*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


روانشناسی, دانستنی‌های کودکان, افق خانواده شماره خبر: ٣٩٥٩٣٧ ١١:٣٣ - 1396/09/22   رمزگشایی قفل ارتباطی والدین با فرزندانروانشناسی ارسال به دوست نسخه چاپي


رمزگشایی قفل ارتباطی والدین با فرزندانروانشناسی

رمزگشایی قفل ارتباطی والدین با فرزندان


ایجاد روابط صمیمانه با فرزند خود باعث می‌شود تا مسائل درونی‌اش را راحت‌تر با والدین در میان بگذارد. نسترن نیک‌جو روان‌شناس در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اهمیت رابطه‌ی صمیمانه والدین با فرزندان اظهار کرد: شناخت زبان فرزند و به اصطلاح راه‌های برقراری ارتباط دوستانه با آن‌ها از سوی والدین بسیار مهم است؛ زیرا در شکل‌گیری شخصیت فرزندان در آینده نقش بزرگی دارد....

ایجاد روابط صمیمانه با فرزند خود باعث میشود تا مسائل درونیاش را راحتتر با والدین در میان بگذارد.

نسترن نیکجو روانشناس در گفتگو با خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اهمیت رابطهی صمیمانه والدین با فرزندان اظهار کرد: شناخت زبان فرزند و به اصطلاح راههای برقراری ارتباط دوستانه با آنها از سوی والدین بسیار مهم است؛ زیرا در شکلگیری شخصیت فرزندان در آینده نقش بزرگی دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: اولین و مهمترین گام در برقراری روابط صمیمانه با فرزندان، پذیرفتن شخصیت آنها بدون مقایسه با همسالانشان است، همچنین استفاده از جملات محبتآمیز و شیوههای غیر کلامی عاطفی هم در این رابطه تأثیرگذار است.

نیک جو با اشاره به راهکارهای مختلف در افزایش رابطهی صمیمانه والدین با فرزندان بیان کرد: سخن گفتن با فرزندان به زبان کودکی، ایجاد انگیزه مثبت و امنیت روانی، تقویت رشد معنوی، رفع اشتباهات کودکان بدون ایجاد جسارت در آنها، احترام در صدا کردن نام کودک بخصوص در جمع آشنایان، استفاده نکردن از جملات دستوری در برابر او و دادن هدیههای کوچک در زمان انجام دادن درست کارها؛ بهطوریکه آنها را متوقع نکند، از دیگر راههای ایجاد رابطه دوستانه با فرزندان است.

این روانشناس خاطرنشان کرد: کم کردن فاصله سنی در ذهن خود با کودک به معنی درک شرایط روحی او است که بستر مناسب برای برقراری رابطه دوستانه میان شما و فرزندتان را فراهم میکند.

وی گوش دادن به صحبتهای فرزندان را یکی از مهمترین راهکارهای دوستی با آنها دانست و افزود: باید با آرامش و کاهش جایگاه والدین و فرزندی به صحبتهای آنها گوش دهید و خود را یک دوست صمیمی و هم سن و سال برای او دانسته و در صورت لزوم راهنماییاش کنید.

نیک جو با اشاره به اینکه تفهیم اهمیت جایگاه فرزندان در خانواده موجب رشد شخصیت کودکان میشود، گفت: توقعات و انتظارات خود را از فرزندتان به صورت دقیق و با محبت برایش توضیح دهید، همچنین در زمان انتقاد، شخصیت او را زیر سؤال نبرید، بلکه حداقل از چند خوبی او تعریف کرده و سپس عمل ناپسند او را مورد انتقاد قرار دهید.

 

 

 

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج