*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار کوتاه جهان, بین‌الملل شماره خبر: ٣٩٤١٢١ ١٠:٣٧ - 1396/06/29    ارسال به دوست نسخه چاپي


اخبار کوتاه جهان شماره 525 

فرانسه

یکی از مقامات ارشد فرانسه اعلام کرد که «امانوئل ماکرون» رئیسجمهور فرانسه چشمانداز مذاکرات هستهای جدید با ایران بعداز سال 2025 را در حین مذاکرات دو جانبه با «حسن روحانی» رئیسجمهور ایران مطرح کرده است و به وی هشدار داده است تهران میبایست تحریک آمریکا از طریق فعالیتهای منطقهایاش را متوقف کند.

رصدخانه جنوبی اروپا

منجمان رصدخانه جنوب اروپا به سرپرستی الیار صداقتی محقق ایرانی موفق شدند برای اولین بار نشانههایی از وجود تیتانیوم اکسید را در جو یک سیاره از نوع مشتریهای داغ کشف کنند. سیاره WASP-19b مانند بسیاری از مشتریهای داغ مداری بسیار کوتاه دارد و هر 19 ساعت یک بار به دور ستاره خود میچرخد و دمای جو آن در حدود 2000 درجه سانتیگراد است که بیشاز چهار برابر بیشتر از دمای زهره است.

آمریکا

تیمی از منجمان دانشگاههای آمریکا با استفاده از دادههای تلسکوپ کپلر موفق به کشف سه سیاره مشابه زمین در فاصله 100 سال نوری از زمین شدند.

وندی شرمن، قائممقام سابق وزارت خارجه آمریکا و سرپرست این تیم در مذاکرات هستهای با ایران: لغو برجام بدترین اقدامی است که دولت آمریکا ممکن است آن را انتخاب کند. لغو این توافق، چه بهصورت مستقیم باشد یا غیرمستقیم، بدترین کاری است که ممکن است ما برای امنیت ملی آمریکا انجام دهیم.

نتایج مطالعه جدید دانشکده اقتصاد هاروارد نشان میدهد، دولت آمریکا بدترین دشمن خود است و این حاصل فقدان رقابت فعال میان جمهوریخواهان و دموکراتهاست که به کشور آمریکا آسیب میرساند که موجب ایجاد ناامیدی میان بسیاری از رأیدهندگان شده است.

عراق

نوری المالکی معاون رئیسجمهور عراق در دیدار با داگلاس سیلیمان سفیر آمریکا در عراق اعلام کرد: اجازه تشکیل اسرائیل دوم را در شمال عراق نمیدهیم. این اقدامی مغایر با قانون اساسی است و به نفع ملت عراق به شکل عام و کردها به شکل خاص نیست.

روسیه

ولادیمیر کارووین کارشناس مرکز تحقیقات سیاسی نظامی روسیه: جمهوری اسلامی ایران با ساخت بمب غیرهستهای قدرتمند 10 تنی ویژه حملات هوایی، در حقیقت قصد دارد قدرت نظامی خویش را به همه دشمنان بالقوه خود در منطقه، بهخصوص اسرائیل (رژیم صهیونیستی) نشان دهد.

مدیرکل شورای امور بینالملل روسیه: ایران یک بازیگر مهم منطقهای است که بدون حضور آن ثبات در خاورمیانه محقق نخواهد شد و به اعتقاد من، پرونده هستهای ایران بسته شده است و امکان بازگشایی پرونده برجام وجود ندارد.

سوریه

به گزارش مرکز مصالحه وابسته به وزارت دفاع روسیه، 7فرمانده میدانی گردانهای مسلح شورشی غیرقانونی همراه با بیشاز هزار شبه نظامی به ارتش سوریه پیوستند تا در کنار ارتش، علیه گروههای تروریستی مانند داعش و النصره بجنگند.

حسن الحسن، کارشناس و پژوهشگر مسایل راهبردی و نظامی سوریه: با نزدیک شدن به پایان عمر داعش، آمریکا تمام تلاش خود را برای به تأخیر انداختن اعتراف به شکست سیاستهای خود در سوریه به کار میبندد.

مصر

درج پرچم رژیم صهیونیستی به جای پرچم فلسطین در کتب درسی دانشآموزان دوم ابتدایی مصر سبب جنجال و خشم مردمی در این کشور شده است.

اندونزی

مؤسسه ایسیاس اسحاق: نتایج بررسی ملی که اخیراً در اندونزی انجام شده، نشان میدهد که بیشاز 82 درصد از پاسخدهندگان موافق هستند که زنان حجاب داشته باشند. و بیشاز 80 درصد از زنان مسلمان میگویند حجاب تحمیل از سوی مردان نیست.

آلمان

محققان دانشگاه جورج آگوست در گوتینگن آلمان: مردانی که در سنین بالا پدر میشوند، با احتمال بیشتری در این زمینه روبهرو خواهند بود که فرزند آنها در آینده توانایی باروری ضعیف داشته باشد.

الجزایر

وزارت اوقاف و امور دینی الجزائر قانون جدیدی صادر کرد که محدودیتهایی را در پخش اذان از جمله اختصار عبارات اذان ایجاد کرده است. این قانون شامل ۱۰ بند در خصوص چگونگی گفتن اذان است که از جمله آنها میتوان به اعلام دو تکبیر به جای چهار تکبیر در ابتدای اذان میباشد.

سریلانکا

از سوی مرکز مطالعات اسلامی سریلانکا مراسم روز درهای باز مسجد تاریخی «اکبر» شهر «کلمبو»، بزرگترین شهر و پایتخت تجاری سریلانکا با هدف با هدف بالا بردن آگاهی به مسیحیان، بوداییان و هندوها و گرامیداشت تنوع ادیان از اسلام و معرفی سنتهای اسلامی و رسوم فرهنگی مسلمانان این کشور برگزار شد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج