*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


بین‌الملل, اخبار افق شماره خبر: ٣٩٦٥٨٩ ١٩:٠٦ - 1396/10/11    رسانه حوزه به ارائه راهکارهای عملی برای طلاب جوان بپردازدنماینده ولی‌فقیه در انگلیس در نشستی با مسئولان رسانه حوزه ارسال به دوست نسخه چاپي


 رسانه حوزه به ارائه راهکارهای عملی برای طلاب جوان بپردازدنماینده ولی‌فقیه در انگلیس در نشستی با مسئولان رسانه حوزه

رسانه حوزه به ارائه راهکارهای عملی برای طلاب جوان بپردازد


حجة‌الاسلام والمسلمین شمالی گفت: امروز طلاب جوان نیازمند به الگو و راهکارهای عملی بوده و حرکت شما در این مسیر ضروری است.

         حجةالاسلام والمسلمین شمالی گفت:

             امروز طلاب جوان نیازمند به الگو و راهکارهای عملی بوده و حرکت شما
              در این مسیر ضروری است.

به گزارش خبرگزاری حوزه، حجةالاسلام والمسلمین محمدعلی شمالی، 9دی در نشستی با مسئولان رسانه رسمی حوزههای علمیه که در حاشیه بازدید از این رسانه برگزار شد، ضمن تأکید بر رعایت امانت در انعکاس اخبار خاطرنشان ساخت: نمیتوان با کار باطل، به حق خدمت کرد و بزرگترین پیروزی باطل این خواهد بود که اهل حق را به استفاده از ابزار باطل وادار کند و متأسفانه در تاریخ متدینان کم نداریم که در محاسبات خود به این نتیجه میرسند که باید از باطل استفاده نمایند.

رئیس مؤسسه بینالمللی مطالعات اسلامی با بیان اینکه فعالیتها باید جهتدار باشد و صرف گزارشدهی صحیح نیست، ابراز داشت: مفید بودن مطالب بسیار مهم است؛ چراکه در این صورت باقی میماند و در غیر این صورت به فنا خواهد رفت؛ رسانه حوزه باید مباحث معنوی و مفید ارائه کند؛ چراکه دوست و دشمن از این رسانه انتظار دارند که معنویت از آن خارج شود.

حجةالاسلام والمسلمین شمالی تصریح کرد: امروز شاید آسایش در جامعه وجود داشته باشد؛ اما آرامش روانی کمتر است و فقیر و غنی در این کشور با این مسئله مواجه هستند؛ امروز مردم نباید مورد بمباران مسایل نگرانکننده واقع شوند؛ رسانهها باید به سمت ایجاد آرامش حرکت کنند.

رئیس مؤسسه بینالمللی مطالعات اسلامی با تأکید بر اینکه خروجی رسانه حوزه باید بهنحوی باشد که اثری مطلوب بر روی خواننده مطلب داشته باشد و نباید بر نگرانیهای او بیفزاید، خاطرنشان کرد: احترام به بزرگان و پیشکسوتان حوزه بسیار مهم است و باید در این راستا حرکت کنید؛ امروز طلاب جوان نیازمند به الگو و راهکارهای عملی بوده و حرکت شما در این مسیر ضروری است. وی بیان داشت: معرفی حوزه به غیرحوزویان داخل و خارج از کشور از دیگر مباحث ضروری است که رسانه رسمی حوزه باید فکری برای آن بکند؛ امروز دانشجو، پزشک، کاسب و... باید با ارزشهای دینی آشنا شوند و نقش شما در این زمینه بسیار مهم است.

نماینده ولیفقیه در انگلستان در پایان ابراز داشت: به مکانهای گوناگونی در دنیا رفته و نکات مثبت بسیاری مشاهده کردهام؛ اما بدون مبالغه عرض کنم که حوزه علمیه یک چیز دیگر است و متأسفانه قدر ارزشهای حوزوی کمتر دانسته میشود.

رسانه رسمی حوزههای علمیه زبان مرجعیت شیعه است

حجةالاسلام والمسلمین برته سرپرست مدیریت رسانه و اطلاعرسانی حوزههای علمیه هم در این نشست، اظهار داشت: پساز استقرار آیةالله اعرافی در مدیریت حوزههای علمیه، تغییراتی حاصل شد که یکی از آنها، مجموعه ارتباطات حوزوی در داخل و خارج از کشور بوده که به مرکز ارتباطات و بینالملل حوزههای علمیه سپرده شده است.

وی ابراز داشت: در راستای تعامل با نهادها و وزارتخانههای گوناگون، سه سطح از تعامل تعریف شد که راهاندازی «دفتر رابط حوزه در وزارتخانهها»، «دفتر همکاریها» و «ستاد همکاریها» از جمله آن بوده است.

حجةالاسلام والمسلمین برته با بیان اینکه حفظ استقلال و منش طلبگی در رسانه حوزه و همچنین عدم وابستگی سیاسی به هیچ نهاد و دولتی از سیاستهای این رسانه است، تصریح کرد: رسانه حوزههای علمیه، زبان مرجعیت شیعه است و ما بهدنبال تحقق این شعار در این رسانه هستیم.

سرپرست مدیریت رسانه و اطلاعرسانی حوزههای علمیه در پایان اظهار داشت: معرفی دستاوردهای حوزوی، برگزاری کرسیهای نظریهپردازی، شناسایی طلاب جوان و نخبه، تهیه گزارش از بزرگان حوزه، تهیه گزارش از مراکز و نهادهای حوزوی و... بخشی از فعالیتهای این رسانه است.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج