*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گروه خبری: راه سعادت, داستان, افق خانواده  | تاریخ:1396/08/10 | ساعت:١٥:١٥ | شماره خبر:٣٩٤٩٢٩ |  


    داستانخانه او

خانه او

  مرد چهره‌اش رنگ پریده و مچاله شده بود. گرسنگی، او را به تنگ آورده بود. در سراسر اندامش احساس درد می‌کرد. تنها امیدش؛ خانه امام حسین علیه السلام بود. تاریکی پرده‌ی سیاهش را بر آسمان کشیده بود. باد خنکی در مدینه می‌پیچید وشاخه‌ی درختان را می‌لرزاند. به در خانه او که رسید، چند بار با دست به در خانه زد و گفت: «آن کس که به تو امید داشته باشد، ناامید بر نمی‌گردد.» ... 

  


مرد چهرهاش رنگ پریده و مچاله شده بود. گرسنگی، او را به تنگ آورده بود. در سراسر اندامش احساس درد میکرد. تنها امیدش؛ خانه امام حسین علیه السلام بود. تاریکی پردهی سیاهش را بر آسمان کشیده بود. باد خنکی در مدینه میپیچید وشاخهی درختان را میلرزاند. به در خانه او که رسید، چند بار با دست به در خانه زد و گفت: «آن کس که به تو امید داشته باشد، ناامید بر نمیگردد.»

ولی خبری نشد. در همان زمان، امام نماز مستحبی میخواند. مرد ناامید شد و از آنجا دور شد. او نمازش را کوتاه کرد و به پایان برد. وقتی در خانه را گشود، کوچه آرام و خلوت بود. مرد فقیر چند قدمی از در خانه فاصله گرفته بود. امام با صدایی پر نوازش او را صدا زد.

آن گاه بیمعطلی به اتاق رفت و چند درهم و دو دست لباس تمیز برداشت و آورد. هنگامی که آنها را به دست مرد می داد، گفت:«اگر کم است، مرا ببخش!»

مرد در صورت گندمگون امام، آثاربزرگی و نیکی را دید. با نرمهی، انگشت شست خود، اشک از دیدگانش گرفت و در حالی که نور ماه، قطره قطره از نوک شاخههای درختان میچکید و در لابه لای آنها گم میشد، از آنجا دور شد.

ناصر نادری

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام