*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


سیره خوبان, افق خانواده شماره خبر: ٣٩٦٦٤٢ ١٠:٣١ - 1396/10/12   محیط صمیمی خانوادهسیره خوبان ارسال به دوست نسخه چاپي


محیط صمیمی خانوادهسیره خوبان

محیط صمیمی خانواده


فرزند علامه طباطبایی نقل می کند: معمولاً شب‌ها ساعت خاصی همه دور هم بودیم و ساعت بگو و بخند بود و تنوع و گفت‌وگوهای خانوادگی و لذت از محیط صمیمی خانه بود. پدرم سعی می‌کرد به گفتگوها جهت بدهد و معمولاً یک بحث دینی یا اخلاقی را پیش بکشد...

 

فرزند علامه طباطبایی نقل می کند:

معمولاً شبها ساعت خاصی همه دور هم بودیم و ساعت بگو و بخند بود و تنوع و گفتوگوهای خانوادگی و لذت از محیط صمیمی خانه بود. پدرم سعی میکرد به گفتگوها جهت بدهد و معمولاً یک بحث دینی یا اخلاقی را پیش بکشد.

گاهی مباحث قرآنی مطرح میشد و گاه حدیث یا حکایت یا داستان یا سفری را پدرم برای ما شرح و توضیح میدادند. در مناسبتهای مختلف، پدرم سعی میکردند ما را با اینگونه مسایل آشنا کنند؛ ولی اجباری در کار نبود.

بعداً در منزل شهید قدوسی هم روال این بود. ایشان هم هیچ وقت بچه ها را به کاری مجبور نمیکردند، بلکه سعی میشد علاقه آنها به مسایل دینی جلب شود و خودشان به این امور روی بیاورند.

منبع: محمدی، مشق عشق، ص۱۰۶

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج