراکه شخص پساز گرفتن وام، قادر به پرداخت اصل پول و سود 30درصدی آن نیست و سر از زندان در میآورد.

معظمله خاطرنشان ساختند: امروز بر اثر واردات بیحد و حصر، بسیاری از کارخانههای تولیدی بسته شده و مردم بیکار شدهاند؛ با جلوگیری از این واردات، بسیاری از مردم و جوانان سرکار رفته و کمکم مشکلات موجود رفع خواهد شد.

حضرت آیةالله سبحانی در پایان تصریح کردند: لازم نیست که همه زنان پشت میز کار کنند، چراکه ایجاد اشتغال برای تمام مردان و زنان ممکن نیست؛ زنان میتوانند با فعالیت در منزل و تربیت فرزندان در آینده کشور مثمرثمر باشند. . 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام