*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > اخبار افق 
اخبار > حضور ۴۰ مؤسسه حوزوی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن


گروه خبری: اخبار افق  | تاریخ:1396/03/17 | ساعت:١٠:٢٠ | شماره خبر:٣٩١٩٨١ |  


    حضور ۴۰ مؤسسه حوزوی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن

حضور ۴۰ مؤسسه حوزوی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن

  مدیر بخش حوزوی بیست ‌و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در نمایشگاه قرآن کریم، اظهار داشت: امسال بخش حوزوی دوازدهمین حضور مستمر و پرافتخار خود را با حدود 40 مؤسسه و نهاد فاخر تجربه می‌کند. ....  

  مدیر بخش حوزوی بیست و پنجمین نمایشگاه بینالمللی قرآن کریم در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در نمایشگاه قرآن کریم، اظهار داشت: امسال بخش حوزوی دوازدهمین حضور مستمر و پرافتخار خود را با حدود 40 مؤسسه و نهاد فاخر تجربه میکند.

حجةالاسلام سیدحسن طیبحسینی افزود: این بخش هر سال با برنامههای متنوعی در نمایشگاه حضور پیدا میکند بهطوری که هر یک از این غرفههای حاضر در بخش حوزوی آخرین دستاوردها و تلاشهای یکساله خود را به نمایش میگذارند.

وی ادامه داد: در این دوره با 160 اثر جدید با محوریت قرآن، اخلاق، سبک زندگی در قالب نرمافزار، سایت، کتاب، مجلات و در موضوعاتی از جمله؛ خانواده، کودک، نوجوان، تربیت، انتظار، مهدویت، زن از منظر قرآن، سبک زندگی اسلامی ایرانی و معارف قرآن آثار ارزشمندی را در معرض دید مخاطبان خود قرار دادهایم.

برپایی سه نمایشگاه فیلم و عکس در بخش حوزوی

حجةالاسلام طیبحسینی به بخش «معرفی علمای طراز اول و قرآنپژوه حوزه» اشاره کرد و گفت: در کنار همه فعالیتهای پرمخاطب بخش حوزوی، سه نمایشگاه تابلو، عکس و فیلم با هدف معرفی علما و مفسران قرآن کریم از گذشته تاکنون را داریم که بازدیدکنندگان ، با چهرههای برجسته حوزوی و پژوهشگران قرآنی آشنا میشوند.

وی به نمایشگاه «دستاوردهای انقلاب اسلامی» در طول قریب به چهار دهه اشاره کرد و افزود: این نمایشگاه نیز با هدف ارائه بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی پساز انقلاب شکوهمند اسلامی میپردازد که بازدیدکنندگان با حضور در این بخش میتوانند با این دستاوردها آشنایی پیدا کنند.

اجرای ۲۰ برنامه جنبی

حجةالاسلام طیب حسینی از اجرای 20 برنامه جنبی در طول ایام برگزاری نمایشگاه خبر داد و گفت: از جمله این برنامهها میتوان به برگزاری «نشستها و میزگردهای تخصصی» در حوزههای مختلف علوم قرآنی، تربیتی، خانواده، رسانه، فرق و ادیان، پاسخ به شبهات اشاره کرد.

مدیر بخش حوزوی نمایشگاه بینالمللی قرآن کریم افزود: «بخش مشاوره» برنامه پرمخاطب دیگر بخش حوزوی میباشد که در این دوره با حضور 20 کارشناس خبره و نامآشنای برادر و خواهر حوزوی پذیرایی بازدیدکنندگان هستیم. پاسخگویی به شبهات و احکام شرعی، تربیت خانواده، سبک زندگی اسلامی، عقاید، حدیث، دعا از جمله موضوعاتی است که در این بخش ارائه میشود.

مدیر روابط عمومی حوزههای علمیه ادامه داد: برپایی مسابقات روزانه قرآنی، برگزاری شب شعر قرآنی با حضور شعرای جوان حوزوی (در صورت ایجاد تمهیدات لازم) از دیگر برنامههای جانبی بخش حوزوی در بیستوپنجمین نمایشگاه بینالمللی قرآن کریم میباشد.

معرفی سیر تطور و پیشرفت فقه شیعه

مدیر بخش حوزوی بیست وپنجمین نمایشگاه بینالمللی قرآن کریم، به معرفی نمایشگاه سوم این بخش با عنوان «سیر تطور و پیشرفت فقه شیعه» پرداخت و گفت: در این بخش سعی کردهایم بازدیدکنندگان را در طول تاریخ شیعه حرکت داده و با سیر توسعه، تحول و پیشرفت فقه شیعه آشنا کنیم.

رئیس شورای روابط عمومی مراکز حوزوی، در بخش دیگری از سخنانش به حضور برخی مؤسسات حوزوی حاضر در این بخش اشاره کرد و افزود: در این دوره مؤسسات و مراکز حوزوی بزرگی همچون دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه، مرکز مدیریت حوزههای علمیه خواهران، جامعةالمصطفیالعالمیه، مجمع جهانی اهلبیت علیهم‌السلام ، مرکز موضوعشناسی احکام، پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن، مجمع عالی حکمت اسلامی، پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی قدس‌سره ، مرکز بینالمللی علوم وحیانی اسراء، مرکز تحقیقات رایانهای حوزه علمیه اصفهان، مرکز کامپیوتری علوم اسلامی نور از جمله غرفههای بخش حوزوی بیستوپنجمین نمایشگاه بینالمللی قرآن کریم میباشند.

ارائه مشاورههای دینی نیاز امروز جامعه است

سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در حاشیه بازدید از بخش حوزوی نمایشگاه قرآن در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه در تهران، گفت: اگر در هر شهری عالمی وجود داشته باشد، علاوه بر اینکه افراد آن جامعه از زندگی بهتری برخوردار میشوند، آسیبهای اجتماعی نیز به کمترین حد خود میرسد.

وی احیای امر مشاوره توسط طلاب و فضلای حوزه علمیه را مسئله ارزشمندی توصیف کرد و افزود: امروز جامعه ما بهواسطه حضور طلاب و فضلای حوزههای علمیه در اقصینقاط کشور، باید علاوه بر آسیبشناسی، نیازسنجی نیز صورت بگیرد.

سردار اشتری ادامه داد: حوزههای علمیه به جهت اشراف بر روی مسایل متنوع و مختلف علوم اسلامی و انسانی میتوانند، پاسخگوی دغدغهها و شبهات آحاد جامعه باشند و حضور مشاورین خبره در بخش حوزوی نمایشگاه و استقبال گسترده مردم، نشان از همین اعتماد و اعتبار دارد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه متأسفانه امروز جای مشاوره در جامعه خالی است، اظهار داشت: در گذشته نهچندان دور حضور بزرگان فامیل و ریشسفیدها در میان خانوادهها و جامعه نقش بسیار ویژهای بود، چراکه در صورت بروز مشکلات میان خانواده با مراجعه به این افراد و گرفتن مشاوره و راهنمایی، بسیاری از مسایل رفع میشد، ولی امروز این مسئله دیگر در میان جامعه وجود ندارد و فرهنگ غرب در جامعه ما رسوخ کرده است.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

پنج شنبه ٣١ خرداد ١٣٩٧
کانال تلگرام
کانال تلگرام
آخرین شماره

   افق خانواده شماره 278

 

«جهاد اقتصادی»


 

ویژه نامه بهجت عارفان

 

«ره نامه»

ویژه نامه آغار سال تحصیل

حوزه های علمیه سال 97-96


 
حکمت ناب
مجموعه درسهای اخلاقی
آیت الله انصاری شیرازی قدس سره

 
 
رسم پارسایی
مجموعه درسهای اخلاقی
آیت الله اشتهاردی قدس سره

صفحه اصلی|اخبار افق|سرمقاله|در محضر نور|اخلاق در حوزه|عطر يار|سخن بزرگان|فرزانگان|رواق شهیدان|اخبار کوتاه حوزه|اخبار کوتاه ایران|اخبار کوتاه جهان|بین الملل|مقاله|مصاحبه|همگام با مدارس و مراکز|با شما|گزارش تصویری|افق خانواده|پاسخ استاد