*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار کوتاه جهان شماره خبر: ٣٩٦٣٢٩ ١٩:٥٣ - 1396/10/04    ارسال به دوست نسخه چاپي


اخبار کوتاه جهان شماره 537عراق

آیةالله قاسم طایی، از علمای عراق ضمن دعوت از برگزاری راهپیمایی میلیونی از عراق تا قدس، از دولتهای اردن، سوریه و مصر خواست تا مرزهای مشترک خود با سرزمینهای اشغالی را برای حرکت به سوی قدس باز کنند.

انگلیس

تارنمای روزنامه گاردین: بیش از 350 شخصیت برجسته از جمله 6 برنده جایزه نوبل صلح، سیاستمداران، دیپلماتها، هنرمندان و نظامیان سابق از سران فرانسه، آمریکا و انگلیس خواستند تا «دمیدن در آتش جنگ» یمن را متوقف کرده و در عوض از جایگاه خود در شورای امنیت سازمان ملل به منظور برقراری صلح استفاده کنند.

سوئد

رایزنی فرهنگی ایران در سوئد: صهیونیسمستیزی در ۲۰ سال اخیر به یک موضوع جاری در جامعه سوئد تبدیل شده است و بیشتر به تحولات خاورمیانه و موضوع درگیری اسرائیل و فلسطین ارتباط دارد.

فلسطین اشغالی

لوئیزا ایگل احریز، از زنان انقلابی الجزایر: حق بر باطل پیروز میشود و همانگونه که الجزایریها با قیام بر ضد اشغالگران موفق شدند کشور خود را آزاد کنند، فلسطینیها نیز با ادامه قیام خود به پیرزوی میرسند.

یمن

سازمان آکسفام: تداوم وضعیت بد انسانی در یمن و فقر غذایی و دارویی مردم یمن زندگی 7 میلیون نفر را در یمن تهدید میکند.

روسیه

ولادیمیر صفرونکوف، معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد: حفظ برجام یکی از اهداف جامعه بینالمللی است و قطعنامه 2231 تنها از ایران درخواست میکند که موشکهای بالستیک را توسعه ندهد اما آن را ممنوع نمیکند.

نیویورک

شورای امنیت سازمان ملل از نخستین جلسه خود در سال ۱۹۴۶ میلادی تاکنون شاهد ۴۳ مورد استفاده آمریکا از حق وتو به نفع رژیم صهیونیستی بوده که آخرین مورد آن نیز علیه پیشنویس قطعنامه پیشنهادی مصر در رابطه با تصمیم ترامپ در قبال بیتالمقدس اشغالی میباشد.

ترکیه

روسیا الیوم: بیش از ۳۰۰ عالم اسلامی منشور موسوم به «علمای امت» را به هدف جلوگیری از روند روز افزون عادیسازی روابط با رژیم صهیونیستی در استانبول ترکیه امضا کردند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج