*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار کوتاه جهان شماره خبر: ٣٩٥٦٣٠ ١١:٥٠ - 1396/09/13    ارسال به دوست نسخه چاپي


اخبار کوتاه جهان شماره 534آمریکا

روزنامه واشنگتن پست: رویکردهای شکستخورده کاخ سفید در حوزه داخلی و بینالمللی، ایران را باثباتتر از قبل کرده است.

چین

شی جین پینگ، رئیسجمهور خلق چین: مسئله فلسطین را باید به شکلی مناسب و کاملاً عادلانه حل و فصل کرد. این موضوع نهتنها به منافع مردم، ملتها و کشورهای منطقه بلکه به کل صلح جهانی پیوند خورده است.

بحرین

در پی اخبار منتشرشده مبنی بر وخامت حال آیةالله شیخ عیسی قاسم و استمرار محاصره منزل این روحانی مبارز توسط مزدوران آلخلیفه، 5 آذر مردم مناطق مختلف بحرین به خیابانها آمده و با شعار «جانها فدایت»، خواستار رفع حصر خانگی آیةالله شیخ عیسی قاسم و سرنگونی آلخلیفه شدند.

دادگاه عالی جنایی بحرین، زمان دادگاه شیخ علی سلمان دبیرکل جمیعت الوفاق بحرین و همراهانش را که در زندان به سر میبرند، تا 28 دسامبر (7 دی) به تعویق انداخت.

ایتالیا

رایزنی فرهنگی ایران در ایتالیا: آمار کاتولیکها به غیر از اروپا در آفریقا به میزان ۷ میلیون و ۴۱۱ هزار نفر، در قاره آمریکا ۴ میلیون و ۷۵۶ هزار نفر، در آسیا یک میلیون و ۵۸۳ هزار نفر و در اقیانوسیه ۱۲۳ هزار نفر افزایش یافته است.

قطر

شبکه خبری الجزیره قطر: شرکت امنیتی آمریکایی بلک واتر که پس از رسواییهای بسیار، نام خود را به «آکادمی» تغییر داده، اکنون بهطور گسترده در امارات و عربستان سعودی درحال فعالیت است و راه را برای ورود شرکتهای امنیتی رژیم صهیونیستی با نام غربی به ابوظبی فراهم کرده است.

روسیه

ولادیمیر پوتین، رئیسجمهور روسیه: آزادی سرزمین فلسطین و تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس شریف لازم میباشد. ما از آشتی ملی فلسطین حمایت میکنیم و آماده توسعه روابط اقتصادی خود با فلسطین و تلاش برای حل مشکلات و چالشهای فرا روی ملت فلسطین هستیم.

روزنامه آمریکایی واشنگتنپست: تحولات سوریه نشاندهنده تسریع فروپاشی رهبری آمریکا در جهان است. تحولات اخیر در سوریه و نقشی که روسیه، ترکیه و ایران در این کشور ایفا میکنند، نشان میدهد که واشنگتن به حاشیه رانده شده است.

فلسطین اشغالی

زولیولیل ماندلا ماندلا، نوه «نلسون ماندلا» رئیسجمهور پیشین و رهبر جنبش ضد آپارتاید آفریقای جنوبی: فلسطینیها بدترین نوع آپارتاید را تجربه میکنند، سکوت جهان در برابر جنایات رژیم صهیونیستی شرمآور است. اسرائیل «بدترین رژیم آپارتاید» است.

رژیم اشغال گرصهیونیستی

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی: سیدحسن نصرالله، رهبر جنبش حزبالله لبنان، هدف ترور در هرگونه جنگ آتی خواهد بود. در جنگ آینده تصویر واضحی از پیروزی وجود نخواهد داشت اما قطعاً نصرالله هدف (ترور) خواهد بود.

پاکستان

رایزنی فرهنگی ایران در پاکستان: دولت پاکستان نهاد جدیدی برای به اجراء درآوردن قوانین ممنوعیت توهین به مقدسات دینی در فضای مجازی ایجاد کرد. وظیفه این نهاد، کنترل و مسدودکردن وبسایتها و حسابهای رسانهای اجتماعی توهینکننده به مقدسات اسلامی و پیگیری قانونی هتک حرمتکنندگان عقاید مختلف است.

یمن

آژانس کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف): بیش از ۱۱ میلیون کودک در یمن نیازمند دریافت کمکهای فوری هستند و برآورد میشود هر ۱۰ دقیقه یک کودک یمنی از یک بیماری کشنده جان دهد.

انگلیس

صادقخان شهردار مسلمان لندن، با شرکت در مراسم مسجدی در شرق لندن، نخستین بایگانی «مساجد در انگلستان» را با بیشاز ۲۵۰ هزار سند مربوط به مسلمانان بریتانیا، در این مرکز اسلامی افتتاح کرد. این بایگانی، در مجموع 250 هزار سند و مدارک مرتبط با میراث مسلمانان در بریتانیا مربوط به گذشته بسیار دور با قدمتی بیشاز یک قرن را جمعآوری و طبقهبندی کرده است.

رهبر کاتولیکهای جهان

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیکهای جهان، 29 نوامبر برابر با 8 آذر در سفر به میانمار در حالی از رهبران بودایی میانمار خواست تا سازش مجدد میان مردم از تبار و قومیتهای مختلف این کشور را ایجاد کنند که این کشور هنوز دچار درگیریهای قومی و قبیلهای بهویژه با مسلمانان روهینگیا است.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج