*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


گروه خبری: بین‌الملل  | تاریخ:1396/04/21 | ساعت:١١:٥٨ | شماره خبر:٣٩٢٦٩٨ |  


    در دیدار هیئت حوزوی ایرانی با علمای لبنان تأکید شددیدار هیئت حوزوی ایرانی با علمای لبنان

خطرناک‌ترین مسئله برای امت اسلامی دوری از وحدت و افتادن در دام فتنه است

  هیئت حوزوی ایرانی متشکل از حجج‌اسلام سالاری مکی مدیر حوزه‌ علمیه خراسان شمالی، علی خادمی مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی این استان، قدیمی مسئول فرهنگی دانشگاه پزشکی و تعدادی از اساتید و فضلای حوزوی با سفر به لبنان مورد استقبال آیة‌الله عفیف نابلسی از علمای لبنان، شیخ محمد یزبک رئیس شورای شرعی حزب‌الله و شیخ عبدالله جبری دبیرکل جنبش «الامة» قرار گرفتند. در این دیدارها بر ضرورت وحدت میان مسلمین و مبارزه با تفکر تکفیری تأکید و پیرامون محور توجه به مسئله فلسطین و آزادی قدس شریف از دست رژیم اشغالگر صهیونیست و هم‌چنین خطر تجزیه و تقسیم امت اسلامی بحث و گفت‌وگو شد. .....  

  


هیئت حوزوی ایرانی متشکل از حججاسلام سالاری مکی مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی، علی خادمی مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی این استان، قدیمی مسئول فرهنگی دانشگاه پزشکی و تعدادی از اساتید و فضلای حوزوی با سفر به لبنان مورد استقبال آیةالله عفیف نابلسی از علمای لبنان، شیخ محمد یزبک رئیس شورای شرعی حزبالله و شیخ عبدالله جبری دبیرکل جنبش «الامة» قرار گرفتند. در این دیدارها بر ضرورت وحدت میان مسلمین و مبارزه با تفکر تکفیری تأکید و پیرامون محور توجه به مسئله فلسطین و آزادی قدس شریف از دست رژیم اشغالگر صهیونیست و همچنین خطر تجزیه و تقسیم امت اسلامی بحث و گفتوگو شد.

خطرناکترین مسئله برای امت اسلامی دوری از وحدت و افتادن در دام فتنه است

به گزارش سرویس بینالملل خبرگزاری حوزه، آیةالله عفیف نابلسی از علمای لبنان، ضمن استقبال از هیئت حوزوی از علمای شیعه و سنی استان خراسان شمالی ایران، تأکید کرد: وحدت میان مسلمین یک واجب عبادی و همکاری میان آنان جزئی از اعتقادات است و فتنه، امری منکر و حرام است و باید از آن دوری کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: خطرناکترین مسئلهای که برای امت اسلامی در برهه کنونی وجود دارد، دوری از وحدت و افتادن در دام فتنه که حرام است، باشد.

تفکر تکفیری، آینده مسلمین و تاریخ را تهدید میکند

بر اساس این گزارش، فضلای حوزوی ایرانی همچنین ضمن دیدار با شیخ محمد یزبک رئیس شورای شرعی حزبالله پیرامون محور توجه به مسئله فلسطین و آزادی قدس شریف از دست اشغالگران صهیونیست غاصب بحث و گفتوگو کردند.

از طرف دیگر شیخ عبدالله جبری دبیرکل جنبش «الامة» لبنان از هیئت حوزوی ایرانی به ریاست حجةالاسلام علی خادمی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان شمالی استقبال کرد.

این هیئت حوزوی ایرانی، تلاشهای وحدتگرایانهای که شیخ عبدالله جبری، زندگی خود را وقف آن کرده ستود و خاطرنشان کرد: خطر تجزیه و تقسیم، امت اسلامی را تهدید میکند و این مستلزم این است که همه مسلمانان با این پدیده خطرناک مقابله کنند؛ چراکه پیامدهای منفی آن همه را در بر میگیرد و هیچکس مستثنا نخواهد بود.

شیخ جبری در این دیدار بر ضرورت اهمیت افزایش همکاری بین مسلمین و کنار زدن تعصب و خشنونت در مبارزه با تفکر تکفیری که تاریخ، حاضر و آینده مسلمین را تهدید میکند، تأکید کرد و افزود: ما باید از راه دانشافزایی، گفتوگو و وحدت با افراطیگری مبارزه کنیم.

شیخ جبری اشاره کرد: باید به وعدههای دونالد ترامپ رئیسجمهور آمریکا در توقف جنگ در برخی استانهای سوریه اعتماد نکنیم، بهویژه بعداز اینکه نیروهای عراقی و سربازان ارتش سوریه در مرزهای مشترک بههم رسیدهاند. وی نسبت به ماجراجویی آمریکایی- اسرائیلی- عربی در جولان اشغالی هشدار داد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

دوشنبه ٠٣ ارديبهشت ١٣٩٧
جستجوی وب
کانال تلگرام
کانال تلگرام