*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > اخبار افق 
اخبار > رژیم جعلی اسرائیل در سراشیبی سقوط و فروپاشی


گروه خبری: بین‌الملل, اخبار افق  | تاریخ:1396/09/20 | ساعت:١١:٤٩ | شماره خبر:٣٩٥٨٣٧ |  


    رژیم جعلی اسرائیل در سراشیبی سقوط و فروپاشی

رژیم جعلی اسرائیل در سراشیبی سقوط و فروپاشی

  پس‌از اعلام طرح آمریکا در فلسطین اشغالی و به رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به قدس توسط دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، آیة‌الله‌العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرات آیات و حجج‌اسلام؛ سیستانی، شبیری زنجانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی، جوادی آملی، علوی گرگانی، روحانی رئیس‌‌جمهوری، یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، قبلان رئیس مجلس اعلای شیعی لبنان، مقتدایی دبیردوم شورای‌عالی حوزه‌های علمیه، خاتمی عضو خبرگان رهبری، اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه، حسینی بوشهری معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جمشیدی مدیر حوزه علمیه خواهران، در قالب سخنرانی‌ها و یا صدور بیانیه‌های جداگانه‌ای، این طرح شوم آمریکایی اسرائیلی را محکوم کردند و ضمن اعلام حمایت مجدد از مظلومان فلسطین، خواستار اعتراض جهانی مسلمانان نسبت به این اقدام شدند. در قسمت‌هایی از این اظهارات و واکنش‌ها نسبت به تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر اعلام قدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل، آمده است: ... 

  


پساز اعلام طرح آمریکا در فلسطین اشغالی و به رسمیت شناختن قدس بهعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی و انتقال سفارت آمریکا به قدس توسط دونالد ترامپ رئیسجمهور آمریکا، آیةاللهالعظمی خامنهای رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرات آیات و حججاسلام؛ سیستانی، شبیری زنجانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی، جوادی آملی، علوی گرگانی، روحانی رئیس‌‌جمهوری، یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، قبلان رئیس مجلس اعلای شیعی لبنان، مقتدایی دبیردوم شورایعالی حوزههای علمیه، خاتمی عضو خبرگان رهبری، اعرافی مدیر حوزههای علمیه، حسینی بوشهری معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جمشیدی مدیر حوزه علمیه خواهران، در قالب سخنرانیها و یا صدور بیانیههای جداگانهای، این طرح شوم آمریکایی اسرائیلی را محکوم کردند و ضمن اعلام حمایت مجدد از مظلومان فلسطین، خواستار اعتراض جهانی مسلمانان نسبت به این اقدام شدند. در قسمتهایی از این اظهارات و واکنشها نسبت به تصمیم رئیسجمهور آمریکا مبنی بر اعلام قدس بهعنوان پایتخت اسرائیل، آمده است:

آیةاللهالعظمی خامنهای رهبر معظم انقلاب

حضرت آیةالله خامنهای رهبر انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان نظام و میهمانان سیویکمین کنفرانس بینالمللی وحدت اسلامی در قسمتهایی از بیاناتشان اظهار داشتند: وحدت امت اسلامی و ایستادگی در مقابل صهیونیزم و دیگر دشمنان اسلام علاج دردهای دنیای اسلام و راه رسیدن به قدرت و عزت است. مسئله فلسطین امروز در رأس مسایل سیاسی امت اسلام است و همه مؤظفند برای آزادی و نجات ملت فلسطین تلاش و مجاهدت کنند.

ادعای دشمنان اسلام درباره اعلام قدس بهعنوان پایتخت رژیم صهیونیستی ناشی از ناتوانی و عجز آنهاست. دنیای اسلام بلاشک در مقابل این توطئه میایستد و صهیونیستها با این کار ضربه بزرگتری میخورند و فلسطین عزیز بدون تردید سرانجام آزاد خواهد شد.

دفتر حضرت آیةاللهالعظمی سیستانی

این اقدام ترامپ محکوم است و توهین به احساسات صدها میلیون مسلمان بهشمار میرود، اما این اقدام نمیتواند واقعیت قدس را تغییر دهد، زیرا قدس سرزمینی اشغال شده است که حاکمیت آن باید به اهالی خود بازگردد. مسلمانان باید برای برخورد با این اقدام، دست بهدست هم بدهند و متحد شوند.

آیةاللهالعظمی شبیری زنجانی

مسئله غیرانسانی و ضددینی تثبیت قدس شریف بهعنوان مرکز رژیمی منحوس، و هتک مضاعف مسجدالاقصی (قبله اول مسلمانان) مایه تأسف فراوان است.

این طرح میتواند به معضلی غامض و ریخته شدن بیشاز پیش خون مسلمانان بیگناه و آوارگی آنها بیانجامد.

روشنگری و اعلان محکومیت این حرکت وقیحانه، از سوی همه آزاداندیشان و اتحاد عملی مسلمین نقش بسزایی در خنثیسازی این توطئه دارد.

آیةاللهالعظمی مکارم شیرازی

در بیانیه حضرت آیةالله مکارم شیرازی در درس خارج آمده است:

در اینجا دو نکته حائز اهمیت است: نخست اینکه بعداز شکست آمریکا و طرفدارانش در عراق و سوریه و شکست توطئه اخیر در لبنان و یمن به فکر فتنهاى جدید افتادهاند؛ شاید بتوانند در آن فتنه، شکستهاى پى در پى سابق را جبران کنند در حالىکه کور خواندهاند، زیرا مخالفان آمریکا و طرفدارانش، در این فتنه بسیار بیشتر از فتنه سابق است و به یقین در اینجا هم گرفتار شکست و رسوایى تازهاى خواهند شد.

دیگر اینکه این جنایت بزرگ سبب رسوایى طرفداران آمریکا مانند عربستان سعودى گردید که آمریکا و اسرائیل را اخیراً بهعنوان دوست خود انتخاب کردهاند و تا مىتوانستند از بیتالمال مسلمین به آنها کمک کردند؛ اکنون حیرانند و نمىدانند در برابر مسلمانان جهان چه بگویند و چه کار کنند.

در ضمن این تصمیم سنگ بزرگى در مسیر طرفداران سازش با اسرائیل نیز انداخت که آن هم رسوایى دیگرى است. در این شرایط همه مسلمین جهان باید متحد شوند، چون قدس حلقه اتصالى است در میان همه آنها و باید در برابر این تجاوز آشکار و زورگویى زشت بایستند و نگذارند شهر قدس و قبله اول مسلمین از دست برود.

آیةاللهالعظمی نوری همدانی

حضرت آیةالله نوری همدانی در دیدار رؤسا و مدیران ستاد امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشتند: جامعه اسلامی نباید در برابر فتنه جدید آمریکا و اسرائیل نسبت به قدس بیتفاوت باشند. نباید مسلمین در مقابل این حرکت سکوت کنند، بلکه باید علیه حرکتی که از سوی عربستان هم حمایت میشود به میدان بیایند و اعلام انزجار کنند. اسرائیل با این حرکت خود نشان داد که به نابودی خود نزدیک شده و امید است بهزودی این مسئله محقق شود.

آیةاللهالعظمی جوادی آملی

حضرت آیةالله جوادی آملی در جلسه درس اخلاق خود توطئه آمریکا در انتقال سفارت خود به قدس را محکوم کردند و بیان داشتند: امیدواریم آمریکا به هوش بیاید و اگر به هوش نمیآید، خداوند خطر و توطئه آنها را به خود آنها برگرداند.

حضرت آیةالله علوی گرگانی

استکبار جهانی در این روزهای پیروزی امت اسلامی و مقاومت اسلامی، دوباره دست به خباثتی جدید زده است. آیا هنوز دایهداران نظم نوین جهانی، شکست تفکر خاورمیانه جدید را از یاد نبردهاند؟! استکبار جهانی با کمک و معاونت و همفکری برخی رژیمهای غاصب، بیشاز یک دهه نقشهکشی و تلاش و خونریزی در کشورهای اسلامی برای حفظ این غده سرطانی کرده است تا خاورمیانه را آنطور که خود میخواهد تقسیم کند، ولی سودی نبرده است.

آیةالله یزدی

 رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

فلسطین مسئله اصلی جهان اسلام است. تکلیف شرعی و انسانی جهان اسلام حمایت از آرمان فلسطین و مجاهدت در آزادی قدس شریف است. اینک که رئیسجمهور آمریکا با طرح انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به بیتالمقدس تلاش دارد در میدان تزویر سیاسی راه چارهای برای رژیم صهیونیستی بیابد، باید بدانند موج خروشان و سهمگین دنیای اسلام ضربهای سخت بر پیکر این قاتلان سفاک خواهد زد. ما نیز چون حضرت امام راحلرضوان‌الله‌تعالی‌علیه که فرمود: «ما میگوییم اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود» این سخن را عمیقاً باور داریم و برای تحقق آن، تلاش میکنیم. و همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیةاللهالعظمی خامنهای «مدظله العالی» نیز وعده دادند: «فلسطین عزیز بدون تردید سرانجام، آزاد خواهد شد» و مقاومت اسلامی جشن پیروزی را در قدس شریف برگزار خواهد کرد و این وعدهای محقق و تخلفناپذیر است.

آیةالله قبلان رئیس مجلس اعلای شیعی لبنان

با وجود ناراحتی و تلخکامی از این تصمیم آمریکا، اما باید بگوییم که ما از این تصمیم شگفتزده نیستیم، زیرا کسی که راه مقاومت را پیشه خود ساخته میتواند از قدس دفاع کند و مانع یهودیسازی این شهر توسط صهیونیستها شود.

نگرانی و ترس ما از این است که برخی کشورهای عربی و مسلمان به آلت دست و بازیچه آمریکا در خاورمیانه تبدیل شدهاند و بهصورت علنی با رژیم صهیونیستی همپیمان شده و قدس را به آنها فروختهاند و بنا دارند وارد جنگها و معرکههایی شوند که هدف از آن خرابی و ویرانی کشورهای عربی و اسلامی است.

ما ضمن محکوم کردن این اقدام آمریکای تروریست تأکید میکنیم که گزینه اصلی ما در برخورد با رژیم صهیونیستی همچنان مقاومت است و از تمام گروههای امت اسلام میخواهیم مخالفت خود را با این اقدام آمریکا اعلام کنند و با تمام امکاناتی که در اختیار دارند برای نجات قدس تلاش کنند.

آیةالله مقتدایی

 دبیردوم شورایعالی حوزههای علمیه

امروز رژیم صهیونیستی بهواسطه همین خوشخدمتی آمریکا و کشورهای سرسپرده و نوکر منطقه مقابل جبهه اسلام، مسلمانان و جبهه مقاومت بهصورت مستقیم یا نیابتی ایستاده است ولی آنها باید بدانند که راه بهجایی نخواهند داشت و با وجود حمایتهای منطقهای و فرامنطقهای به فضل الهی بهزودی نابود خواهند شد.

عملیاتی کردن این طرح در واقع بازی با آتش است که صهیونیستها با انجام آن مسلماً جهان اسلام را تحریک میکنند و امت اسلام مقابل این زیادهخواهی خواهد ایستاد.

آیةالله خاتمی عضو خبرگان رهبری

آیةالله خاتمی عضو شورایعالی حوزههای علمیه در گفتوگو با خبرگزاری حوزه، ابراز داشت: هر کسی که در جریان مسایل سیاسی است، میداند که جان و شیشه عمر آمریکا در حقیقت رژیم غاصب و کودککش صهیونیستی است و این اقدام رئیسجمهور آمریکا در واقع، حمایت از انزوای بیشتر این رژیم غاصب در منطقه است.

امت اسلام در سایه یک وحدت عمومی نباید اجازه دهد، این رژیم، چنین غصب مضاعف و گام شیطانی را بردارد. امت اسلام نباید در برابر این اقدام وقیحانه و جنایت مجدد، آرام باشد.

آیةالله اعرافی مدیر حوزههای علمیه

آیةالله اعرافی مدیر حوزههای علمیه نیز در گفتوگو با خبرگزاری حوزه، اظهار داشت: این اقدام شوم، بازی بسیار خطرناکی با افکار عمومی و احساسات همه امت اسلام است، البته آنها از ابتدا بهدنبال این بودند که قبلهگاه نخست مسلمانان را که از قداست و جایگاه ویژهای برخوردار است، به پایتخت رژیم جعلی و پوشالی دربیاورند.

مستکبران هر وقت به سمت این موضوع حرکت کردهاند با سد آهنین مواجه شده و موفق نشدهاند. این اقدام بیشترین خطر را برای خودشان دارد، ترامپ باید از گذشته کارتر و سایر رؤسای جمهور پیشین آمریکا، درس عبرت بگیرد. هر وقت آمدند، تعرضی به امت اسلام کردند، نتیجه عکس گرفتند.

همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند: «این مقوله راه به جایی نخواهد برد»، انشاءالله، فلسطین از آن امت اسلام است و آزاد خواهد شد.

باید دولتهای اسلامی از این وضع رخوت، سستی و وابستگی بیرون بیایند و جبهه متحد شکل دهند، اکنون وقت آن است که دولتها در کنار مردم فلسطین قرار بگیرند و یک حرکت بزرگ و متحدی در برابر رژیم صهیونیستی تشکیل دهند.

حجةالاسلام والمسلمین جمشیدی

 مدیر حوزههای علمیه خواهران

حجةالاسلام والمسلمین جمشیدی هم در گفتوگو با خبرگزاری حوزه گفت: آمریکا با سرسپردگی برخی دول عربی اسلامی منطقه، امروز فرصت را مناسب برای انجام این اقدام دیده است، رابطههای پنهانی برخی کشورهای عربی اسلامی منطقه و سرسپردگی و نوکری برخی مانند رژیم سعودی جرأت این حماقت را به آمریکا داد تا بار دیگر در منطقه خاورمیانه دسیسهای دیگر رقم بزند.

شکستن قبح رابطه پنهانی داشتن برخی دول منطقه یکی دیگر از اهداف آمریکا بود که این شرایط را فراهم سازد تا برخی دولتهای سرسپرده و نوکر غرب با سهولت بیشتر و علنی تعاملات خود را با رژیم اشغالگر قدس توسعه دهند.

امروز وظیفه امت اسلام است که پرقدرتتر و متحدتر از همیشه مقابل این زیادهخواهی آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی بایستند و از اولین قبله خود صیانت و پاسداری کنند.

گفتنی است، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیکهای جهان، شیخ احمد الطیب رئیس دانشگاه الازهر مصر، گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد، سازمان عفو بینالملل، وزارت خارجه کانادا، نخستوزیر و وزیر خارجه انگلیس، «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان، موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، ماکرون رئیسجمهور فرانسه، رؤسای جمهور ایران، ترکیه، دولت سوریه، مصر، اردن، مفتی لبنان، امیر قطر، هند، عراق، کویت، لبنان، حجةالاسلام والمسلمین سیدحسن نصرالله دبیرکل حزبالله لبنان، رهبر انصارالله و علمای یمن، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و وزیر اوقاف و امور دینی فلسطین ضمن هشدار نسبت به پیامدهای خطرناک این اقدام برای روند صلح در خاورمیانه، طرح یکجانبه ترامپ درباره قدس اشغالی را عامل بیثباتی و فاجعه در منطقه اعلام کردند.

یادآوری میشود، ملت انقلابی و بصیر ایران اسلامی، 17 آذر در نماز جمعههای نقاط مختلف کشور با برگزاری راهپیماییهای گستردهای، طرح انتقال پایتخت رژیم اشغالگر قدس را محکوم کردند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

يکشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٧
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام
آخرین شماره

  ضمیمه افق خانواده (شماره 289)


ویژه نامه ی در مسیر نفر


ویژه نامه ی اربعین (2)

ویژه نامه بهجت عارفان

 

ویژه نامه ی حکیم الهی


 
حکمت ناب
مجموعه درسهای اخلاقی
آیت الله انصاری شیرازی قدس سره

 
 
رسم پارسایی
مجموعه درسهای اخلاقی
آیت الله اشتهاردی قدس سره

افق حوزه|اخبار افق|سرمقاله|در محضر نور|اخلاق در حوزه|عطر يار|سخن بزرگان|فرزانگان|رواق شهیدان|اخبار کوتاه حوزه|اخبار کوتاه ایران|اخبار کوتاه جهان|بین الملل|مقاله|مصاحبه|همگام با مدارس و مراکز|با شما|گزارش تصویری|افق خانواده|پاسخ استاد