*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


دانستنی‌های کودکان, افق خانواده شماره خبر: ٣٩٦٣٩٣ ١٢:٢٥ - 1396/10/05   صد و یک مهرهطرحی نو برای آموزش احکام به نوجوانان  ارسال به دوست نسخه چاپي


صد و یک مهرهطرحی نو برای آموزش احکام به نوجوانان

صد و یک مهره


سلام ! من صد و یک مهره‌ی خوش رنگ و هم اندازه دارم. مهره‌هایم مثل بچه‌هایی که دست هم را می‌گیرند و با هم می‌‍‌چرخند، دست در دست هم گذاشته‌اند و همیشه با هم‌اند. خیلی جاها مرا می‌بینی. گاهی توی دست پدربزرگ و مادر بزرگ، گاهی توی جیب بابا یا کیف مامان، گاهی توی کیف مدرسه، گاهی داخل جانماز و گاهی توی مسجد...

سلام !

من صد و یک مهرهی خوش رنگ و هم اندازه دارم. مهرههایم مثل بچههایی که دست هم را میگیرند و با هم می‌‍‌چرخند، دست در دست هم گذاشتهاند و همیشه با هماند.

خیلی جاها مرا میبینی. گاهی توی دست پدربزرگ و مادر بزرگ، گاهی توی جیب بابا یا کیف مامان، گاهی توی کیف مدرسه، گاهی داخل جانماز و گاهی توی مسجد.

بعضی از پیرزنها مثل گردنبند مرا به گردن میآویزند که هر وقت بخواهند ذکر بگویند دسترسیشان به من آسان باشد. چه با سلیقه!

مهرههای من گاهی مثل بلور شفاف و بیرنگ، گاهی آبی فیروزهای، گاهی سبز زیتونی و گاهی به رنگهای دیگر است . بیشتر وقتها من در جانمازِ تو و در کنار دوست صمیمیام مُهر هستم.

بعضی از بچههای خوشذوق مرا دور تا دور مُهر نمازشان میگذارند. آن وقت مُهر نماز گل میشود و مُهرههای من گلبرگهای آن. چه جالب!

بعد از نماز مرا بر میداری و آرام آرام ذکر میگویی. همان ذکر زیبایی که پیامبر(ص) خدا به دختر عزیزش حضرت زهرا (س) یاد داد و به « تسبیحات حضرت زهرا(س) » معروف است و بهترین کار بعد از هر نماز است. هنگام گفتن این ذکر، سی و چهار بار «الله اکبر»، سی و سه بار «الحمدلله» و سی و سه بار «سبحانالله» میگویی .

وقتی انگشتهای کوچک و لطیف تو مُهرههای مرا نوازش میکند بسیار شاد میشوم .

سیدمحمد مهاجرانی

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج