*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


رواق شهیدان شماره خبر: ٣٩٥٨٧٦ ٢٠:٢٥ - 1396/09/20   طلبه شهید علی‌اکبر محمدی رواق شهیدان شماره 535 ارسال به دوست نسخه چاپي


طلبه شهید علی‌اکبر محمدی رواق شهیدان شماره 535

طلبه شهید علی‌اکبر محمدی


طلبه شهید علی‌اکبر محمدی از طلاب انقلابی و از شاگردان شهید محراب آیةالله دستغیب شیرازی بود. روحیه ایثارگری در او موج می‌زد و این روحیه او را به سر منزل شهادت رسانید. ▪ تولد و تحصیل حیات دنیایی‌اش از سال 1341 شمسی در شهرستان شیراز و در میان خانواده‌ای متدین و مؤمن آغاز شد. در طفولیت پدر و مدتی بعد مادرش را هم از دست داد و یتیم شد. درس کلاسیک را تا دوم راهنمایی خواند و پس از آن سربازی امام زمان؟عج؟ را برگزید. او در قدم نخست از محضر استادان شیراز و به‌خصوص آیةالله دستغیب استفاده کرد و در گام بعدی خود را به اقیانوس علم و معرفت حوزه علمیه شهر قم رساند و در جوار کریمه اهل‌البیت علیها‌السلام تحصیل پرداخت.... طلبه شهید علی‌اکبر محمدی از طلاب انقلابی و از شاگردان شهید محراب آیةالله دستغیب شیرازی بود. روحیه ایثارگری در او موج می‌زد و این روحیه او را به سر منزل شهادت رسانید....

 

طلبه شهید علیاکبر محمدی از طلاب انقلابی و از شاگردان شهید محراب آیةالله دستغیب شیرازی بود. روحیه ایثارگری در او موج میزد و این روحیه او را به سر منزل شهادت رسانید.

تولد و تحصیل

حیات دنیاییاش از سال 1341 شمسی در شهرستان شیراز و در میان خانوادهای متدین و مؤمن آغاز شد. در طفولیت پدر و مدتی بعد مادرش را هم از دست داد و یتیم شد. درس کلاسیک را تا دوم راهنمایی خواند و پس از آن سربازی امام زمان؟عج؟ را برگزید.

او در قدم نخست از محضر استادان شیراز و بهخصوص آیةالله دستغیب استفاده کرد و در گام بعدی خود را به اقیانوس علم و معرفت حوزه علمیه شهر قم رساند و در جوار کریمه اهلالبیت علیها‌السلام  تحصیل پرداخت.

شرکت در جهاد اصغر

شهید محمدی این مطلب را از تاریخ کربلا فهمیده بود که باید به ندای «هل من ناصر» امام زمانش به موقع لبیک بگوید. با آغاز جنگ تحمیلی او بارها بهعنوان رزمنده تبلیغی به جبههها اعزام شد، در کنار تبلیغ و ارتقاء روحیه رزمندگان، خود آرپیچی بهدست میگرفت و به شکار تانکهای دشمن بعثی میپرداخت و یک بار هم افتخار جانبازی نصیب او شد.

در راستای کار تبلیغی خود مدتی را در دادگاه انقلاب اسلامی بهبهان مشغول ارشاد و هدایت زندانیان شد و خود نیز از اخلاق و صفات نیکویی برخوردار بود.

آخرین اعزام

عاقبت این طلبه مجاهد در آخرین اعزامش که با اجرای عملیات کربلایی5 در شلمچه مصادف شده بود، به فیض شهادت نائل آمد. مزار این شهید والامقام امروز در نجفآباد اصفهان زیارتگاه اهل دل است.

فرازی از دستنوشته

از خداوند میطلبم عقل و درک و شعور بیشتری به انسانهای بیتفاوت و کنارهگیران از صحنه بدهد تا فقط نظارهگر ایثارها و فداکاریهای مردم نباشند و خود به این صف بپیوندند.

منبع: شاهدان روحانی


 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج